Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
одличен натпревар,убаво е што победиме може да се покаже како клучна оваа победа.најдобар на теренот кори мекинтош изигра симултанка момчето,третпат ги гледам черно море оваа сезона и ме воодушевува лично,страшен квалитет поседува.кај нас најдобар прековиќ,он а реши утакмицата со неколку тројки во серија,а и у одбрана доста солидно изигра.судиите максимално а изтупија,досудија еден куп фаули кои не мораа и да ги свират,а и повеќе пати досудија носена што е вистински раритет да видиш.
ok e seto samo sto neznam kako moze da imas zabeleski na sudiite koga do sega jas ne sum izgledal natprevar so vakvo sudenje....
deckite si ja rabotea rabotata 100% profesionalno i korekno nema nikakvi zabeleski za niv sudea po pravilata pa taka i treba neli???
 
K

kaiser soze

Гостин
ok e seto samo sto neznam kako moze da imas zabeleski na sudiite koga do sega jas ne sum izgledal natprevar so vakvo sudenje....
deckite si ja rabotea rabotata 100% profesionalno i korekno nema nikakvi zabeleski za niv sudea po pravilata pa taka i treba neli???
абе они не дека судеа пристрасно кон некој,ако добро си прочитал,ама да свирниш 6 пати носена и еден куп фаули,што не би рекол дека беа(било да е тоа за черно море или фени),не е некое сјајно судење.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
abe so e vaa rabota feni odma se zainteresira za mekintos??? zavrsi utakmicata i odma po nego se zapnaa aj belki ke go zemat pa togas duri i euro-ligata ke ja osvoime :D:D:D
не верувам дека фени се залетал по тој играч-оти типот е не тимски играч(јас пак ке си шутнам,јас си шутнав пак)ма ајде не верувам у ова не е тип што рајкович би го сакал.а и за негова позиција имаме доста играчи.еден си замина скоро таков не не треба уште еден!
 
K

kaiser soze

Гостин
не верувам дека фени се залетал по тој играч-оти типот е не тимски играч(јас пак ке си шутнам,јас си шутнав пак)ма ајде не верувам у ова не е тип што рајкович би го сакал.а и за негова позиција имаме доста играчи.еден си замина скоро таков не не треба уште еден!
дека не го сака не верувам, друга е вистината.тоа беше кажано онака на зафрканција,демек сите се запалиле по тој играч и фени веднаш се заинтересирал.а и да е така мекинтош има потпишано двегодишен договор со черно море,а екипата претендира за висок пласман оваа година,така да не верувам да се дрзнат да го продадат.впрочем зад черно море застана јак спонзор т.е. евроинс и сигурно планират да прават екипа за у европа.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Se iznenadiv od sudenjeto. Najprofesionalni sudii do sega. Mislev deka ako se grci ke ne seknuvat po malce ama ne!!! Ako sudat vaka site sudii vo mak liga ke se gleda kvalitetna kosarka .

p.s Da ne mozis da se ispcuis na sudiite......tuuuu ama mi e s'klet i krivo.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
ZNACI KOA JADEV GOMNA DA NE PCUETE DA NE VREGATE PRED VREME VIE ME PCUEVTE ZA PAMET DA VI E OVA NE BIDETE PROSTI SELJACINI ODMA SO VREGANJE SAMO SELJACI MOZAT TOA SEPAK I SUDIJATA E SVESEN KAJ SE NAOGA I STO MOZE DA MU SE SLUCI A VISTINSKI PROFESIONALEC E COVEKOT,A IMAL SREKA SO VODESE FENI INACE KE GO JADESE STO POSTO POZNAVAJKI VE DEKA ODMA PO SUDIJA KE SE PUSTITE
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ZNACI KOA JADEV GOMNA DA NE PCUETE DA NE VREGATE PRED VREME VIE ME PCUEVTE ZA PAMET DA VI E OVA NE BIDETE PROSTI SELJACINI ODMA SO VREGANJE SAMO SELJACI MOZAT TOA SEPAK I SUDIJATA E SVESEN KAJ SE NAOGA I STO MOZE DA MU SE SLUCI A VISTINSKI PROFESIONALEC E COVEKOT,A IMAL SREKA SO VODESE FENI INACE KE GO JADESE STO POSTO POZNAVAJKI VE DEKA ODMA PO SUDIJA KE SE PUSTITE
Ако не се лажам само едниот беше грк а останатите од србија.Пошто Прековик цело време беше гушнат со тој едниот и зборуваше па заклучив дека му е сонародник.Иначе да престрого судење за наши прилики.Да судат истите судии во НБА ке има над 100 фаули.Свирнаа и носена неколку пати но што е најважно имаа ист критериум за двете екипи.Добро судење.А спикерот не ги најави судиите така да само 20 души знае дека во салата има грчки судија
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Добра утакмица браво за нашите момци и браво за Мекинош момчето е :zver: немам зборови не растури едноставно сам играше против нашата петорка а за судиите му кажаме уште пред да влезат еден кикс и ви се еба мамето :vozbud::vozbud::kesa:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
dobro nemorase da mu kazuavte si znae sudijata kaj sviri i sto bi go cekalo na eventualen kiks hehehe ama da se vraga bez vrska e mn selska rabota toa mi zborot celo vreme ama ima seljaci koj si sakaat taka zatoa i se SELJACI ustvari
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Сета е убава ама нема никаква атмосфера у салата ни еуфорија каа лани ни ништо :toe:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
definitivno beze zalno za gledanje dali neke te da plakate karti ili se prezasitivte samo so edna titula nez so e rabotata ama ne zasluzuvate nisto vie kavadarcanite posto ne znaete da cenite deka sepak ste najgolemi favoriti za titula i plsu sega so megunarodni utakmici so gi igra feni
 
K

kaiser soze

Гостин
definitivno beze zalno za gledanje dali neke te da plakate karti ili se prezasitivte samo so edna titula nez so e rabotata ama ne zasluzuvate nisto vie kavadarcanite posto ne znaete da cenite deka sepak ste najgolemi favoriti za titula i plsu sega so megunarodni utakmici so gi igra feni
а другите спортски арени да не се полнат у државата кога има меѓународни утакмици(освен репрезентативни),кажи ми ти реално.вчера во салата имаше околу 1500 души шо и не е мала бројка.атмосферата е веќе друга работа.вчера гледаше ли ракомет данска-норвешка дуел меѓу најквалитетните светски репразентации,да видиш колку публика имаше у салата у охрид.или да не те потсетувам на вардар-шафхаузен дека не беше полна салата,а клучен натпревар за вардар беше.проблемот не е само кавадарци,туку цела држава.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Сета е убава ама нема никаква атмосфера у салата ни еуфорија каа лани ни ништо :toe:
Шо е така така е за во си прав...Туку вчера китот се управи бе добро изигра да го ебам у тоа човекот :icon_lol::tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom