Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Zatoa ke bide Golema Albanija.HaHahAhahH.Sala mala
Ај нека ти биде последна шала, затоа што на наредната ќе добиеш бан.

Ако се трудиме на форумов да практикуваме демократија и секој да смее да си изрази став во рамките на културниот пишан збор, не значи дека ќе толерираме и изјави против уставниот поредок и државноста.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Zatoa ke bide Golema Albanija.HaHahAhahH.Sala mala
Ова озбилно:
За „големите“ држави, земајте ум од Србите. Тие учеа на сопствените грешки.
Јес да не ги сакате многу, т.е. ги мразите, ама судбината им ја гледате.
А, некои проекти се многу предвидливи.
Да не излезе на крајот играчка - плачка.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Mene licno ova so pukanjevo vise mi ide na zivci da vi kazam. Prviot pat pred nekoe vreme koga zagina policaecot na skopska crna gora, pa sega ova vo Brodec, Abe ova "teroristive" ili ce go jadat ili ce ne jadat. Pa malku li im bese vo 2001, samo nie sme si krivi, politika ova ona, pa i makedoncite nasi gi nemase nigde da se borat, site bea nedostapni za regrutacija, a kafanite navecer puni. Epa braca makedonci krstete se da ne vi dojdat doma i da ve eb.t. Oti so toa krienje i popustanje eve kade ide rabotata. Lesno e da se komentira na sajt tuka za patriotizam, ama da ve prati sega nekoj da idete u patrola tamu nagore, retko koj ce se prijavi, od tie sto ce se prijavat, minimum pola ce se otkazat po prviot proletan kursum nad glava. Ova vi e od licno iskustvo, glavava ne mi obele na 29 za dzabe. A na gospodava od albanska nacionalnost ( sto pisuvale deka ova ne e pravedno i deka bile i poopasni ), ja nemam nisto protiv albancite, imam eden kup prijateli albanci, ako se fatite za oruzje togas ce go jadete be braca. I takvi sto mislat na vojna i otcepuvanje da vi kazam, prvo napravete matematika kolku ste vie ( ama stvarno, ne so onoj namesteniot popis ) a kolku sme nie. Samo poobrazuvanite albanci si se trgaat na strana, ne se glupi kako nekoi :toe:
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Zatoa ke bide Golema Albanija.HaHahAhahH.Sala mala
Znaes kako vikaat, sala, ama pola vistina.

Zatoa imame problem, 15 godini ne pokazavte lojalnost. Ne ja barajte krivicata vo nas.

Jas imav drugar Albanec od Gostivar, i mnogu dobro se druzevme, od pocit kon nego sakav da naucam Alb., ama posle 2001, zavrsi prikaznata.

Jas nemam nisto protiv vas, no nikogas nema da bidete lojalni gragani.

Vie ste tie koi treba da dokazat deka ja sakaat Makedonija, za da vi pruzime raka, do togas NISTO.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ај нека ти биде последна шала, затоа што на наредната ќе добиеш бан.

Ако се трудиме на форумов да практикуваме демократија и секој да смее да си изрази став во рамките на културниот пишан збор, не значи дека ќе толерираме и изјави против уставниот поредок и државноста.

Dobro,ova e fer.jas pomislev deka ke gi pratite.specijalcite

Znaes kako vikaat, sala, ama pola vistina.

Zatoa imame problem, 15 godini ne pokazavte lojalnost. Ne ja barajte krivicata vo nas.

Jas imav drugar Albanec od Gostivar, i mnogu dobro se druzevme, od pocit kon nego sakav da naucam Alb., ama posle 2001, zavrsi prikaznata.

Jas nemam nisto protiv vas, no nikogas nema da bidete lojalni gragani.

Vie ste tie koi treba da dokazat deka ja sakaat Makedonija, za da vi pruzime raka, do togas NISTO.

Da be Angpu jas tebe najseriozno te sfakam.No politikata tolku mnogu se zamesha i tolku mnogu luge zaginaa shto nikoj vo nikogo ne veruva
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Dobro,ova e fer.jas pomislev deka ke gi pratite.specijalcite
Да...а ако продолжиш и со офтопик ќе ги пратиме специјалците :)
И...искористи ја опцијата „измени“, за да немора нон-стоп да ти спојувам постови.
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
Da be Angpu jas tebe najseriozno te sfakam.No politikata tolku mnogu se zamesha i tolku mnogu luge zaginaa shto nikoj vo nikogo ne veruva
Ke mora pametot da nadvladee, ke mora da se smirat site i da se poceka da projde vreme. Da se svrtat site kon ekonomija, i toa privaten sektor. Da ne se bara se od drzavata. Site zakoni da se stavat status kvo bez nikakvi promeni na minimum 10 godini. Ebete vie EU i NATO, ako se smirime odvnatre, sme si go resile problemot, ne treba drug da ni go resi.

No za seto ova, mora da se zaboravi na teritorijalnite pretenzii, inaku pogore kazanoto paga vo voda.

Tolku od mene, otidov na spienje.

Pozdrav
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
ABC te smetam generalno za umen no ne vidish deka oni se gllavni vo svetot shto sakkat pravaat shto sakaat kazuvaat.
i sega mu dadoa malku postor na gruevski i on se pokaza kakov e.no potoa mu go dadoa i cekot da go pllati ako saka vo eu i nato patot pominuva preku grcija i sproveduvanje na majskiot dogovor koj toj od pocetok negirashe i go llazheshe makedonskata javnost
Абе овде аргументите говорат дека "криминалците" во Македонија поседуваат стингери и топови па јебеш ти мајски договори или Грчки преговори кога јас барем не сум разбрал дека некој во Европа запленил толкаво количество на оружје кај "криминални" структури и со таков калибар а тоа воопшто да не го спомене како невиден успех во исполнување на условите кој секојдневно се измислуваат и превртуваат во некакви квази-закони за јазици кој ги нема ни по некакви с-рамковни договори ни по некакви белосветски правила.
Па во Англија фатија една кола полна со бензин и прогласија вонредна состојба како да избила трета светска војна бе,тоа биле терористи а ова криминалци,абе дај не заебавајте.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ke mora pametot da nadvladee, ke mora da se smirat site i da se poceka da projde vreme. Da se svrtat site kon ekonomija, i toa privaten sektor. Da ne se bara se od drzavata. Site zakoni da se stavat status kvo bez nikakvi promeni na minimum 10 godini. Ebete vie EU i NATO, ako se smirime odvnatre, sme si go resile problemot, ne treba drug da ni go resi.

No za seto ova, mora da se zaboravi na teritorijalnite pretenzii, inaku pogore kazanoto paga vo voda.

Tolku od mene, otidov na spienje.

Pozdrav

Da i jas sum so tebe no prvo treba gvueski da go sprovede majskiot dogovor pa posle 10000 godini neka ima stop na zakoni.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Милион пати сум кажал, пак ќе кажам, во контекст на дел од муабетов на AngPu:
Да беше Македонија со просечна плата од 1000 евра на пр., економски силна, башка што ЕУ и НАТО ќе не молеа да влеземе, туку и никој немаше да бара „права“, ниту пак да складира оружје за „свадби“ и да си игра Рамбо наоколу.
Вака...Леб и игри...во кои победници се поединци со полни џебови а губитник е народот.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Милион пати сум кажал, пак ќе кажам, во контекст на дел од муабетов на AngPu:
Да беше Македонија со просечна плата од 1000 евра на пр., економски силна, башка што ЕУ и НАТО ќе не молеа да влеземе, туку и никој немаше да бара „права“, ниту пак да складира оружје за „свадби“ и да си игра Рамбо наоколу.
Вака...Леб и игри...во кои победници се поединци со полни џебови а губитник е народот.

A najlosoto e shto zbogatuvajki se nekoj drugite poginuvaat
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Jeli misticen abe na ovaa tema neli treba da ima nekoe ogranicenje na vozrast, pamet i sl, bozem seriozna tema ama kao stalno temive begaat u strana, zatoa i retko se pojavuvam po vakvi temi iako mi e u struka, oti retko koj od sogovornicite se kompetentni i zreli so pamet :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom