Football Manager и останати Manager игри!

С

сашенко

Гостин
Football manager rulls.Кој што сака нека рече ама ако сакаш да бидеш менаџер т.е ако имаш муда и талентат и желба и живци играј ФМ а не фифа...Далеку пореално и далеку потешко и далеку поинтересно и чуството е неописиво.Едноставно таму си МЕНАЏЕР...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Oф бре, излеа и за ФИФА Менаџер ми е слаб компјутеров.. Не ја симнувам ќе ја купам...едноставно омилена игра ми е, ја играм од кога знам за себе :))
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Фифа менаџер имаш графика, Фудбал менаџер имаш све остало.Најпросто кажано.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ја игра некој Фифа Менаџер 11?
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Луѓе ми се зезна некако FIFA manager 11 ми здосади тоа апдеј апдеј па го инсталирав и сеа неможем зачуваното да играм и нова неможем да почнем зошто паѓа играта има ли некое чаре за ова ?
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Луѓе ми се зезна некако FIFA manager 11 ми здосади тоа апдеј апдеј па го инсталирав и сеа неможем зачуваното да играм и нова неможем да почнем зошто паѓа играта има ли некое чаре за ова ?
Исто и на мене кога го инстелирав ми се исклучуваше играта кога ќе ја уклучам. Чаре нема освен да ја избришеш и повторно да ја инстелираш. Иначе има друг начин како да апдејтирам нови трансфери без да ми се зезне играта?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
^^^На Football manager ти си вистински менаџер и играта на играчите ке зависи од твојата добра работа.Како ке работиш со тимот и како ке ги организираш ти работите.Таму си вистински менаџер.Бираш тренинзи, купуваш играчи, одиш на прес конференции, ги фалиш играчите, договори правиш,и триста работи.
Како е различно ова од Fifa Manager? Скроз истите опции ако не и повеќе, а да не заборавиме и дека 90% од тимовите не се лиценцирани
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Искрено јас си играв поише FIFA Manager ал да признаем многу потешко е да играш Football Manager
 
С

сашенко

Гостин
Како е различно ова од Fifa Manager? Скроз истите опции ако не и повеќе, а да не заборавиме и дека 90% од тимовите не се лиценцирани
Дали на фифа менаџер играш ти со тимовите? Како на пес и на фифа онака што се игра или си МЕНАЏЕР?
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Дали на фифа менаџер играш ти со тимовите? Како на пес и на фифа онака што се игра или си МЕНАЏЕР?
Менаџер, ако ми се игра така ќе ги играм ко што рече ФИФА или ПЕС, не разбирам што толку ја праите различна за ФМ манаџерот не знам многу али овој можеш све да контролираш. Тренинзи, финансии, цени на карти, да одредуваш тренинзи посебно за секој играч, да зголемиш стадион да правиш трансфери, договори, мењаш тимови како менаџер, повеќе од еден начин на следење на натпреварите, па и играње на истите иако ова не го практикувам. Избор на колку сакаш лиги (лиценцирани) од Сериа А (пример) до сериа Ц1 или која и да е најниска, резервна лига, константо подобрување на играчи (или влошување во случај на лоша игра), организирање тренинг кампови, пријателски, купови, редовни интервјуа со печат. И уште многу многу работи. Ете кажи ми што фали или што има више ФМ менаџерот повеќе од овој, за крај разбери не се расправам само сакам да дознаам зошо го фалиш толку тој а овој го деградираш.
Поздрав :smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ Земи пробај ја, спореди ги сам... :)

btw Евертон има потпишано договор за користење на нивната база на податоци за полесно наоѓање на таленти.
SI имаат мрежа од 1000 скаути во 50 земји...

Фифа нека си се посвети на фудбалската симулација ( не дека и таму не ги плеска ПЕС секоја година али ај... :icon_bigg) менаџерот им е изгубена битка од старт.
Уствари може да им ја играат оние што се разочарани од својата кариера во ФМ. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom