КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Јас да ви кажам дека и подобро што изгубивме ако се знае нашиот менталитет ако победевме ке си мислевме завршена работа вака играчите ке се поангажирани и посконцентрирани и мислам дека ке ги поминеме Цедевита
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Не е падната уште брат, уште ни треба за да падне, ама ако играме како што игравме денес сигурно ке падне.:helou:
Imam predcuvstvo za prv pat deka eden Makedonski tim posle Kometal G.P ke ja pretstavi nasava zemja vo mnogu posilno svetlo!!!

USTE EDNAS BRAVO ZA STRUMICA!!!
I ke ve molam neka kaze nekoj koj bese najdobar strelec kaj nas???:tv:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
toooo strumicaa...................tuka ke e nogo jako ajde ajduci zapalete salata tooooooooooooooo odlicen rezultat..
AJDUCI DO SMRT
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Не го пратев натпреварот со цедевита али резултатот е одличен, очекувам да ја анулираме разликата :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Imam predcuvstvo za prv pat deka eden Makedonski tim posle Kometal G.P ke ja pretstavi nasava zemja vo mnogu posilno svetlo!!!
Aло момак, овој куп е 18 по квалитет во Европа. Мзт помина и групи и се во вториот куп после Евролигата.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Честитки за Струмица изиграа одличен натпревар и сигурен сум дека ке успеат да ја надминат раликата од 4 поени и да продолжат понатаму.Уште еднаш ЧЕСТИТКИ !!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ова е тема за Струмица не за МЗТ !
Ме заболе Стојко! Мзт го дадов како пример зашто тресете зелени дека Струмица ако ја поминела Цедевита ке направела успех како Кометал. Алоооооооооо врска немате. Фиба куп, куп каде што играат 7мо пласираните од Хрватска ееееееј. И успехот ке бил голем исто како Кометал со пласманот во следната рунда. Ова го нема ни во Монти Пајтон. Вардар и Пелистер (ракомет) направија успех во Еврокуповите кој неможе да биде стигнат ниту со освојувањето на овој куп, секако како и за Мзт со победата над Реал, Улм, Асвел..... тоа се имиња кои се во кремот на Европската кошарка и неупатениот момак кој подалеку од Струмица и МТВ1 не видел, ке ми кажува за успехот со елиминација на Цедевита (who the fuck) дека е рамен на Кометал. Преку такво сте ми од нереални, малолетнички глупости за вашата, Д Бест Струмица.

Бидете реални малце. во овој куп каде што играте нема ниедна екипа од 5те најјаки лиги во Европа, играат екипи кои не влегле во плеј-оф и си земате слобода да фрлате дамка на успесите што Работнички и Мзт во кошарката, Вардар и Пелистер во ракометот и Работнички во одбојката ги посгинале со еден мочан поволен резултат во Загреб против 7мо пласираната хрватска Цедевита. За ваква глупост кај мене во маало, се јадат по 10 ластици и 5 заушки од секој присутен.
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
хехехее лудаци.Факт е дека успесите на Кометал нема никогаш да се повторат иако тоа го сака цела Македонија.Струмица е сеуште далеку од вистински голем успех кој би се рамнел со оној на Кометал.Но подобро нешто отколку ништо,само нека има квалитетна кошарка и публика низ салите барем да не е ладно како пред некоја сезона...добар натпревар и голема благодарност до А1 за преносот-ДА ВИ ЈА ------ Мајката !!! :tv:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Ме заболе Стојко! Мзт го дадов како пример зашто тресете зелени дека Струмица ако ја поминела Цедевита ке направела успех како Кометал. Алоооооооооо врска немате. Фиба куп, куп каде што играат 7мо пласираните од Хрватска ееееееј. И успехот ке бил голем исто како Кометал со пласманот во следната рунда. Ова го нема ни во Монти Пајтон. Вардар и Пелистер (ракомет) направија успех во Еврокуповите кој неможе да биде стигнат ниту со освојувањето на овој куп, секако како и за Мзт со победата над Реал, Улм, Асвел..... тоа се имиња кои се во кремот на Европската кошарка и неупатениот момак кој подалеку од Струмица и МТВ1 не видел, ке ми кажува за успехот со елиминација на Цедевита (who the fuck) дека е рамен на Кометал. Преку такво сте ми од нереални, малолетнички глупости за вашата, Д Бест Струмица.

Бидете реални малце. во овој куп каде што играте нема ниедна екипа од 5те најјаки лиги во Европа, играат екипи кои не влегле во плеј-оф и си земате слобода да фрлате дамка на успесите што Работнички и Мзт во кошарката, Вардар и Пелистер во ракометот и Работнички во одбојката ги посгинале со еден мочан поволен резултат во Загреб против 7мо пласираната хрватска Цедевита. За ваква глупост кај мене во маало, се јадат по 10 ластици и 5 заушки од секој присутен.
Ne igraaat 7 mo plasiranite od hrvatskata tuku cedevita bese 5 ta vedbas zad cibona , zadar, zagreb i split. Sekoja cest na mzt za uspehot sto go postigna i nikogas nema da se zaboravi no mzt e minato a strumica e segasnosta i idninata na makedonskata kosarka.Ne sakam da se karam so nikogo no ti radical se obiduvas da go umalovazis uspehot ako strumica ja pobedi na cedevita.Hrvatska ima nogo pogolem rejting otkolku makedonija vo kosarka pa ke se pretstavuva uspeh ako eden makedonski pretstavnik uspeee da pomine na eden hrvatski pretstavnik.No i da ne zaboravime deka cedevita ima 3 pati pogolem budzet od strumica pa toa go pravi i zadovolstvoto pogolemo. ajde pozdrav
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ne igraaat 7 mo plasiranite od hrvatskata tuku cedevita bese 5 ta vedbas zad cibona , zadar, zagreb i split. Sekoja cest na mzt za uspehot sto go postigna i nikogas nema da se zaboravi no mzt e minato a strumica e segasnosta i idninata na makedonskata kosarka.Ne sakam da se karam so nikogo no ti radical se obiduvas da go umalovazis uspehot ako strumica ja pobedi na cedevita.Hrvatska ima nogo pogolem rejting otkolku makedonija vo kosarka pa ke se pretstavuva uspeh ako eden makedonski pretstavnik uspeee da pomine na eden hrvatski pretstavnik.No i da ne zaboravime deka cedevita ima 3 pati pogolem budzet od strumica pa toa go pravi i zadovolstvoto pogolemo. ajde pozdrav
7-мо или 5-то, која е разликата, не играла плеј-оф. Јас не пробувам да го омаловажам успехот, за кој се надевам и ке се случи, пред се за македонската кошарка и нашиот клубски рејтинг. Само сакав да кажам, да сегашност сте, ама успехот со елиминацијата на Цедевита, неможе ни да се спореди со многу помали, а не со Кометал. Тоа беше глупост која неможе ни да се измери. Сакав да кажам, Струмица е најмалку крива што игра во овој мочан куп, криви се КФМ и нашиот РАБОТНИЧКИ за овој наш мизерен рејтинг, што немаме поени ни за еден УЛЕБ Куп, каде што Естонија има друи два претставника. Кога Мзт и работнички играа, играа во вториот по квалитет куп во Европа, па муабетот ми беше, дека тогаш тој куп го освојуваа, Ефес Пилсен, Реал Мадрид, Жалгирис.... екипи од кремот на европската кошарка и сакав да кажам дека материјата е неспоредлива.

Камо среќа да влезе Струмица во групи, тоа ке го крене квалитетот на мак-Баскетот, тоа е повеќе од сигурно. Можам да ви кажам, од сигурни извори дека од следната година и Мзт Скопје ке игра во тој куп, ако не се случи некој немил настан, како тоа пред 8 години.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Цедевита со уште малку среќа би требало да ја минеме но Руската екипа тешко да ја минеме за да влеземе во групите
А секако кој не би сакал да имаме екипи во УЛЕБ купот и Јадранската лига па и овој куп во кој игра Струмица а кој е крив за тоа не знам Македонската кошарка во последните 10 години е на крајно ниски гранки сите наши соседи од кои бевме подобри не поминаа а ние наместо да напредуваме се уназадивме
Сега нешто почна да се помрднува а услов да крене Македонската кошарка е и да успее Струмица што би ги потикнало некои луге да инвестираат уште повеке во Мак кошарката
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom