Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
abe,kolku treneri ima u voa strumica,duri da ne veruvas.i se nesto se javuat koa mislat deka mu odgovara.e,pa ste se zaebale mnogu.nemate li razmisleno deka feni moze si kalkura so tabelata i si prave raspored kaa so mu odgovara.
so i da e ,ima uste mnogu za igranje,ama rabotnicki stalno ce gube ako nema gomnenici od sudiite.a za cenite,vi strumicani se znajte kako e u kavadarci,oti ne prasate kako panajot i zaev placaa lani.ili toa e zabraneto,a ni inace tuka site trava pasime nisto ne znajme.na kraj na kraevi,ni emil,ni amir,gi imase na televizijata so belezici.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
abe,kolku treneri ima u voa strumica,duri da ne veruvas.i se nesto se javuat koa mislat deka mu odgovara.e,pa ste se zaebale mnogu.nemate li razmisleno deka feni moze si kalkura so tabelata i si prave raspored kaa so mu odgovara.
so i da e ,ima uste mnogu za igranje,ama rabotnicki stalno ce gube ako nema gomnenici od sudiite.a za cenite,vi strumicani se znajte kako e u kavadarci,oti ne prasate kako panajot i zaev placaa lani.ili toa e zabraneto,a ni inace tuka site trava pasime nisto ne znajme.na kraj na kraevi,ni emil,ni amir,gi imase na televizijata so belezici.
Krivo mu e sto ke osvoime uste edna titula
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ah toj Zaev se mu rusi i sport i se zaev zaev ete vi go zaev
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Ah toj Zaev se mu rusi i sport i se zaev zaev ete vi go zaev
on lani 200.000 evra familijarni pari ulozil u klubot u strumica.jaka familija ima nema so.so cuski i tutun ce bea voa,volku so mu rodi.feni nikel tope,na svetska berza prodava,6-800 ludje dusata mu izleva za toa, pa domacinski se ponasat(zosto macka go ispustija),a via od doma nosel pari.alal da mu e i nego i na familijata.posle o,lele,me zatvorija.ama strumicajne ne lafat za toa,oni tua nas matematikite ni gi praat,a moze da prdat samo u kisela voda.tia so vredat igraat u feni,tia so ne vredat,odat u fersped,u strumica i to.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
on lani 200.000 evra familijarni pari ulozil u klubot u strumica.jaka familija ima nema so.so cuski i tutun ce bea voa,volku so mu rodi.feni nikel tope,na svetska berza prodava,6-800 ludje dusata mu izleva za toa, pa domacinski se ponasat(zosto macka go ispustija),a via od doma nosel pari.alal da mu e i nego i na familijata.posle o,lele,me zatvorija.ama strumicajne ne lafat za toa,oni tua nas matematikite ni gi praat,a moze da prdat samo u kisela voda.tia so vredat igraat u feni,tia so ne vredat,odat u fersped,u strumica i to.
Очигледно не знаеш со што работи Зоран Заев и пред а стане градоначалник...
П.С Струмица,за Кавадарци е Лос Анџелес.Ако ви е мака што немате како нашиот градоначалник,тоа е веќе друга работа ! :)
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Очигледно не знаеш со што работи Зоран Заев и пред а стане градоначалник...
П.С Струмица,за Кавадарци е Лос Анџелес.Ако ви е мака што немате како нашиот градоначалник,тоа е веќе друга работа ! :)
znajme,se so prae i prael,ama ne kazujme od opsta kultura,znajme i so rabotel i so rabote,ama dodeka on sam ne kaze,koa ce go prasat tamu kaj so treba i ni ne kazujme.a trgovski centri na tudja zemja,onaka za hobi,uspat gi prave.ne diskutiram povece za zaev,ne sakam i mene na vesti da me ima.OK?
a,inaku da ti kazam set olos od amerika e sobran u Los Andjeles,komplet sose site gay,homo,lezbi,trave, i glumci so se ukrstuat so se zivo so mrda,taka da ostanite si vi Los Andjeles,nemame problem so toa.Nas ni e arno kaa Kavadarci i uopste nemame kompleks od toa.a,nasiot gradonacalnik ,ne so mi e nogu nas,ama stvarno ne e za sporeduvanje so vasiot.via kolku so ima knigi procitano,vasiot tolku uste 30 godini ne moze staklo da ukrade od Paracin.

Очигледно не знаеш со што работи Зоран Заев и пред а стане градоначалник...
П.С Струмица,за Кавадарци е Лос Анџелес.Ако ви е мака што немате како нашиот градоначалник,тоа е веќе друга работа ! :)
i mali,pa ti se javi da me ucis?ne mi tekna,a da ne rabote tatko ti za nego,pa volku so e zafaten i ne te vode kaj nas na utakmica, a.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Atanase,Antic i Gecevski se vo grupata zvezdi,ne sakaah da gi nabrojuvam.Ja potvrda za toa so go pisuvaah.Aber Donka ima problem da poveruva deka Miljkovic,Talevski i drustvo moze da odigrat dobro i da go tepat Feni,tuku sudiite se krivi,a ne e taka,ne oti gi branam sudiite mameto nivno,oti vo vasite oci site od Feni se ALL STAR,a ne taka.Dodeka bese Macka u Feni,ta car bese,ta trojkas,taman ojde si,pu pu ne se vaze,sklon e na povredi, ne e taj so bese,a koa govoreeh uste lani za nego oti se ke si epovreden,lud me praveete.Boston na hartija ima najjaka ekipa,i saa so treba ,90 pobedi po sezona li da ima(out of record-pa ke se sampioni,primam opkladi,Lakers ke go primat povtorno).
Ne sporam deka Feni ne moze da izgube utakmica , Samo rekov zosto se istite sudii mu sudat utakmici. Dali KFM nema drugi sudii ili nesto drugo se slucuva??? Macka ne go ni spomnav oti so momentalnata forma e katastrofa. Igracite na Feni i se ALL STAR za nasava liga. A kujni imalo i ke ima. Rekov deka od koga FENI prestana da ja finansira KFM I reprezentacijata Gledajte sto se slucuva. Kolku li samo igraci mu bea radireda zemeni na podgotovki vo reprezentacijata , a kolku igraa ili sedea na klupa. Poveke od pola tim , duri i nepotrebno. Koga imase prijatelski podgotvitelni igraci od gostinskiot tim igraa za feni za da moze da se napravi tim. Toa e maslo na KFM ili osveta???!!! A sudiite se prikazna sama za sebe...Ne moze Mitrevski da go sude celo prvenstvo na Feni. Kako da nema drugi utakmici ili e nesto drugo. A nekni trojkata sto go sudese Feni bese ispratena so misija ama dobrata igra protiv radnicki is SKOPLJA ili SHKUP gi zaeba. Ke vidime vo sreda koj ke go pratat da sude. Uste sega pretpostavuvam deka USI i Dikovski se spremaat.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Banda,koj si be ti cedo,so tropas gluposti,so tolku loso kazah,moe viduvanje,ako ne se slagas,ok,koj ti e kriv,aj uzivi.E,abe ke te pitam,kako se vika tava so im go stavat na konjite na glavata za da gledat pravo,kako branicci za ocite e.Tekna li ti?Izvadi si go be,so si go stavil,za konji e tava,rasiri si go vidokrugo
za Radical...bratce,prifatena e opkladata,znaci jas tipuvam na Boston,cekam od tebe za zapad,opkladata e dobro gezme,mesto na zlostorot po tvoj izbor.

Znaci,Aber Donke,pa ke povtoram,mameto mamino na tie od KFM,mnogu podobro gi znam,se im e za pari,i znam se kakvi igri se pravile,pravat i ke pravat.Idejata mi e deka Feni ne se tolku jaki kako so vie gi pravite,samo sum realen,a znam i deka normalno vie ke ste pristrasni,go spomnav primerot so serenjeto.A sto se preplateni igracite,ne sakam da polemiziram.Taj trend na nadueni ceni e samoubistven.Retko koja firma moze da izdrzi takvo tempo kak so go nametna Feni,ete i oni samite sea kvicat,a aj ti dogodina objasni mu na Stanko deka i 3000 evra mu se mnogu so toa so prikazuva na tereno.A ako ima dosega eden sponzor u MKD od basket so se e ofajdil,go vadam na masa i secam,se e frlena para,kakvo perenje,kakvi bakraci,procitajte go zakono za sponzorstva i ke vi bide jasno.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.659
Поени од реакции
2.867
hehe ova bese samo provokacija mala za fanovite na feni inace druagr mi kaza sto igra za pelister kako zavrsi :pos2:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
on lani 200.000 evra familijarni pari ulozil u klubot u strumica.jaka familija ima nema so.so cuski i tutun ce bea voa,volku so mu rodi.feni nikel tope,na svetska berza prodava,6-800 ludje dusata mu izleva za toa, pa domacinski se ponasat(zosto macka go ispustija),a via od doma nosel pari.alal da mu e i nego i na familijata.posle o,lele,me zatvorija.ama strumicajne ne lafat za toa,oni tua nas matematikite ni gi praat,a moze da prdat samo u kisela voda.tia so vredat igraat u feni,tia so ne vredat,odat u fersped,u strumica i to.

не го меши заев ,шо ти има направено човеке... оти е најдобар градоначалник у македонија ли ... оти струмица за кавадарци е ...........како што кажа христов.......
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
не го меши заев ,шо ти има направено човеке... оти е најдобар градоначалник у македонија ли ... оти струмица за кавадарци е ...........како што кажа христов.......
A Sto e Strumica za TETOVO????

Takva ni e Makedonija polna so aramii, apasi, dzgan, za toa ne ne biva!!!:tapp::tapp::tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Очигледно не знаеш со што работи Зоран Заев и пред а стане градоначалник...
П.С Струмица,за Кавадарци е Лос Анџелес.Ако ви е мака што немате како нашиот градоначалник,тоа е веќе друга работа ! :)
Абе имаме ние крадец само овој краде у илјадници а вашиот у милиони
КУЖИШ?:kesa:
не го меши заев ,шо ти има направено човеке... оти е најдобар градоначалник у македонија ли ... оти струмица за кавадарци е ...........како што кажа христов.......
:pop::pop::pop:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom