Последниот денар

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... Тешка одлука, но сепак би го наполнал резервоарот на колата (или би турил онолку колку што имам пари).
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Пааа... ако се последни пари во смисла на рецимо 50 еУра тогаш би ги потрошила без размислување на еден убав, прекрасен, шармантен парфем. Ако се околу 500 денари, тогаш би ги потрошила на една добра порција лазањи... а ако е ситна пара... се знае... Airwaves лињакови:pipi:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Е да... последните пари, од искуство кажувам, ги давам за нешто поврзано сокола. дали ќе е некој дел, нешто за upgrade, козметика или сл...било што.
Три дена како студент сум јадел пола леб на ден, од кој четврт со шеќер и вода, а другата четврт за ручек со сардина конзерва (испратени од дома), оти плуснав пари за Turtle Wax полир паста.
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Последни пари?
Колку тоа тешко звучи!!!:icon_frow:icon_frow:icon_frow
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Ако е поголема сума би ја потрошила за надоградување на компјутеров, техничка опрема, дигитален апарат бла бла...
Ако е помала за јадење, некои ситници итн.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
зависи од ситуација и пред се колку е тоа последен денар? Пример ако се сто денари во моментов Чизбургер и Лименка Кока Кола. Ако се 160 евра Микроскоп за ББ5 Бокс.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
Купувам куршум и изнајмувам пиштол :pos:

Шала на страна што би купил? Па би купил некоја добра книга.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Секогаш кога ќе ми останеле денари во џебов, мора на јадење да ги потрошам, ако сум надвор од дома на солено јадење, а ако сум дома одам одмаааа в продавница и блачко :)
Најчесто од солено земам тост, хамбургер или пица
а од благо наполитанки, торта, чоколадо бре :hehe:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Нешто за оружје...морам да си ја одржувам колекцијата од оружје што ја има направено татко ми...ке купам снајпер...по можност познатата 6ка од Кантер Страјк или Магнум
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.868
Поени од реакции
23.689
Ќе одам на кванташки и ќе ги измолам да им купам 10 кила јаболки. Ќе ги продадам на зелено пазарче за поскапо. Па втора тура. Итн...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Поголема пара...За компјутер
Помала пара...Интернет кафе....:pos: :pos:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Со поголема пара...пат до Париз или Прага. Со помала, книга некоја. Со малку пари, порција тортелини во сос, а со најмала пара, молив и тетратка и шише вода.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
па зависи од тоа колку пари ми останале, и од тоа што ми се прави во моментот....ама најчесто не ги трошам....си штедам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom