Нострадамус

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Баш коа се Случи ова со Кулите Близначки имаше еден филм на Телма за Нострадамус..На него во една ситуациија се гледаа кули, целите во прав и нешто гореше...Кулите Близначки...А за Верската војна можно е да се случи..
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
sega citam bas kniga za nostradamus.."neobjaveni prorostva"..mnogu interesna kniga..i mnogu vervam..a vo knigata kazva deka i golemite luge vo togasno vreme mu vervale..kralevi i slicno..
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
a najinteresno neso e..deka ko se rodil..imalo mnogu zasilena aktivnost na zvezdite..i go smetat za vonzemjanin..ili pa deka imal vremenska masina..i patuval vo idninata..zato se tolku tocno kazval..faca 4oe4e moram da priznam
 
V

Viktoranius

Гостин
c c c c coekov bil stvarno zabegan
Човекот не е бил забеган ама ич.

Предвидувањата на Ностардамус се имат исполнати многу, но има и многу пророчено кои не се исполнети.
Сакате да ви кажам едно пророштво?

Ќе дојде тоа време, патна...Ќе дојде и таа 2007 година златна.
Камен од земја ке никне...змија ке почне да пишта.
Дрвја неродени без корен ке останат, лисја зелени храна за мршојадци ке станат. итн....да не го пишам цело долго е.

Со тоа знаете ли што пророчува???

Крај на светот во 2007 година на 17 Октомври точно во 15:23.
Па Хелоо 2007 сме ? Каде е крајот на светот?
Значи уште едно пророштво неисполнето.
Во друга пригода ке напишам за едно исполнето пророштво во 1865 година.:wink:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
ova najcesto so go kazvite se samo isfilovani mislenja na nekoi ufilmani batinja, nostradamus skoro nikade ne sponuva godini. eve eden linka kade so mozete da gi najdete prorostvata na naostradamus moj sovet e da gi batalite tumacenjata od drugi probajte vie da gi svatite tekstovite!
http://www.nostradamus101.com/
 
Член од
17 ноември 2007
Мислења
42
Поени од реакции
0
da..treba da svatite..deka od umre nostradamus mnogu batinja go emitirale..i kako sho rece pazzo,nikogas ne spomnuva godini..
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Sega brzo bese na edna lokalna televizija imase nesto kako dokumentarec za Nostradamus i predviduvanjata...vo sekavanje mi ostana toa sto koga edna godina po negovata smrt bil odkopan od strana na 3 francuski vojnici na negovite gradi bila pronajdena plocka na koja go pisuvalo datumot na ragjanjeto i na negovata smrt...isto taka za kralicata Elizabeta 14 (mislam deka taa bese) predvidel deka ke bide obezglavena i tocno go kazal mestoto i gradot...atentatot na Kenedi...za prvite mitski letaci (Dedal i Ikar) go predvidel prviot let na covekot pisuvajki kako covek so naprava vo forma na ptica ke saka da go osvoi nepoznatoto....
Mozebi nekoi od negovite naodi se gresni ili loso se protolkuvani,ama znam deka toj covek treba da se ceni poradi vizionerskite sposobnosti koi gi poseduval.
 

Macedonia2007

RED DEVIL
Член од
20 декември 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
3
Човекот не е бил забеган ама ич.

Предвидувањата на Ностардамус се имат исполнати многу, но има и многу пророчено кои не се исполнети.
Сакате да ви кажам едно пророштво?

Ќе дојде тоа време, патна...Ќе дојде и таа 2007 година златна.
Камен од земја ке никне...змија ке почне да пишта.
Дрвја неродени без корен ке останат, лисја зелени храна за мршојадци ке станат. итн....да не го пишам цело долго е.

Со тоа знаете ли што пророчува???

Крај на светот во 2007 година на 17 Октомври точно во 15:23.
Па Хелоо 2007 сме ? Каде е крајот на светот?
Значи уште едно пророштво неисполнето.
Во друга пригода ке напишам за едно исполнето пророштво во 1865 година.:wink:
ja мислам дека со ова Нострадамус ја предвидел големата суша во светот и со тоа поскапувањата
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Дали ќе се остварат предвидувањава ние нема да дознаеме. Но интересно е да се видат.

2006 – Муслиманите ќе измиослат нов страшен вид на оружје. Сите ќе почнат да се приготвуваат за војна, да собираат резерви од оружје, храна, лекарства, вода и анти-гасови, ќе почнат да бегаат во планините, во шумите, во пештерите итн.

2008 – Конфликт во Хиндустан. Ова ќе биде една од причините за третата светска војна.

2010 – Ќе започне трета светска војна. Војната ќе почне во ноември 2010 г. а ќе заврши во октомври 2014 г. Ќе почне како обична(со конвенционално оружје), потоа ќе биде применето на почетокот атомско а потоа и хемиско оружја.

2011 - Како резултат на радиоактивни отпадоци на северната полутопка нема да останат ни животни ни растенија. Потоа муслиманите ќе почнат хемиска војна против преостанатите живи европејци.

2014 – Поголемиот дел од луѓето ќе страдаат од чирови, рак на кожата и други кожни болести (последици од хемислата војна)

2016 – Европа ќе биде речиси без население

2018 – Кина ќе стане нова светска велесила. Земјите во развој од експлоатирани ќе се претворат во експлоататори.

2023 – Малку ќе се измени орбитата на Земјата.

2025 – Европа се уште ќе биде малку населена.

2028 – Ќе се создаде нов извор на енергија (најверојатно ова ќе биде контролирана термонуклеарна фузија). Гладот постепено ќе се надмине. Ќе стартува вселенски брод кон Венера управуван од човек.

2033 – Поларните луѓе тонат. Се зголемува нивото на Светските океани.

2043 – Светската економија ќе процвета. Европа ја водат муслиманите.

2046 – Ќе може да се пресадуваат сите органи. Замената на органите ќе стане еден од најдобрите методи на лечење.

2066 – За време на нападот на муслиманскиот Рим, САД применуваат нов вид на оружје – климатско. Нагло застудува.

2076 – Блескаво општество (комунизам)

2084 – Обновување на природата

2088 – Нова болест – стареење за неколку секунди!!!

2097 – Брзото стареење е победено.

2100 – Вештачко “Сонце” ќе ја осветлува темната страна на Земјата.

2111 – Луѓето ќе станат киборзи (живи роботи)

2123 – Војни меѓу мали области. Државите нема да се вмешаат.

2125 – Во Унгарија ќе пристигнат сигнали од вселената

2130 – Колонии под вода

2164 – Животните се претвараат во полулуѓе

2167 – Нова религија.

2170 – Голема суша.

2183 – Колонијата на Марс ќе стане нуклеарна сила и ќе побара независност од Земјата (како на времето САД од Англија)

2187 – Ќе се запре ерупцијата на 2 големи вулкани.

2195 – Морските колонии целосно ќе снабдуваат и со енергија и со храна.

2196 – Целосно мешање на азијатите и европејците.

2201 – Термонуклеарниот процес на сонцето забавува. Ќе застуди.

2221 – Во потрага по вонземјани, човештвото стапува во контакт со нешто ужасно.

2256 – Вселенски брод ќе донесе на земјата нова страшна болест.

2262 – Постепено се менуваат орбитите на планетите. На Марс му се заканува комета.

2271 – Повторно ќе бидат изменети физичките “константи”

2273 – Мешање на жолтата, белата и црната раса. Нови раси.

2279 – “Енергија од ништо” (веројатно од вакуум или од “црните дупки”)

2288 – Патување во времето. Нови контакти со вонземјани.

2291 – Сонцето се гаси. Ќе се преземат обиди за да се запали пак.

2296 – Се изменува силата на тежата. Почнуваат да паѓаат старите вселенски бродови и станици.

2299 – Во Франција – партизанско движење против исламот.

2302 – Ќе бидат откриени нови важни закони и тајни на Вселената.

2304 – Ќе биде откриена е тајната на месечината

2341 – Нешто страшно се приближува кон од вселената кон Земјата.

2354 – Хаварија од едно од вештачките Сонца доведува до суша.

2370 – Голем глад

2378 – Нова раса што брзо се развива.

2480 – Ќе има 2 вештачки Сонца. Земјата е во самрак.

3005 – Војна на Марс. Ќе се наруши траекторијата на планетите.

3797 – Во ова време на земјата ќе загине се живо, но човештвото ќе најде сили за нов живот во друг ѕвезден систем.
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Абе се е можно од ова да се деси ама лично не верувам дека би се случиле вакви работи. Бар не во блиска иднина.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nesomneno edeka nastradamus na nekoj nacin ja pogoduva idninata tajnata za negovata preciznost i tocnost vo pretskazuvanjatae vo negoviot tatko koj bil istrazuvac vo egiped i se misli oti toj pronasol kniga vo koja egipjanite ja pretskazuvaat idninata svetot za nas interesno e toa sto vo predviduvanjata na nastradamus ja ima i makedonija i toa toj veli : golem zemjotres ke sluci vo gradot na dvete reki po 13 god vo negova blizina od nikade ke se vozvisi narodot na lavovite . vo prvo vreme se nagagjase deka gradot na dvete reki e pariz no na krajot se ispostavi deka toa e istambul vo 99god tamu imase zemjotres a edinsveno kralstvo koe e na lavot e makedonija interesno e itoa deka vo ovaa god sonceto ja proslavuva svojata nova god i od astroloskiot znak na ribi ke premine vo znakot na vodolija ova go kazuvam zosto ako odite vo stranstvo i poglednete avtomobil so dve ripcinja ke znaete deka toa e grk toa e nivniot zastiten znak sto znaci deka so preminuvanjeto od ribi vo vodolija zavrsuva erata na vladeenje na grckata ideologija i dominantnost . izvadok od emisijata leit nait sou milenko nedelkovski
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ке може ли некој да ми препорача некој филмови за Ностардамус ама добри, да земам да ги изгледам, плис многу ви се молам тие што знаете напишете ми ги во ПП.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom