Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
е што му оди тешко на Емил бе струмчанче?
Што му оди добро?Победите над Вардар,Соколи?Чекај ќе видиш...Некако со послаб тим не му оди а?Лесно е со тие играчи што ги има сега +Чековски,Дарко ...Ајде сега да го видиме што стручњак е.:tapp:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Што му оди добро?Победите над Вардар,Соколи?Чекај ќе видиш...Некако со послаб тим не му оди а?Лесно е со тие играчи што ги има сега +Чековски,Дарко ...Ајде сега да го видиме што стручњак е.:tapp:
А бе и фил џексон да дојде со тиа играчи толку игра али чекај ти одма а процени работата за у нашата лига не се ни осека дека ги нема Китот и Оризот уште виа србите не се уклопени а и БИБЛ е тоа шо мислиш таму се е така лесно битно е па сме 2ри у групата крајот ке го каже делото знам дека сакаш да губе и дека си против али може нема да ти се испнат желбите :helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Статискика?
Де ако може статистика за дечково што навива за Интер :pos2::pos2:
Како и да е не загубивме повеќе од 13 разлика па така го задржавме второто место исто може да се каже дека денеска игравме со недоволно заздравениот Златко Гоцевски кој играл под инекции само за да му помогне на својот тим така да и не е така лош резултат инаку според мене под итно треба да се направе една мала чистка во тимот како на пр Димитријевич,Земо,Бранко а под итно да се земе Кире Николовски од Вардар пошто сега ако не го земеме дечкото кој според мене е најголем потенцијал готово е се ништо не правиме за 1300 евра дечкото за Кавадарци пешки ќе дојде и некако да се наговоре Врба Стефанов да заигра за нашиот тим за некоја симболична сум на пар да направе атер за градот за љубителите на кошарката од Кавадарци:salut:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
дек сте бе лозари или не гледате кошарка или немате интернет илиуште варете ракија па немате време да пишате
abe klosari sega vie nemate kosarka i mislite deka i kaj nas ce padne ama gabe vezete kaj nas ne se kako kaj vas firmite da go napustaat sportot ako malku mu zaskripe vo kompanijata
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

дек сте бе лозари или не гледате кошарка или немате интернет илиуште варете ракија па немате време да пишате
a za toa dali imame internet prasaj ja sestrati sekoja vecer ni se soblecuva prad kamera i zatoa nemame vreme da se zamarame so vas mora da vi gi zadovolime koga veke nemozete vie
pozdrav do LOZARI
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
abe klosari sega vie nemate kosarka i mislite deka i kaj nas ce padne ama gabe vezete kaj nas ne se kako kaj vas firmite da go napustaat sportot ako malku mu zaskripe vo kompanijata
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


a za toa dali imame internet prasaj ja sestrati sekoja vecer ni se soblecuva prad kamera i zatoa nemame vreme da se zamarame so vas mora da vi gi zadovolime koga veke nemozete vie
pozdrav do LOZARI
:vozbud::vozbud:
Џо, тиа коментар е од пред две години, кога почна Фени да играе.:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
:vozbud::vozbud:
Џо, тиа коментар е од пред две години, кога почна Фени да играе.:pos2::pos2::pos2:
ako de so ima vrska toa koga, jas ne visam po cela den na stranava za da se prepukuvam so nekoj so osven internet drugo ne znae :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

Немој бе го засрами сеа :pos: :pos:
zosto so ima vrska koga bilo jas sega go gledam i sega mu odgovaram
a toa so bilo neznam koga ic .... ne me bole
a kako sto gledam vie mnogu gajle berite za feni i za lozari pa ako sakate ce
vi izvadime clenski a i moze pa da otvorime eden 'fan klub feni' vo strumica za ne za drugo nemate klub ili moze imate ama voa 3regionalna liga:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
ako de so ima vrska toa koga, jas ne visam po cela den na stranava za da se prepukuvam so nekoj so osven internet drugo ne znae :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:


zosto so ima vrska koga bilo jas sega go gledam i sega mu odgovaram
a toa so bilo neznam koga ic .... ne me bole
a kako sto gledam vie mnogu gajle berite za feni i za lozari pa ako sakate ce
vi izvadime clenski a i moze pa da otvorime eden 'fan klub feni' vo strumica za ne za drugo nemate klub ili moze imate ama voa 3regionalna liga:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Извади си на тебе членска книшка нас не ни треба, а вие џабе имате тим кога не одите да го гледате(не важи за сите мора некој да оди) едноставно не го заслужувате ние ги гледаме и АБА иако се во 2ра лига. А тоа што си ти глуп е друг муабет не е за тоа темата но не мора да се докажуваш толку :uvo:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
иван бошњак у фени????:vozbud::vozbud::vozbud:
вистина или шпекулација???
слушнал некој нешто вакво??
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
иван бошњак у фени????:vozbud::vozbud::vozbud:
вистина или шпекулација???
слушнал некој нешто вакво??
Jaс уште пред 2 дена али ми забраниа да лафам али чим ти кажа еве јас ќе се избацам да кажам има преговори со бекот со босанско потекло:vozbud:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Е тоа веќе е друга приказна....Бошњак?Прекрасен човек !

Шампионот се засилува

Иван Бошњак во Фени

Поранешниот кошаркар на Струмица 2005, Иван Бошњак е на чекор до повторно враќање во македонското првенство
[19:35:55] Мики says: Дваесетишестгодишниот српски кошаркар (197 см) кој настапува на бековската позиција во сезоната 2007/2008 настапуваше за Струмица 2005. Станува збор за играч со одлични офанзивни квалитети што покажа и на настапите во Еврокупот со екипата на Струмица, со која одигра четири натпревари и оствари просек од 7.3 поени и 2.3 скока.

Со Струмичани ја освои и шампионската титула во сезоната 2006/2007 и стигна до финалето на Купот.

Леле колку сум сам радосен Иван ми беше неостварена желба единствен играч кој имаше репект од екипата на Струмица со Пупо неговите квалитети нема потреба да ги коментираме само ќе кажам Ѓуров-Иван и а ебаа Иванааааа:vozbud: бтв и Христов ќе навива за нас сеа нели Столе?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom