КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Еве сега кажаа на А1 утре во 18:00 часот ке има пренос на утакмицата
КК Цедевита--КК Струмица.

НАПРЕД СТРУМИЦА !!!!!!!

Утре е понеделник се игре у вторник така да не верувам дека ке дава А1
 
V

Viktoranius

Гостин
Se nadevam na pobeda na Strumica..

Sepak realno gledano

Cedevita e favorit...barem spored mene:)
Абе нема да е лошо да не изненадат со една победа ама ако губаме веќе би биле задоволни да не изгубаме повеке од 7-8 коша разлика.:helou:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Не знам зашто ве лажат А1 ова не им е прв пат. На нивната програма за вторник убаво пишува дека во вотреник 18.30 има нешто дртуго а не директен пренос од стримица - цедевита.

http://www.a1.com.mk/tvprograma/ispisi.asp?Den=2
Znam i jas vidov deka u vtornik imat nesto drugo za 18 i 30 no programata na niv im e napravena pred nekolku dena i zatoa , a bidi siguren deka ne lazat zatoa sto i denes cel den na sekoj 30 min vrtese rekalama na a1 deka ke ja prenesuvaaat utakmicata vo zivo.Ne veruvam a1 da lazat bidejki pred se tie se seriozna tv a isto taka veke e i dogovoreno i revansot naredniot vtornik a1 da go prenesuva vo zivo.pozz
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе ај стига со програмата пишејте шо мислате можаме или не можаме да ги минаме....???
Според мене имаме шанси мош маленки ама важно имаме.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Абе ај стига со програмата пишејте шо мислате можаме или не можаме да ги минаме....???
Според мене имаме шанси мош маленки ама важно имаме.
Е ајде де како да знеме дали можете да ги минете или не :) Кога Струмица првпат во својата историја игра меѓународен натпревар, а хрватската екипа е исто така непознаница за нас. И сега како јас, ние овде на форумот да донесеме заклучок дали може да поминете или не. Тоа можам да го констатирам тек ако има пренос у вторник и после тој натпревар ќе се види дали има шанси или не. Сите што пред време зборат поима немаат од кошарка ;)
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Е ајде де како да знеме дали можете да ги минете или не :) Кога Струмица првпат во својата историја игра меѓународен натпревар, а хрватската екипа е исто така непознаница за нас. И сега како јас, ние овде на форумот да донесеме заклучок дали може да поминете или не. Тоа можам да го констатирам тек ако има пренос у вторник и после тој натпревар ќе се види дали има шанси или не. Сите што пред време зборат поима немаат од кошарка ;)
Izvini taka tipce ama ti ako ne znaas ne znaci oti i niii nisto ne znaaame, na mene ekipata na cedevita mi e poznata veke 2 god i lani vo hrvatska vo prvenstvoto zavrsija na 5 to mesto pozadi cibona , zadar, zagreb i split i vo krajniot del od prvenstvoto imaa skor od 7 pobedi i 7 porazi.Sega cedevita ima bajagi promenan sostav imat nopvi 7 igrace i ne se uigraaani ic.Nekni pocna prvenstvoto u Hrvatska i Cedevita izgubi od Dubrava cija ekipa e edna od najslabite vo Hrvatska.Najpoznat igrac im e Rimac i nekni imal dadeno 31 kos ama nemale nikava kolektivna igra tuku sekoj si igrajal individualno i izjavil oti taka ako igraat i protiv strumica tesko im se pise.I jas po seto toa zaklucih oti imame sansi da ja miname na cedevita. I ti ako ne znaes nisto za cedevita nekoj drugi se nogo poinformirani od tebe.i da izgubime utre da ne izgubime poveke od 10 kosa razlika no sepak ke vidime.Bidi mi pozdraven
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Цедевита се фаворити , но да мислиме дека СТРУМИЦА ке победи
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Izvini taka tipce ama ti ako ne znaas ne znaci oti i niii nisto ne znaaame, na mene ekipata na cedevita mi e poznata veke 2 god i lani vo hrvatska vo prvenstvoto zavrsija na 5 to mesto pozadi cibona , zadar, zagreb i split i vo krajniot del od prvenstvoto imaa skor od 7 pobedi i 7 porazi.Sega cedevita ima bajagi promenan sostav imat nopvi 7 igrace i ne se uigraaani ic.Nekni pocna prvenstvoto u Hrvatska i Cedevita izgubi od Dubrava cija ekipa e edna od najslabite vo Hrvatska.Najpoznat igrac im e Rimac i nekni imal dadeno 31 kos ama nemale nikava kolektivna igra tuku sekoj si igrajal individualno i izjavil oti taka ako igraat i protiv strumica tesko im se pise.I jas po seto toa zaklucih oti imame sansi da ja miname na cedevita. I ti ako ne znaes nisto za cedevita nekoj drugi se nogo poinformirani od tebe.i da izgubime utre da ne izgubime poveke od 10 kosa razlika no sepak ke vidime.Bidi mi pozdraven

Што ако знаеш како играле во нивно првенство во хрватска кога немаш инфомрации како играле и дали играле во евро киповите. Струмица пак ќе повторам никад не играла меќународен натпревар и ти одма се правиш стручњак а немате официјален натпревар во европа. И како втро многу битно хрватскаат кошарка е на повисоко ниво од македонската што покажува и нивната репрезентација која е редовен учесник на евро о светските турнири. А пак ќе повторам каде си ја гледал цедевита во живо како игра кошарка па да заклучиш дека имате шанси за да поминете? така да утре после утакмицата ќе се види колку е нашиот претставник спремен за едно вакво натпреварување и тоа по прв пат.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Што ако знаеш како играле во нивно првенство во хрватска кога немаш инфомрации како играле и дали играле во евро киповите. Струмица пак ќе повторам никад не играла меќународен натпревар и ти одма се правиш стручњак а немате официјален натпревар во европа. И како втро многу битно хрватскаат кошарка е на повисоко ниво од македонската што покажува и нивната репрезентација која е редовен учесник на евро о светските турнири. А пак ќе повторам каде си ја гледал цедевита во живо како игра кошарка па да заклучиш дека имате шанси за да поминете? така да утре после утакмицата ќе се види колку е нашиот претставник спремен за едно вакво натпреварување и тоа по прв пат.
У право е Зоте. По едно коло и пораз на кој не си ја гледал играта на тимот, неможеш да заклучиш ама баш ништо. И Манчестер киксна првите две-три кола, па слаб да не е. Римац, незнам дали го памтиш, ама е подобар од цела наша лига заедно. Како што знам имаат и неколку американци. А што сум правел муабет со луѓе што ја гледале струмица а не се навивачи, викаат дека се многу послаби од лани, што и се забележува, главно заради Арсиќ кој ви е тренер-менаџер и си носи играчи од својата менаџерска агенција кај вас и дури и на тој начин зема пари. Да бидеме реални, странците што ги имате во моментов, се меѓу послабите во лигата, евентуално само на Мзт Скопје странците се послаби. Мислам дека многу подобра екипа ке скоплевте ако не ви беше Арсиќ тренер, зашто бар ке доенсевте за истите пари, подобри странци од овие сега што ги имаате и ке бевте страшна екипа. Греота е екипа со Богоев, Грне, Соколов, Тасов, да се мачи со Томчо Соколов и странците кои не се ништо подобри од играчите што ги имаме во превенствово а коштаат многу повеќе.

Искрено, сакам Струмица да помине, заради рејтингот на Мак-Баскетот
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
У право е Зоте. По едно коло и пораз на кој не си ја гледал играта на тимот, неможеш да заклучиш ама баш ништо. И Манчестер киксна првите две-три кола, па слаб да не е. Римац, незнам дали го памтиш, ама е подобар од цела наша лига заедно. Како што знам имаат и неколку американци. А што сум правел муабет со луѓе што ја гледале струмица а не се навивачи, викаат дека се многу послаби од лани, што и се забележува, главно заради Арсиќ кој ви е тренер-менаџер и си носи играчи од својата менаџерска агенција кај вас и дури и на тој начин зема пари. Да бидеме реални, странците што ги имате во моментов, се меѓу послабите во лигата, евентуално само на Мзт Скопје странците се послаби. Мислам дека многу подобра екипа ке скоплевте ако не ви беше Арсиќ тренер, зашто бар ке доенсевте за истите пари, подобри странци од овие сега што ги имаате и ке бевте страшна екипа. Греота е екипа со Богоев, Грне, Соколов, Тасов, да се мачи со Томчо Соколов и странците кои не се ништо подобри од играчите што ги имаме во превенствово а коштаат многу повеќе.

Искрено, сакам Струмица да помине, заради рејтингот на Мак-Баскетот
Se slozuvam so tebe deka strancite na Strumica se dosta slabi,a mnogu izgubija so toa sto go prodadoa Gocevski
No iako sum za Rabotnicki,utre ke navivam za Strumica i ke mi bide milo da ja pominete Cedevita
Pozdrav
 
Г

Грејвдигер

Гостин
У право е Зоте. По едно коло и пораз на кој не си ја гледал играта на тимот, неможеш да заклучиш ама баш ништо. И Манчестер киксна првите две-три кола, па слаб да не е. Римац, незнам дали го памтиш, ама е подобар од цела наша лига заедно. Како што знам имаат и неколку американци. А што сум правел муабет со луѓе што ја гледале струмица а не се навивачи, викаат дека се многу послаби од лани, што и се забележува, главно заради Арсиќ кој ви е тренер-менаџер и си носи играчи од својата менаџерска агенција кај вас и дури и на тој начин зема пари. Да бидеме реални, странците што ги имате во моментов, се меѓу послабите во лигата, евентуално само на Мзт Скопје странците се послаби. Мислам дека многу подобра екипа ке скоплевте ако не ви беше Арсиќ тренер, зашто бар ке доенсевте за истите пари, подобри странци од овие сега што ги имаате и ке бевте страшна екипа. Греота е екипа со Богоев, Грне, Соколов, Тасов, да се мачи со Томчо Соколов и странците кои не се ништо подобри од играчите што ги имаме во превенствово а коштаат многу повеќе.

Искрено, сакам Струмица да помине, заради рејтингот на Мак-Баскетот
Се сложувам со тоа болдираното... Си мислев дека нешто ќе биде, али ко тапан е! Бев на пријателската , кога играа со Здравје и одма седнав на првиот ред таму зад клупата на Струмица. Се добро, добро добро...нема ништо, наеднаш Богоев нешто згреши таму овој си мислиш некој кол му набијаа и почна да се дере ко ненормален. Па добро, се случуват и да му се лизне топката да ја изгуби или било што и да ја загуби топката, но затоа може после да си ја поправиш грешката... и одма го седна Богоев на клупа и почна со него да се расправа... Ми идеше да земам меѓу очи да го плукнам...

И ајде со среќа таму нека им е (да не излезе дека сум некој голем критичар :Р)
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
I jas se soglasuvam so vas deka ovaaa godina sme mnogu mnogu poslabi na centarskata pozicija otkolku lani i zgresivme sto taka go pustivme gocevki no toj sam si otide bidejki kavadracani mu ponudile 200 evra mesecno poveke otkolku sto zimase vo Strumica i toj ja prifatil ponudata.Iskreno sum lut jas na rakovodstvoto na klubot bidejki ne najdoa soodvetno resenije za zamena na Gocevski a siguren sum deka ako se potrudea podobro mozebi i ke najdea pojak a poeftin centar od hrvatot deli4.Mozebi i tuka e pricinata odnosno centarksta pozicija sto Strumica ne igra bas taka ubedlivo kako sto treba.Ne rekov deka veke tolku kraj ja minavme Cedevita ama kako i sekoj navivac na Strumica nadezta vo mene zivee.Ako odigrame kako sto treba imame sansi a i ako izgubime utre da ne izgubime poveke od 10 kosa razlika i toa bi bilo dobar rezultat.I utre pred se igra makedonska ekipa i mislam deka site treba da navivame za Strumica jas iskreno ako igrase fersped , mzt ili nekoja druga ekipa ke se nadevav na nivni plasman ponatamu a ne kako sto ima nekoj odredeni licnosti na forumot sto velat deka ne mozat da bidat za strumica (i mislam deka so toa na niv ke im bide milo strumica da izgubi no tuka ne se raboti samo za strumica tuku i za rejtingot na makedonskata kosarka) bidete mi pozdraveni site i so sreka utre na strumica:helou:
 
V

Viktoranius

Гостин
Е ајде де како да знеме дали можете да ги минете или не :) Кога Струмица првпат во својата историја игра меѓународен натпревар, а хрватската екипа е исто така непознаница за нас. И сега како јас, ние овде на форумот да донесеме заклучок дали може да поминете или не. Тоа можам да го констатирам тек ако има пренос у вторник и после тој натпревар ќе се види дали има шанси или не. Сите што пред време зборат поима немаат од кошарка ;)
Епа добро де јас не кажав да предвидуваме дали ке поминеме...сакав да видам какви мислења има дали имаме шанси или не.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom