Фан Клуб : Фени Индустри

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
hehe plati na vreme ne zimaat taka da so ovaa pobeda ke zemat
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Да не лафам предвреме, ама не му се пише на Фени добро одгодина, Амир највероватно нема да биде виќе тука, не се знае дали ќе спонзорират уште.

*Постот е инспириран од зборувањата на Фан Клуб: Овче Поле, да не терам оф топик таму.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Да не лафам предвреме, ама не му се пише на Фени добро одгодина, Амир највероватно нема да биде виќе тука, не се знае дали ќе спонзорират уште.

*Постот е инспириран од зборувањата на Фан Клуб: Овче Поле, да не терам оф топик таму.
Ај да не зборуваме пред време.Да се насочиме кон освојување на титулата.Затоа болеа поразите во купот и БИБЛ.Ако бевме барем во едното шампиони тоа своевидно ќе беше гаранција дека нема да се распаднеме догодина.Затоа треба да дадеме подршка салата да биде секогаш полна да кажеме дека Кавадарци има интерест за кошарката.Мое мислење е дека доколку не го освоиме првенството одгодина 70 % ќе избега спонзорот.Затоа реков да се насочиме кон титулата а отом потом.А педериштава родени од мајки удрени од земјотресот ако се ситат на евентуален наш распад тогаш си ја докажуваат ретардираната раса.Сакале НЛБ лига.Кој ќе ти даде НЛБ лига ако потекнуваш од аматерска лига?А без веќе Струмица и Фени лигава се враќа на аматерство и монополизам...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Па добро, да бидеме реални.Клубови како Фени Индустри,Жито Вардар,Поло Трејд,Немтали Огражден,Деликатес,Апак СП и други ќе се појавуваат и ќе згаснуваат.
Жалам искрено не сакам да се случи и тоа со Фени, но тоа би било само реалноста.
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Kako prvo zdravo na site :smir:.
A kako vtoro i naj vazno gledam deka po forumive na kosarka malku se tia koj sto razbirat kosarka a mnogu pomalku a moze i ne postojat onie realinte mislenje.
Od pregeska citam i ne moze da poferuvam sto citam:vozbud:. Navivam za Feni od kavadarci sum i ne go obvinuvam Emil kako sto nekoi toa go pravat na forumot nego gi obvinuvam Cemata Gjurov i Gocevski naj mnogu pa i site ostanati a posleden e trenerot. Gledam nekoi napisale nemalo akciii ili imalo samo 2 akciii samo tia se pravele se igralo preku Kol i sl. Pa da se igra preku Kol toj e naj jak naj kvaliteten ima preku 15 akciii koi igracite kako cemata prekovic gjurov na momenti ne gi izvrusvaat pa po samoto prenesuvanje na topkata ima odma sut za 3 a koga akciite se igraat do kraj 90% zavrsuvale so kos.

ako smenes trener ne gi menes igracite,taka da nema so da se uigruva,ama sepak ne veruvam deka Amir ke go mene sega.A i ako ne si zadovolen od igrata ne znaci oti ne si fan na klubo,naprotiv.Da ne slucajno Vlaikidis polani topla voda izmisli posle Stratos.Se znaese koj so treba da igra,se bese postaveno kako so treba i se osvoi prvenstvoto.Tvrdam,Cemata ke e deset pati pokorisen kako bek suter pa duri i krilo.Na Mirako mu treba pogolema minutaza,da ne go secka so zameni i ke vleze u forma,a vo ovaa situacija tesko.Ne smees po sablon da ja deles minutazata na site igraci,sekoj od niv si ima ego i od prilika si znaat koj kolku moze.Obicno,set tovar pagase na Kol,i ako na nego ne mu ode,ne funkcionira timo,ama ne oti nemate igraci da go prevzemat tovaro tuku Emil ne im dava sansa,epten gi secka.A i ovoj Taso povampiri se,pocna da igra pohrabro.Posle kupo go zaebavaah oti igra kako picka i oti e bleda senka na toa so bese,ama me demantira poslednite tri utakmici.Znam oti ne go sakate,ama odlicno igra u posledno vreme,i sut i vlezovi i igra pod kos,izgleda Sterjo pocnal e da gi plaka na vreme.Aj belki Amir ke donese nekoj sovetnik za finaleto da go podnauce nesto na Emil,oti sepak mislam deka Feni moze mnogu podobro da igra i ima mnogu poveke kapacitet
:pos2::pos2::pos2::pos2:.
Na eden kosarkar mu se dovolni 20 min da kaze sto znae i umee a da bide odmoran i za naredniot natprevar koj se igra za samo 3 dena. Taka da Emil dobro si ja izvrsi rabotata protiv fersped no igracite ne go sprovedoa toa na teren. kako prvo imase izbrzani sutevi za 3 imas golem broj na kreski od koj samo cemata imase 5-6 topki mavnato vo aut imase cisti promasuvanja od pod kos na gocevski i kol i nz kaj gledate vie deka Emil e kriv za nesto. i us ednas ce kazam koga na klupata imas 3-4 kvalitetni igraci mora site da dobivaat sansa za igra koga kvaliteto na rezervite i prviot tim e gore dole ednakov tie ce igraat podednakvo i ce bidat odmoreni za nareden mec sto e slucaj vo sekoj klup kade sto ima kvalitetni zameni i posledno da vi kazam Mihajlovski moze da igra samo od 5 do 10 min po natprevar oti ima povredeno koleno pozzz:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
ne treba da se menja trenerot
dobar si e rajkovic samo nesto drugo ne e vo red
Слабата форма е сета причина некако самодовербата на играчите спласна по дебакалот во Самоков али утре Овче Поле добро би дошол како тим на кој би се рехабилитирале јас би напоменал и други причини онака според некоја моја констатација посебно на поединци со доаѓањето на Мирак во тимот не е сиво се како што изгледа сите знајме дека Мирак не прикажа ништо одкако е дојден односно Фени он го замислува како попатна станица колку да се игра некаде и потоа да замине некаде а со тоа го уништува и Талик Браун кој според мене не ми изгледа многу задоволно одкако дојде струмичанецот во Кавадарци според мене промашување тотално само ја разниша самодовербата кај неколку играчи у случајот Талик а од друга страна па не игра ни упола тоа што го знае:salut:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Слабата форма е сета причина некако самодовербата на играчите спласна по дебакалот во Самоков али утре Овче Поле добро би дошол како тим на кој би се рехабилитирале јас би напоменал и други причини онака според некоја моја констатација посебно на поединци со доаѓањето на Мирак во тимот не е сиво се како што изгледа сите знајме дека Мирак не прикажа ништо одкако е дојден односно Фени он го замислува како попатна станица колку да се игра некаде и потоа да замине некаде а со тоа го уништува и Талик Браун кој според мене не ми изгледа многу задоволно одкако дојде струмичанецот во Кавадарци според мене промашување тотално само ја разниша самодовербата кај неколку играчи у случајот Талик а од друга страна па не игра ни упола тоа што го знае:salut:
Tuka drugar totalno si promasil otkako dojdi mirakovski vo timot talik na 2-3 utakmici izigra nad nivotot bidejci znaese deka ce ima golema konkurencija cemata fana da igra i odbrana ama sepak na igracite mu falese srceto da go ostavat na terenot da igrad za kavadarcani vo nekolku mecevi ne igraa so srce igrase samo talik koj znaese oti mu e zagrozeno mestot vo timot a i samo poglednete a statistikata i ce vidite ama igracite kako gocevski gjurov klucni igraci ne igraeja nisto toa naj mnogu go osetivme vo BIBL inace Mite e vo faza na uklupuvanje so timot i ne mu odese samo na poslednata utakmica so fersped inace pred toa 2-3 utakmici sto gi izigra dade nad 15 kosa. Ne e problemot vo Mite ili vo Rajko problemot e vo ostanatite igraci ne na site ama dobar del od niv poslednive utakmici gi igraat bez srece jas stvarno neznam kako ce se pojavat utre so ovce pole so koi lica ce gledat na kavadareckata javnost bidejci bea naj plateni kosarkari a 2 tituli vo koi bea faforiti gi prekockaaa.Ali sto e tuka ideme ponataki pa ce vidime.Spored mene glavni aduti za osvojuvanje na titulata se Mite Prekata Talik i Kol :smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Strucnjak,a koja e pricinata sto ima Feni izbrzani sutevi...koja e pricinata sto napad se organizira kako slow motion...sto e pricinata so krilata ne ni pomisluvat da praat ulaz tuku ke se ukopaat na strana i miruvat...koja e pricinata so vo odbrana Cemata e kako reseto i pravi glupi licni.Vikas 20 min. e dovolno...sum bil kosarkar i znam so e 5 pati po 4 min. ili 2 pati po 10 min.Da odmaras igraci oti za tri dena imas druga utakmica e glupost,so da kazat tie u NBA tri dena tri utakmici,ili fudbalerite sekoj treti den.Emil e kvakata,prijatel...da ne ja tegavam oti cela strana ne mi stiga i za akciite da filozofiram,ama stvarno mnogu raboti ne stimat...cetri porazi eden po drug i nekoi ponizuvacki duri,e sega na site da ne mu ode na Kol ili igracite,ne ode taa prikaska...tuku ima pomudri treneri koi sto im ja naucile igrata i znaat da gi cuvat,namestile odbrana...e trenero e taj so treba da promene nesto,sigurno ne jas ili ti.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Strucnjak,a koja e pricinata sto ima Feni izbrzani sutevi...koja e pricinata sto napad se organizira kako slow motion...sto e pricinata so krilata ne ni pomisluvat da praat ulaz tuku ke se ukopaat na strana i miruvat...koja e pricinata so vo odbrana Cemata e kako reseto i pravi glupi licni.Vikas 20 min. e dovolno...sum bil kosarkar i znam so e 5 pati po 4 min. ili 2 pati po 10 min.Da odmaras igraci oti za tri dena imas druga utakmica e glupost,so da kazat tie u NBA tri dena tri utakmici,ili fudbalerite sekoj treti den.Emil e kvakata,prijatel...da ne ja tegavam oti cela strana ne mi stiga i za akciite da filozofiram,ama stvarno mnogu raboti ne stimat...cetri porazi eden po drug i nekoi ponizuvacki duri,e sega na site da ne mu ode na Kol ili igracite,ne ode taa prikaska...tuku ima pomudri treneri koi sto im ja naucile igrata i znaat da gi cuvat,namestile odbrana...e trenero e taj so treba da promene nesto,sigurno ne jas ili ti.
Ме бендиса виа пост и начинот на кој размислуваш Работнички ќе не пегла се ако нешто не се смене у играта Марин не пие нафта му ја сети на Рале тактиката со играта преку Кол и скрос го умртвија Доно глава неможе да крене го удвојуат нон стоп а кај него пак вадењето топки надвор е слаба страна или му ги сечат или пак воопшто не ја додава.Чемата у последните утакмици е мизерија јбг тоа е реалноста јас него најногу го респектирам у цел тим од метлар до претседател пошто кога игра игра со срце игра за публика за својот град али после Пелистер кога се растури од давање кошеви некако бледо игра а и се станува се поспор и по спор дефинитивно треба да го фрлат на позиција 2 како бек шутер .:toe::salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Причина за избрзани шутеви може да е недоволна организираност, или немање план за напад, или пак шо е најчест случај кај нас да се има чиста позиција за шут и да не се мисле многу.

Ја сум задоволен од Мираковски, сепак игра на осетлива позиција и ќе му треба малку време да се прилагоде на тимот, ама со оглед дека е макдеонски играч и до лани играше против сегашните соирачи процесот на уигрување не би требало да биде долг, очекувам да се покаже у право светло у плеј-офот.

И Емил има шо да промене од негова страна, ама мислам дека тоа се минимални корекции, односно враќање на формата, состојбата на тимот од лани, он не треба ништо ново да уведе, ако можевме да ја тепаме Струмица лани не гледам причина зошто да не тепаме и со Работнички, мислам дека проблемот е пре психолошки отколку прашање на играчка форма, играчите очигледно не се научени на порази у серија и тоа се одразува на нив негативно, мислам дека би требало да ги издуват главите за месец дена.
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Vaka vi odgovaram na site momci.Pricinata za brzite sutevi e vo Cemata kol i ostanatite. Na sekoj izbrzan sut moze da go poglednite Emil kako reagiraaa. Sum bil i jas kosarkar i znam kolku moze da se izdrze na terenot i site znaete sto se sluci koga cemata igrase sam protiv Strumica posledniot natprevar od 20 kosa razlika na krajot izgubia zatoa te molam cuti i ne treskaj gluposti. Marin ami pogledni ja statistikata koj kolku izigral vo fersped i ne zboruj napamet i toj celo vreme odmara da se odrze nivoto na igrata pogledaj ja statistikata na Partizan na Csk na Barselona i na koj sakas i pogledni kako vlevat igracite vo igra i ne zboruvajte na pamet. Odi na trenink i vidi kakvi akcii se igrat i vidi posle utakmica sto mu vika Emil na igracite koi polovina od akciite ne gi igraat bidejci imaat izbrzani sutevi naj mnogu kriv e camata koj ne samo sto ima izbrzani sutevi nego i ima dodavanja koj aut linijata kako na primer utakmucata vo Skopje ili pak dvocekorot na cemata vo Ohrid koj go promasi pri 1 razlika za amak

Strucnjak,a koja e pricinata sto ima Feni izbrzani sutevi...koja e pricinata sto napad se organizira kako slow motion...sto e pricinata so krilata ne ni pomisluvat da praat ulaz tuku ke se ukopaat na strana i miruvat...koja e pricinata so vo odbrana Cemata e kako reseto i pravi glupi licni.Vikas 20 min. e dovolno...sum bil kosarkar i znam so e 5 pati po 4 min. ili 2 pati po 10 min.Da odmaras igraci oti za tri dena imas druga utakmica e glupost,so da kazat tie u NBA tri dena tri utakmici,ili fudbalerite sekoj treti den.Emil e kvakata,prijatel...da ne ja tegavam oti cela strana ne mi stiga i za akciite da filozofiram,ama stvarno mnogu raboti ne stimat...cetri porazi eden po drug i nekoi ponizuvacki duri,e sega na site da ne mu ode na Kol ili igracite,ne ode taa prikaska...tuku ima pomudri treneri koi sto im ja naucile igrata i znaat da gi cuvat,namestile odbrana...e trenero e taj so treba da promene nesto,sigurno ne jas ili ti.
i vaka da ti kazam nemoze vo prviod del od prvenstvoto da ti ode i odbrana i napad cat pad a sega da ne ode odbrana. Odbrana si e odbrana odbranata a pravat igracite ne trenerot nego kvalitetot na igracite a napadot go pravi trenerot ali nitu eden trener ne saka izbrzani sutevi kako sto gi ima vo feni momentalno ali toa. Da se nadevame oti brzo ce pomine ovaa nostalgija i oti ce se vrati ritamot vo ekipata:smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Epa vidi statistika na Rabotnicki vo minutaza i vidi na Feni,jas sum videl,oti ima bajagi razliki...a za CSKA i drugite ekipi ne zaebavaj,ne praj takvi sporedbi,tamu imas deset ednakvi igraci i pak minutazata ne im e ista,ako na nekoj mu e deno ima poveke minutaza i obratno,a i faktorot licni greski vlijae tuka...ama da Cemata ima skoro duplo poveke minutaza od Talik i Mite,e ne ode.Na trening ti mozes kolku sakas da vezbas,ama edno e boksero da udara u vreka,a drugo e koga pred nego ke zastane drug batka.Ja uste eden primer,Totenhem...dodeka bese Ramos,samo porazi,dojde Rednap,druga slika, a isti igraci,samo so nekolku izmeneti ulogi.Za odbranata po mene Feni e OK,osven Cemata,vo prethodniot post mislev na odbranata na drugite ekipi so ja igrat protiv Feni
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
111
Поени од реакции
20
по поразот од фени емил си поднел одставка која ја одбил амир, со образложение дека емил не тренер нема финансира фени. исто и чемата и прековиќ застанале позади него. неофицијално вчера од тренингот е избркан талик браун и се шпекулира дека ќе го напуште клубот.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ц ц ц, го слушнав воа, голема трагедија ќе биде ако го изгубиме Талик-најдобриот плеј во Македонија.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom