Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Osven "nosov" site se MORONCISTA !!!
Kocov,Penov i Sinisa da bea igracista redno vreme bese da zaigraat nekade a ne sekoja godina da se setaat po niskorazrednive bedni timovi kaj nas i da bidat "zlatni rezervi"....
inace opaaa nov srbo kaj vas vo ekipa...Velickovic ??!!! Ako e dobar ko ovoj prethodniov ondak svrsivte rabota...Uste edno "igraciste" spored tvoite kriteriumi....a za amerikanecov prvo neka potpise pa posle pali se....da ne bide ko bosnjak i vasic..

ps.mislam deka poveke srbi vo izminative 10 godini kaj vas vo tim prodefiliraa nego li vo Zvezda,Partizan....svaka cast,imate strasen oset za dobri zasiluvanja od severniot sosed :baeh: :baeh:
Поената ми беше дека не можеш да ја споредуваш клупата на Работнички со клупата на МЗТ...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Денеска во Кавадарци пристигна американско засилување за Фени Индустри во иметно на Дјук Круз 23 годишен играч кој игра на позицијата 4,5 ми го споредија со Доналд Кол ... Па да видме! :tv:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Денеска во Кавадарци пристигна американско засилување за Фени Индустри во иметно на Дјук Круз 23 годишен играч кој игра на позицијата 4,5 ми го споредија со Доналд Кол ... Па да видме! :tv:
Имаш информација кој му бил претходниот клуб ?
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
А зашто му је уствари овај играч на Фени само паре да се троша мамата :coffee:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
pa ne bi se slozil deka e djabe nigerov...Feni e na site pozicii pojak od MZT, samo na 4-5 MZT e podobar,pa mislam deka Amir ne ostava prostor za kiksovi.Kako i da e,odlicno za Mak Basketot,ke ima dobri utakmici,no sepak mislam deka Feni e prejak i ke osvoi dupla kruna
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
pa ne bi se slozil deka e djabe nigerov...Feni e na site pozicii pojak od MZT, samo na 4-5 MZT e podobar,pa mislam deka Amir ne ostava prostor za kiksovi.Kako i da e,odlicno za Mak Basketot,ke ima dobri utakmici,no sepak mislam deka Feni e prejak i ke osvoi dupla kruna
Со новото Американско засилување не знам баш дали Фени се посилни на позиција 1/2 ... Ќе видиме кога ќе дојде време да играат.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
abe radi vas ne se donese odlukaza za gostuvanje na navivacki grupi e stvarno ste za zalenje

Обрати внимание на речник!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Фени може уште 100 титули да освои, ама секогаш ќе си остане клуб без манири.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe radi vas ne se donese odlukaza za gostuvanje na navivacki grupi e stvarno ste za zalenje

Обрати внимание на речник!
Пиши им мејл на управата што тука се жалиш како ние да одлучувавме како ќе гласаат..:toe:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Играше новиот Американец со Лирија ?
Или не ни потпишал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom