Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Ахаха...каква навивачка група :pos2::pos2::pos2:Како ве собра во салата не ми е јасно :tv:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Крај каков што може само да се посака

Со плус 32 отидоа на зимување кошаркарите и стручниот штаб на Фени Индустри.
Оваа календарска 2008 година која ќе ја паметат како историска, Кавадарчани ја завршија со убедлива победа над екипата на Раднички 034 Група. На најдобар можен начин се разделија од публиката во "Јасмин". Освен што го сочуваа првото место во групата "А" од Еврохолд БИБЛ лигата, тие веќе се пласираа во четвртфиналето, што беше и примарна цел на македонскиот шампион.
"Моите кошаркари одиграа максимално мотивирано бидејќи знаеја дека овој натпревар ќе им донесе четвртфинале во оваа лига. Верните "Лозари" направија убава атмосфера во салата. Успеавме да одиграме беспрекорно во одбраната и да ги неутрализираме сите опасности за нашиот кош, а во нападот игравме разиграно. Погодувавме буквално од сите позиции од кои ни се укажуваше можност. Им честитам на моите играчи за борбеноста и професионалноста. Противникот го добивме под обрачите, но и со тимскиот дух кој стана наше најсилно оружје. Со победа ја завршивме сезоната па сега ни претстои преиспитување на сето она што го направивме досега по што ќе можеме да дадеме и генерална оценка за настапите на домашната сцена, и се разбира во БИБЛ лигата" - вели радосно Рајковиќ.
Како и не би бил ако се знае дека Фени Индустри ќе ја дочека кошаркарската пролет на првото место во нашата Прва лига, но и на првото место во Балканската лига, и тоа со само три порази во досегашниот тек од сезоната.

http://www.sport.com.mk/WBStorage/Files/18 dekemvri - strana 12.pdf
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ќе биде јако ако во четвтрфинале играме со работнички!!:kesa:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Крај каков што може само да се посака

Со плус 32 отидоа на зимување кошаркарите и стручниот штаб на Фени Индустри.
Оваа календарска 2008 година која ќе ја паметат како историска, Кавадарчани ја завршија со убедлива победа над екипата на Раднички 034 Група. На најдобар можен начин се разделија од публиката во "Јасмин". Освен што го сочуваа првото место во групата "А" од Еврохолд БИБЛ лигата, тие веќе се пласираа во четвртфиналето, што беше и примарна цел на македонскиот шампион.
"Моите кошаркари одиграа максимално мотивирано бидејќи знаеја дека овој натпревар ќе им донесе четвртфинале во оваа лига. Верните "Лозари" направија убава атмосфера во салата. Успеавме да одиграме беспрекорно во одбраната и да ги неутрализираме сите опасности за нашиот кош, а во нападот игравме разиграно.Погодувавме буквално од сите позиции од кои ни се укажуваше можност. Им честитам на моите играчи за борбеноста и професионалноста. Противникот го добивме под обрачите, но и со тимскиот дух кој стана наше најсилно оружје. Со победа ја завршивме сезоната па сега ни претстои преиспитување на сето она што го направивме досега по што ќе можеме да дадеме и генерална оценка за настапите на домашната сцена, и се разбира во БИБЛ лигата" - вели радосно Рајковиќ.
Како и не би бил ако се знае дека Фени Индустри ќе ја дочека кошаркарската пролет на првото место во нашата Прва лига, но и на првото место во Балканската лига, и тоа со само три порази во досегашниот тек од сезоната.

http://www.sport.com.mk/WBStorage/Files/18 dekemvri - strana 12.pdf

Секоја чест Емил :aplauz::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::eek:lee:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
(NE SAKAM DA NAVREDAM NIKOJ).......... Ama kolku od Lozarite mislite deka Feni ke postoi i sezona 2009-2010...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
(NE SAKAM DA NAVREDAM NIKOJ).......... Ama kolku od Lozarite mislite deka Feni ke postoi i sezona 2009-2010...
Еве ја ќе ти одговорам а очекувам сите да се сложат.Еве искрено моментално во Кавадарци по денешното затварање на Бучим владее паника дека тоа ќе се случи и со кавадаречката фабрика.Токолку тоа се случи ќе биде многу лоша работата во Кавадарци на економски и на финансииски план.Е сега на спортски.Многумина а сигурно и сите освен оние помладите спортскиот план го стават на последно место а можеби и воопшто не го сметаат.Раководството на К.К Фени вели дека нема простор за паника но не се очекува во овој момент да се рече било по друго.Оваа година клубот има буџет од 500.000 евра.А од нив 400000 дава Фени а останатите се од поситни бизниси.Што значи доколку Фени Индустри се откаже од спонзорирање остануваат тие помали бизниси кој со своите 100000 евра сигурно би го одржале тимот во средниот дел на табелата.Е сега се наметнува прашањето колку тие бизниси се заинтересирани да вложуваат во неконкурентен тим.Значи јасно е сега даваат колку толку но имаме шампионски тим и прашање е дали тиа пари би ги давале доколку тимот е средината.Значи искрено ништо не е сигурно.Се разбираме?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Jasno e se,samo od kaj ko na kurov ti gi znaes ovie cifri be a taki fiti
Пријателе ти пишам салам пост.Ти тврдам дека тиа пост е најреален и најточен од сите посови кој биле постирани на подфорумот во последните 2 месеца.Значи без занесување дека ќе постоиме уште 100 години ти кажав реално каква е ситуацијата.А ти ако сакаш да го прочиташ повели ако не не го читај...После ќе плачите први сме провоцирале.Стварно незнам шо ви е проблемот.Ама ете бе заборавив аеродромец си :pos2::pos2:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
se slozuvam so postov na atanase za postoenje na feni ali ako ne dava feni pari dur trae krizava nez kolku ke bidete u sredina za bez pari nikoj ne ti igra
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ахаха...каква навивачка група :pos2::pos2::pos2:Како ве собра во салата не ми е јасно :tv:
ti brat glup si ili tolku ti tezi ama izgleda i do po dvete imas po nesto ti najde da se smees razmisli koj si i do kade si pa posle vikaj za drugi
ovcari sveti nikole :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

abe eksik vie od sv nikole stalno ja polnite salata
a be oni belgradska arena ce ja napolnat ama uste narod da imat :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: vo sveti nikole i taa skolskata sto ja imat e pregolema za niv pa sega barat stolcinja da mu stavat za da moze da se polni zosto kapacitet od 200ce se namali na 100 i togas ce se falat eve nie ja polnime cela sala ili potocno se prodadoja site karti:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom