Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Banda,koj si be ti cedo,so tropas gluposti,so tolku loso kazah,moe viduvanje,ako ne se slagas,ok,koj ti e kriv,aj uzivi.E,abe ke te pitam,kako se vika tava so im go stavat na konjite na glavata za da gledat pravo,kako branicci za ocite e.Tekna li ti?Izvadi si go be,so si go stavil,za konji e tava,rasiri si go vidokrugo
za Radical...bratce,prifatena e opkladata,znaci jas tipuvam na Boston,cekam od tebe za zapad,opkladata e dobro gezme,mesto na zlostorot po tvoj izbor.

Znaci,Aber Donke,pa ke povtoram,mameto mamino na tie od KFM,mnogu podobro gi znam,se im e za pari,i znam se kakvi igri se pravile,pravat i ke pravat.Idejata mi e deka Feni ne se tolku jaki kako so vie gi pravite,samo sum realen,a znam i deka normalno vie ke ste pristrasni,go spomnav primerot so serenjeto.A sto se preplateni igracite,ne sakam da polemiziram.Taj trend na nadueni ceni e samoubistven.Retko koja firma moze da izdrzi takvo tempo kak so go nametna Feni,ete i oni samite sea kvicat,a aj ti dogodina objasni mu na Stanko deka i 3000 evra mu se mnogu so toa so prikazuva na tereno.A ako ima dosega eden sponzor u MKD od basket so se e ofajdil,go vadam na masa i secam,se e frlena para,kakvo perenje,kakvi bakraci,procitajte go zakono za sponzorstva i ke vi bide jasno.
jas,sum cedo,tvojot dedo,ak se razbiras tolku kak so ti e vidokrugo rasiren,ce imas malku postovanje sprema familija.tova so mu go stavat na konjite,jas ne znam kak se vika,kazah tuka mnogu pati,jas samo su odel po strumickata okolija nekoa maska da nametnam,a ne kupujah konji.
jas ne se raspravam so tebe oti ti ne si fan na feni,samo ti kazuvam kak na site kaa tebe,da si naprajte forum i da si pisite u strumica.
eee,ete zaboraviv da go izvadam toa za konjite i da go rasiram vidokrugo.
ne videh deka vie nemate klub,pa sega od maka samo smetate tuka.
 
V

Viktoranius

Гостин
on lani 200.000 evra familijarni pari ulozil u klubot u strumica.
Ова ако е точно јас кур ќе сечам.

Првата година кога Струмица беше шампион, спонзори си беа само Агроефодија заедно со грците. Тогаш одеше се како подмачкано и освоивме титула. Но потоа другата година влезе и Заев како спонзор, и тука веќе почнаа работите да одат надолу. Му праќаа инспекции во клубот, разни казни се плаќаше и то.

Политичар во клуб е еднакво на смрт.

А тоа дека дал 200.000 евра од сопствен џеб, нема врска.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Ова ако е точно јас кур ќе сечам.

Првата година кога Струмица беше шампион, спонзори си беа само Агроефодија заедно со грците. Тогаш одеше се како подмачкано и освоивме титула. Но потоа другата година влезе и Заев како спонзор, и тука веќе почнаа работите да одат надолу. Му праќаа инспекции во клубот, разни казни се плаќаше и то.

Политичар во клуб е еднакво на смрт.

А тоа дека дал 200.000 евра од сопствен џеб, нема врска.
E,PA BAS TOA SAKAV DA KAZAM.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Banda,so tolku maka imas u zivoto be,so si tolku negativen.Besparica li e,zenati da ne te vara,so te mace be drugar so si tolku negativen,posebno kon Strumicane.Da ne ti e zgresil nekoj nesto pa site sme ti krivi.Kazi ako treba nesto ke pomognam.A inaku oste mnogu leb treba da jades za da mi kazes kade,sto i kako imam pravo da pisam.Napravejte si forum na sajto na KK Feni,eden zbor nema da vides,ama tuka....I ne zaebavaj,ebago,a vides post od nekoj podolg od 5-6 reda,pravo strucnjak i trener go praves.
Nemame momentalno klub u prva liga,ama imame kosarka za gledanje,ne se sekiraj.
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Banda,so tolku maka imas u zivoto be,so si tolku negativen.Besparica li e,zenati da ne te vara,so te mace be drugar so si tolku negativen,posebno kon Strumicane.Da ne ti e zgresil nekoj nesto pa site sme ti krivi.Kazi ako treba nesto ke pomognam.A inaku oste mnogu leb treba da jades za da mi kazes kade,sto i kako imam pravo da pisam.Napravejte si forum na sajto na KK Feni,eden zbor nema da vides,ama tuka....I ne zaebavaj,ebago,a vides post od nekoj podolg od 5-6 reda,pravo strucnjak i trener go praves.
Nemame momentalno klub u prva liga,ama imame kosarka za gledanje,ne se sekiraj.
ABE BRAT ZOSTO NE PISUVAS NA VASIOT BASKET FAN KLUB?????
I ONAKA NEMATE BASKET KLUB BAREM IMATE FAN KLUB PISUVAJ SI TAMU I TESI SE SO TOA STO MOZEBI POSLE 10-TINA GODINI KE IMATE KLUB VIE......
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Lozari-istok prociti mi go citiraniot post uste ednas,se e objasneto
ili zamolejte gi adminite da napisat ,,Privaten imot,, i sami ke ste si
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Читав нешто сега на Лозари блогот ба нешто се споменуваат дека и некој кошаркари ги вреѓале Лозари.Кој се тиа и на кој нашин вреѓале.Секако доколку не е тајна...
 
V

Viktoranius

Гостин
Де дајте линк од блогот на лозари, интересни ствари имаше таму да прочитам малце.:)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Читав нешто сега на Лозари блогот ба нешто се споменуваат дека и некој кошаркари ги вреѓале Лозари.Кој се тиа и на кој нашин вреѓале.Секако доколку не е тајна...
Дај цитат од тоа кај што е напишано на блогот дека има споменато негде дека кошаркарите ги вреѓале навивачите тоа е апсолутна невистина прочитај добро во тексот и разбериа суштината на мислата.:salut:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
со задоцнување мало-нека му е честита победата на пелистер,се надевам дека нашите кошаркари дадиле се од себе.
а една друга работа ме интерсира-зашто ги заклучиле фан клубовите на мзт и работнички?како заврши таа утакмица?
не бев во можност да дознаам некои работи во врска со тоа.па некој ако сака да ми објасни што се се случи.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Дај цитат од тоа кај што е напишано на блогот дека има споменато негде дека кошаркарите ги вреѓале навивачите тоа е апсолутна невистина прочитај добро во тексот и разбериа суштината на мислата.:salut:
Еве бе Ѓокси очигледно тебе не ти е читан...

Причината поради која ја немате нашата подршка лежи едниствено кај вас и тоа еден дел од кошаркарите, а другиот кај вас како управен одбор на К.К Фени. Но да почнеме со ред. Како навивачи во неколку наврати бевме навредени од нашите кошаркари со што тие директно го поткопаа темелот на нашата група која со големи напори и проблеми ја одрзувавме и без тоа. Ги бојкотиравме играчите со вртење на грбот и не поздравување, а на крајот од сезоната имаше и писмен протест наменет за нив под наслов "Ѕвезди наши" кој гласеше вака:
 
Член од
27 март 2008
Мислења
201
Поени од реакции
4
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Banda,koj si be ti cedo,so tropas gluposti,so tolku loso kazah,moe viduvanje,ako ne se slagas,ok,koj ti e kriv,aj uzivi.E,abe ke te pitam,kako se vika tava so im go stavat na konjite na glavata za da gledat pravo,kako branicci za ocite e.Tekna li ti?Izvadi si go be,so si go stavil,za konji e tava,rasiri si go vidokrugo
za Radical...bratce,prifatena e opkladata,znaci jas tipuvam na Boston,cekam od tebe za zapad,opkladata e dobro gezme,mesto na zlostorot po tvoj izbor.

Znaci,Aber Donke,pa ke povtoram,mameto mamino na tie od KFM,mnogu podobro gi znam,se im e za pari,i znam se kakvi igri se pravile,pravat i ke pravat.Idejata mi e deka Feni ne se tolku jaki kako so vie gi pravite,samo sum realen,a znam i deka normalno vie ke ste pristrasni,go spomnav primerot so serenjeto.A sto se preplateni igracite,ne sakam da polemiziram.Taj trend na nadueni ceni e samoubistven.Retko koja firma moze da izdrzi takvo tempo kak so go nametna Feni,ete i oni samite sea kvicat,a aj ti dogodina objasni mu na Stanko deka i 3000 evra mu se mnogu so toa so prikazuva na tereno.A ako ima dosega eden sponzor u MKD od basket so se e ofajdil,go vadam na masa i secam,se e frlena para,kakvo perenje,kakvi bakraci,procitajte go zakono za sponzorstva i ke vi bide jasno.
Prijatele kako prvo tvojata teza ne drzi voda i eve ce ti kazam zosto.
1. Dimce Tasovski vo strumica kolku pari zimase kolku zima sega vo Rabotnicki.
2.Darko Sokolov isto.
3. Grncarov Toni isto.
Ne kazuvaj prikaski koj gi dignal cenite i dali se realni primanjeta na kosarkarite na Feni.Eve i da ne se pa tie lani donesoa dupla kruna a sto donesoa "vasite"preplateni zvezdi(gore navedenite).
A ako sakas da ne napadjas nema veza ne te svacame seriozno isto kako i site drugi koi ne se fanovi na FENI.I sekogas se javuvas koga Feni ce izgube kako Feni da e nepobedliv pa vidovme deneska sto im se sluci na MILAN,CELZI, vcera na REAL i sto sega tie pojma nemat ili SKOLARI ILI ANCELOTI ILI SUSTER ne se dobri treneri. NE SI REALEN.

Znae li nekoj koj igrael najdobro od nasite ili site bile drva.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Banda,so tolku maka imas u zivoto be,so si tolku negativen.Besparica li e,zenati da ne te vara,so te mace be drugar so si tolku negativen,posebno kon Strumicane.Da ne ti e zgresil nekoj nesto pa site sme ti krivi.Kazi ako treba nesto ke pomognam.A inaku oste mnogu leb treba da jades za da mi kazes kade,sto i kako imam pravo da pisam.Napravejte si forum na sajto na KK Feni,eden zbor nema da vides,ama tuka....I ne zaebavaj,ebago,a vides post od nekoj podolg od 5-6 reda,pravo strucnjak i trener go praves.
Nemame momentalno klub u prva liga,ama imame kosarka za gledanje,ne se sekiraj.
kako prvo,so pari ne e loso,makar so znajs kako covecite se programirani kolku i da ima pa mu trebat,drugo zenata i da saka ne moze da me vara,zatoa so taka sum si a naredil rabotata(ne a setam nogu nakaj Strumica da ne zeme skolo),i kaa treto nemam ja nisto protiv strumicani,ama edino strumicani tuka se ubacuvat i prodavat mozok,pa kolku i da saka covek mora koa vi odgovara da bide negativen kaa ti so vikas.napisi nesto so stvarno ce bide interesno(ete kaa victoranius mislam bese na pr.)i ce te prifanat u diskusija.vi site pufki tuka prodavate ,via od strumica bil volku dobar,nia od feni ne cinel,i so saks da ti vikame taka li e,a mene mi se smaci na site poodelno da vi odgovaram.ako bea tolku arni,via so gi falite,a nasite poslabi so nesto togas osum pati ve tepaa lani.ednas na sreca,vtorpat mu se pogodilo,ami osum pati.da ne ispadne vaa vasata kaa lovdzijata so meckata.ako ne stavam ikona so cvece ili smiley ne znaci deka sum negativen.ti mislis izgleda loso koa pisis,pa taka gi tumacis i odgovorite.eve ti pozitivno nesto.:smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom