Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Реално Работнички има подобар тим од Фени моментално,но ЈБГ кошарка е.Се е можно!Јас мислам дека и Амак може да направи нешто.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дека Работнички има појак тим од Фени како целина, да има, ама ги нема Талик Браун и Доналд Кол!
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
A бе ке има ли пренос у пичкуматер на некоа утакмица или не??
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
според мене оваа година МЗТ или Работнички ќе биде шампион фени нема шанси:helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
според мене оваа година МЗТ или Работнички ќе биде шампион фени нема шанси:helou:



Доста пратеш кошарка....:jaj:

A бе ке има ли пренос у пичкуматер на некоа утакмица или не??


Изгледа Овче Поле-МЗТ утре од 17:30 ама не сум сигурен :salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
според мене оваа година МЗТ или Работнички ќе биде шампион фени нема шанси:helou:
Мзт ако биде шампион,јас ќе се забесам на центарот:tapp:.Не се зафркавај,Работнички е прв фавортит за титулата,по него Амак и Фени...Друг нема да биде шампион !
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Фени - Вардар по првата четвртина 30-19 водиме и да кажам дека Комити се присутни на натпреварот цц ц кои се они пички да му ебам педерите:tapp:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Фени - Вардар по првата четвртина 30-19 водиме и да кажам дека Комити се присутни на натпреварот цц ц кои се они пички да му ебам педерите:tapp:

А ти не си на натпрварот?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Па шо тогаш се нервираш,забрането ли е да присуствуваат Комити? :helou:

Друга е причината за тоа после ќе објаснам после натпреварот.

Инаку на полувремето е 59-30 за Фени и Гоцевски се повредил:nesum:Дончо му а закуцал 10 пати и Комити биле некаде околу 40 луѓе:helou:

Едит.
Фени победи против Варда во СКопје и повеќе од очекуваното со резултат 78-97 само знам дека Гоцевски заработил повреда и дека Доно имал свое шои по телефонски разговор сега што го имав со Лозар_Кавадарци кој е присутен таму на лице место па за подетално ќе почекате до утре и со ваа победа се зацврстивме на првото место за во плеј офот и покрај победата на Раотнички во Охрид против Амак а во следното коло сме слободни и Работнички ако забележи победа ќе се израмниме но заради подобриот меѓусебен скор ќе го задржиме првото место:helou:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Друга е причината за тоа после ќе објаснам после натпреварот.

Инаку на полувремето е 59-30 за Фени и Гоцевски се повредил:nesum:Дончо му а закуцал 10 пати и Комити биле некаде околу 40 луѓе:helou:

Едит.
Фени победи против Варда во СКопје и повеќе од очекуваното со резултат 78-97 само знам дека Гоцевски заработил повреда и дека Доно имал свое шои по телефонски разговор сега што го имав со Лозар_Кавадарци кој е присутен таму на лице место па за подетално ќе почекате до утре и со ваа победа се зацврстивме на првото место за во плеј офот и покрај победата на Раотнички во Охрид против Амак а во следното коло сме слободни и Работнички ако забележи победа ќе се израмниме но заради подобриот меѓусебен скор ќе го задржиме првото место:helou:
Komiti ne navivaat za Vardar!
tocno toa se deca od komiti,znaci pomladi clenovi no pod drugo ime...seuste nemat trans no mislam deka se vikaat COMBAT 87..ne sum siguren za imeto,ako gresam nekoj neka me ispravi...ova im e 4 utakmica sto navivaat,imaat i edno gostuvanje so Ovce Pole..bravo
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Komiti ne navivaat za Vardar!
tocno toa se deca od komiti,znaci pomladi clenovi no pod drugo ime...seuste nemat trans no mislam deka se vikaat COMBAT 87..ne sum siguren za imeto,ako gresam nekoj neka me ispravi...ova im e 4 utakmica sto navivaat,imaat i edno gostuvanje so Ovce Pole..bravo

Вака бацко тоа се дечки од Комити и се под називот Комити не под Комбат 87 пошто тие се распаднаа мисе чине пред неколку години е сега политиката на Комити е да се праќаат по околу 40 членови да навиваат се со цел да се добијат повеќе гратиси и бесплатни автобуси за во септември за на европско во Полска со политиката демек еве ние навиваме за клуб од македонската лига па дајте ни гратиси карти и автобуси да одиме да ја бодриме репрезентацијата..:salut:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Вака бацко тоа се дечки од Комити и се под називот Комити не под Комбат 87 пошто тие се распаднаа мисе чине пред неколку години е сега политиката на Комити е да се праќаат по околу 40 членови да навиваат се со цел да се добијат повеќе гратиси и бесплатни автобуси за во септември за на европско во Полска со политиката демек еве ние навиваме за клуб од македонската лига па дајте ни гратиси карти и автобуси да одиме да ја бодриме репрезентацијата..:salut:
Toa si e tvoja pretpostavka,no mozebi e i taka....ne navivaat pod imeto komiti 100% tocna informacija..COMBAT 87 se raspadna,no sega tie mladi decki od komiti ja formiraa povtorno,velis imalo od kavadarci decki vo kale,prasaj gi po kolku godini bea tie sto navivaa,ke vidas sto ke ti kazat...
sepak sto i da e dobro za mak.tifo scena da navivaat komiti vo basket,da ne se ostane samo na cbp i fa...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Комбат 87 изедоа пензија после плеј оф утакмицата во јане сандански. Сега млада екипа од 18-21 се организираат и одат да навиваат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom