Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Toa si e tvoja pretpostavka,no mozebi e i taka....ne navivaat pod imeto komiti 100% tocna informacija..COMBAT 87 se raspadna,no sega tie mladi decki od komiti ja formiraa povtorno,velis imalo od kavadarci decki vo kale,prasaj gi po kolku godini bea tie sto navivaa,ke vidas sto ke ti kazat...
sepak sto i da e dobro za mak.tifo scena da navivaat komiti vo basket,da ne se ostane samo na cbp i fa...
Па исклучиво биле дечки до 16 17 години или така да речам младата гарда на комити кои не така наивно како шти изгледа одат да навиваат за КК Вардар секако под влијание од високото раководство на Комити Жути Мачка и др кои имаат свој удел во тоа само заради тоа европско првенство во Полска во септември.Мене ми е многу криво што така ете одеднаш им текна да навиваат за Вардар а до сега во нивнато 20 годишно постоење ниту еднаш не навивале а сега кога тоа им е од корист го прават тоа и ќе ми биде криво што вие Ајдуци нема да ги добииете тие гратиси за да одите за Полска од КФМ туку ќе ги земе некој кој тоа го нема заслужено зборам исклуливо за кошаркарската тифо сцена во Македонија а за тоа дека треба и Комити да навиваат и да има една така да речам јака конкуренција на трибини и полека полека да се лечат раните на македонската тифо сцена воопшто.:wink:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Па исклучиво биле дечки до 16 17 години или така да речам младата гарда на комити кои не така наивно како шти изгледа одат да навиваат за КК Вардар секако под влијание од високото раководство на Комити Жути Мачка и др кои имаат свој удел во тоа само заради тоа европско првенство во Полска во септември.Мене ми е многу криво што така ете одеднаш им текна да навиваат за Вардар а до сега во нивнато 20 годишно постоење ниту еднаш не навивале а сега кога тоа им е од корист го прават тоа и ќе ми биде криво што вие Ајдуци нема да ги добииете тие гратиси за да одите за Полска од КФМ туку ќе ги земе некој кој тоа го нема заслужено зборам исклуливо за кошаркарската тифо сцена во Македонија а за тоа дека треба и Комити да навиваат и да има една така да речам јака конкуренција на трибини и полека полека да се лечат раните на македонската тифо сцена воопшто.:wink:
Дечко навиваа поранодо пред 4 години идеа по 20 луге ама си навиваа само на домашни утакмици кога се играше во јане сандански
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Дечко навиваа поранодо пред 4 години идеа по 20 луге ама си навиваа само на домашни утакмици кога се играше во јане сандански

Да ама под името Комбат сега излева дека сосем трета навивачка група која е во копродукција на Комити за истата цел која прегеска што ја објаснав.:salut:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Да ама под името Комбат сега излева дека сосем трета навивачка група која е во копродукција на Комити за истата цел која прегеска што ја објаснав.:salut:
Za vo Polska seuste e rano da se zboruva za gratis....treba prvo da se poceka do juni da se vidi dali ke ni go ukinat vizniot rezim,ako ne bide toa nisto od EP vo Polska.....ako mislis deka samo komiti bo mozele da se spravat so gejcive na EP togas sme se zaebale,duri i tia samite komiti ke sakaat da ima nav.grupi od cela MK....za Ajduci mozam uste sega da ti kazam deka ke ne ima vo Polska,ke se poceka do juni pa ke zboruvame za brojkata...

inaku eve ti klipce od Vardar-Feni.....obrni vnimanie na naslvot,pa ke vidis deka imav pravo :):) pozdrav
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И вака и така, Комити ќе добијат карти и автобуси...па Комити се навивачка група блиска до власта, и во кајкарство да се оди, Комити први ќе добијат, исто како и Лавови од Ѓорче Петров (да не се разочарате, доколку имало автобуси, првите два веќе се резервирани за Лавови и Комити, само онака информативно да ви кажам)

Зборите за комбат 87...Комбат 87 одеа на кошарка уназад 10 години, што е дупло повеќе од збирот на годините на Ајдуци и Лозари што иделе на кошарка заедно (кога веќе ги давате тие компарации)

Друга работа, Агенција за млади и спорт организира (зборувам ако воопшто се организира) и сигурно дека партиските војници ке одат прво, па после навивачките групи кои заслужиле...и ако е како со ракометот, секој облечен во боите на клубот, со знамиња огромни од својот клуб, со ЗЕЛЕНО БЕЛИ дресови, поарно никој да не оди, да не се брукаме пак. А познавајќи го нашиот менталитет, сигурно така ќе биде, што уште еднаш ке бидеме резил пред светот и уште посигурно ќе се исптемае меѓу себе ПАК

Кај нас нема навивачка култура, све е тоа до срж необразована проста маса, јебеш репрезентација, подобро е да не не носат организирано, туку секој да си оди на своја рака, бар така ќе бидеме сите под едно знаме и сите ќе бидеме заедно и нема да се резилиме со тепање и кошкање меѓу нас самите.

И да ви кажам, во Полска каде што игра МКД, спиење во хотел со доручек и вечера во сред центар на град е 12 евра. Не е скапо, така кој има толкава желба може да си одвои 200 евра за тие неколку дена, а не како што беше со ракометот, 90% што беа таму трет пат во живот гледаа ракомет, беа само колку да се рече дека биле и тие дел од еуфоријата и да се сликаат за на фејсбук. Знам дека немаат сите пари, ама оној кој има желба, ке си скрати од одморот за да оди и од срце да ја бодри репрезентацијата (која ке го јаде од кој стигне додуша) и да ја осети атмосферата на едно првенство (со оглед на ситуацијава во кошарката, можеби и последното големо натпреварување на нашата селекција)
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
И вака и така, Комити ќе добијат карти и автобуси...па Комити се навивачка група блиска до власта, и во кајкарство да се оди, Комити први ќе добијат, исто како и Лавови од Ѓорче Петров (да не се разочарате, доколку имало автобуси, првите два веќе се резервирани за Лавови и Комити, само онака информативно да ви кажам)

Зборите за комбат 87...Комбат 87 одеа на кошарка уназад 10 години, што е дупло повеќе од збирот на годините на Ајдуци и Лозари што иделе на кошарка заедно (кога веќе ги давате тие компарации)

Друга работа, Агенција за млади и спорт организира (зборувам ако воопшто се организира) и сигурно дека партиските војници ке одат прво, па после навивачките групи кои заслужиле...и ако е како со ракометот, секој облечен во боите на клубот, со знамиња огромни од својот клуб, со ЗЕЛЕНО БЕЛИ дресови, поарно никој да не оди, да не се брукаме пак. А познавајќи го нашиот менталитет, сигурно така ќе биде, што уште еднаш ке бидеме резил пред светот и уште посигурно ќе се исптемае меѓу себе ПАК

Кај нас нема навивачка култура, све е тоа до срж необразована проста маса, јебеш репрезентација, подобро е да не не носат организирано, туку секој да си оди на своја рака, бар така ќе бидеме сите под едно знаме и сите ќе бидеме заедно и нема да се резилиме со тепање и кошкање меѓу нас самите.

И да ви кажам, во Полска каде што игра МКД, спиење во хотел со доручек и вечера во сред центар на град е 12 евра. Не е скапо, така кој има толкава желба може да си одвои 200 евра за тие неколку дена, а не како што беше со ракометот, 90% што беа таму трет пат во живот гледаа ракомет, беа само колку да се рече дека биле и тие дел од еуфоријата и да се сликаат за на фејсбук. Знам дека немаат сите пари, ама оној кој има желба, ке си скрати од одморот за да оди и од срце да ја бодри репрезентацијата (која ке го јаде од кој стигне додуша) и да ја осети атмосферата на едно првенство (со оглед на ситуацијава во кошарката, можеби и последното големо натпреварување на нашата селекција)
Kaj vide ti deka pravevme sporedba Ajduci ili Lozari so Combat 87??...deckoto od lozari kaza samo deka komiti pocnale da navivaat za vardar basket,ja samo mu kazav deka iako toa se clenovi na komiti,na basket ne navivaat pod imeto komiti:toe:
kako sto e trgnala rabotava nisto cudno da se izrezilime i pred ciganive kako vo hrvatska...se e mozno,bidejki nie sme zemja na moznosti.
sekoj koj misli da odi so klubski obelezija treba da razmisli dvapati,ne igra negoviot klub,igra nasata zemja....

ONE NAME WE HAVE MACEDONIA !!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
доналд Кол - мвп

Кошаркарот на Фени индустри, Доналд Кол е најкорисниот играч МВП во изминатото коло од Првата кошаркарска лига


Американецот беше незапирлив во победата на неговиот тим над Вардар од 97-78, остварувајќи учинок од 32 поени, осум скока и по две блокади и украдени топки со индекс на корисност од 32.

На второто место се најде центарот на Вардар, Кире Николовски со 26 индексни поени, додека третопласиран е бекот на Кавадарчани, Горан Самарџиев со 24 индексни поени.

Најдобар стрелец во 17 коло е Доналд Кол со 32 коша, а зад него се наоѓаат Војдан Стојановски (Амак СП) со 25 и Самарџиев со 21 поен.

Прв скокач на колото е Кире Николовски со 13 скока, а Ристе Стојанов од Овче Поле и Ѓорѓе Јовановиќ од Пелистер остварија по 11.

Самарџиев е најдобар разигрувач со 11 асистенции, плејмејкерот на Торус, Ангел Тасевски има 8, додека Милан Миљковиќ (Пелистер), Талик Браун, Милан Прековиќ (Фени индустри) имаат по седум успешни додавања.

Доно легендо :vozbud:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
cestitki za donald kol mislam sekoja cest za internacionalecot od amerika najbolji e so 32 poena protiv silniot tim na vardar bleskase kol so siot svoj sjaj hahaha c c c proiv vardar ova go stavas lee sramota ali toa e poz
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
cestitki za donald kol mislam sekoja cest za internacionalecot od amerika najbolji e so 32 poena protiv silniot tim na vardar bleskase kol so siot svoj sjaj hahaha c c c proiv vardar ova go stavas lee sramota ali toa e poz
па вие со карпош соколи да играте нема никој да даде 32 поена :pos:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
cestitki za donald kol mislam sekoja cest za internacionalecot od amerika najbolji e so 32 poena protiv silniot tim na vardar bleskase kol so siot svoj sjaj hahaha c c c proiv vardar ova go stavas lee sramota ali toa e poz
Е ова тие човек без познавање на кошарката!:icon_eek:

Ќе дојдете и вие на ред, не знам тогаш што ќе ви биде изговор...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
cestitki za donald kol mislam sekoja cest za internacionalecot od amerika najbolji e so 32 poena protiv silniot tim na vardar bleskase kol so siot svoj sjaj hahaha c c c proiv vardar ova go stavas lee sramota ali toa e poz
Со Свислион Таково 34 дади... зналец еден.


Иначе утре играјме со Черно Море таму, 2 порази у серија иаме па мислам дека е редно да тепаме, у спортивно ќе биде ногу лошо.

Еве и табела

 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
до мадрид-друже од каде го најди овој посеркото на сликата кое лајно е.:tapp:..ја гледав на нет утакмицата амак-фени а бе човекот жив се изеди не му се веруваше како можеше да победи фени...а бе не изеди..нарачно браун оти он нели си е звер човекот!!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
до мадрид-друже од каде го најди овој посеркото на сликата кое лајно е.:tapp:..ја гледав на нет утакмицата амак-фени а бе човекот жив се изеди не му се веруваше како можеше да победи фени...а бе не изеди..нарачно браун оти он нели си е звер човекот!!
Игорче дегенче :pos2:

Ее, ја години уназад го слушам па сеа дури и смешен ми стана, а веруј дека неговата пристрасност доаѓа само од тоа шо е глупав, не дека навива за Амак :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom