Фан Клуб : Фени Индустри

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Па ние бевме таму и ние бевме тие што на крајот од утакмицата бевме кај влезот на западот и се мававме со стакла со СПБ
бачко јас како што знам не се мававме со стакла...јас не фрлив ниту едно стакленце:pos2::pos2::pos2: и не сме спб него цпб
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Вчера немав нет...Еве сега имам прилика да ви честитам победа...Не ја гледав утакмицата,не можам да дадам било какво мислење...Поздрав:)
 
K

kaiser soze

Гостин
Вчера немав нет...Еве сега имам прилика да ви честитам победа...Не ја гледав утакмицата,не можам да дадам било какво мислење...Поздрав:)
епа шо мислење ќе дадиш,едноставно ги растуриме момците од работнички.ако му остане истиот тим до крај на сезона ја не гледам конкуренти за титула.и да ти кажам искрено ми е жал за струмица оти првенството многу изгуби на квалитет.а за тасовски,а бе попсихички растроен играч неам видено од него.уште у прва четвртина го изреволтира публиката со скандирања и он изнервиран шутираше од кај ќе стигне.башка па и непотребни лични правеше и заработи петка.шутот катастрофа му беше ама сигурен сум од неколкуте коша 5 му беа од слободни.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Nemase stakla samo letaa sisnja limenki zapalki sitni pari i red drugi raboti
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
синока бевме во голема еуфорија па не можевме да пишеме.
нашите кошаркари изиграа многу добро-нема поединец да речеш изигра лошо.му покажавме на работнички дека ние сме најсериозните кандидати за двојната круна.секоја му чест што изиграа со цело срце,борбено,машки,тимски и во ниеден момент не ни направија шокови.:smir:
за судењето нема ништо ново со оглед на тоа што свиреше и.митревски и михалјовски-во првото полувреме едноставно не убија.а на почетокот од второто полувреме дотичниот митревски му намигна на навивачите на спб.не сакам да кажам дека тоа нешто многу значи али покрај такво судење се ке ти дојди на памет.
гуров покажа дека е најдобриот обрамбен играч моментално во мак,и прекович изигра страшно во одбрана,доналд колку е пожеско на теренот и на трибините толку тој станува се по опасен.самарџиев изигра многу добро (нормално кога нема да игра цел натпревар)даде неколку тројки што беа многу клучни за одлепување на резултатот.рајковиќ покажа дека покрај многуте играчи кои ги има на клупата знае да врзи неколку петорки кои беа страшно многу добро уиграни.
може звучи ова премногу пофално за фени-али мене ми остави големи впечатоци и ми направи ептен кеиф.:vozbud::vozbud:
спб не беа ништо особено,а најлошо и најподло беше тоа што маваа петарди како некои петооделенци на нова година а и најлошо беше тоа што тие се радуваа и мислеа божем кој знеа каков успех постигнале!:tapp:
али нашите кошаркари почнаа ама ептен да му ја затнуваат муцката во третиот дел и веке четвртиот дел му остана само да го завршат тоа што го почнаа.
поздрав до нив и се надевам на победа со пелистер а за у библ се гледаме у јасмин другата недела.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
синока бевме во голема еуфорија па не можевме да пишеме.
нашите кошаркари изиграа многу добро-нема поединец да речеш изигра лошо.му покажавме на работнички дека ние сме најсериозните кандидати за двојната круна.секоја му чест што изиграа со цело срце,борбено,машки,тимски и во ниеден момент не ни направија шокови.:smir:
за судењето нема ништо ново со оглед на тоа што свиреше и.митревски и михалјовски-во првото полувреме едноставно не убија.а на почетокот од второто полувреме дотичниот митревски му намигна на навивачите на спб.не сакам да кажам дека тоа нешто многу значи али покрај такво судење се ке ти дојди на памет.
гуров покажа дека е најдобриот обрамбен играч моментално во мак,и прекович изигра страшно во одбрана,доналд колку е пожеско на теренот и на трибините толку тој станува се по опасен.самарџиев изигра многу добро (нормално кога нема да игра цел натпревар)даде неколку тројки што беа многу клучни за одлепување на резултатот.рајковиќ покажа дека покрај многуте играчи кои ги има на клупата знае да врзи неколку петорки кои беа страшно многу добро уиграни.
може звучи ова премногу пофално за фени-али мене ми остави големи впечатоци и ми направи ептен кеиф.:vozbud::vozbud:
спб не беа ништо особено,а најлошо и најподло беше тоа што маваа петарди како некои петооделенци на нова година а и најлошо беше тоа што тие се радуваа и мислеа божем кој знеа каков успех постигнале!:tapp:
али нашите кошаркари почнаа ама ептен да му ја затнуваат муцката во третиот дел и веке четвртиот дел му остана само да го завршат тоа што го почнаа.
поздрав до нив и се надевам на победа со пелистер а за у библ се гледаме у јасмин другата недела.
Само да се надоврзам-ова е највисокиот пораз на Работнички во Кавадарци, со 53 коша колку што дадоа дечките од Парк се убедливо најслабата екипа која било кога гостувала во Кавадарци.
и усте нешто за ЦПБ.се додека се понашате како деца кои избегале од 6ти час од школо за да го фатите автобусот за кавадарци небива навивачи од вас.Доаѓате да се замарате со публика шо сака да гледа кошарка,срамно и безобразно.и затоа го добивте.Научете барем како достојно се гостува и се бодри тимот од вашите комшии кои за вас се сајнс фикшн.поздрав.
.....и ако имате проблем со Лозарите,решете си го крај краева...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
СРВ беа ,видоа ,и со отидоа.Лозари не беа!Тоа е факт!А вие можевте само да провоцирате и да го дркате на Шерифот!
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
СРВ беа ,видоа ,и со отидоа.Лозари не беа!Тоа е факт!А вие можевте само да провоцирате и да го дркате на Шерифот!
Izgleda vie go drkate na serifot non stop vi e vo mislite a Lozari bea i bea na site strani rasprckani
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
lozari imase preku 50 luge samo bea rasprckani i cekaa prilika ako napravevte kiks i da ve kiksnime za cel zivot.a mislam deka edno momce bese razorleno oti nogu loso se ponasase.ne slusnav ni navivanje katastrofa bete a i kosarkarite ne izigraa nisto.dimeto pogotovo nozite mu se vitkaa od nervoza oti bese pcuen i vregan i zatoa nemozese ni kos da dade a i licni pravese nepotrebni.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Eh sta ti e rat!!! Ako mozese rabotnicki da dade 53 poena sinoka od koi 15 bea poklon od sudiite od licni greski koi bea nepostoecki so ostana od ovaa makedonska liga. Bevme na nivo. Poleka pocna da se vraka atmosferata vo Jasmin i se nadevam deka taka ke prodolzi do titulata. Vo sreda gi cekame Selodromci ama mnogu ke mi bide keif da ni dadat 54 kosa so koi ke im ja zatnat ustata na bojsite. Nie sekako ke odime preku 100 (ne za drugo tuku da go razmrdame semaforot malce. Vo sekoj slucaj mnogu kvalitetna kosarka so katastrofa sudii. Seuste ne mi e jasno koj go drzi Mitrevski vo sojuzot? Lani na Sitel imase 20 reportaza za negovoto katastrofalno sudenje. Pretplaten e da mu sudi na FENI i sto e najtragicno ova bese istata sudiska trojka koja ja sudese i utakmicata ovaa sezona vo SHKUPI. Nesto je trulo u drzavi Danskoj!!! Za gostinskite navivaci ne sakam mnogu da komentiram. Go pokazaa vo pravo svetlo celo seljastvo koe mu e doneseno od nivnite babi i dedovci koi posle 63 otisle da go gradat SHKUP i tamu ostanuvajki ja prenele na nivnite vnuci malogragjanskata kultura. Jasmin ke ostane Citadela za site klubovi.

Pozdrav do site sto bea vo Jasmin sinoka i koi so podrska koja zasluzuva sekoja pocit pridonesoa za da gi stolcime ( i ponizime) Skopjanishtana.

GO FENI ,GO:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
skopskite selancista dojdoa da navivaat ama so nivnoto arogantno ponasanje uste na flevanjeto se pokazaa vo vistinsko selsko svetlo i zatoa bea tepani i avtobusite im bea sokrseni.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Eh sta ti e rat!!! Ako mozese rabotnicki da dade 53 poena sinoka od koi 15 bea poklon od sudiite od licni greski koi bea nepostoecki so ostana od ovaa makedonska liga. Bevme na nivo. Poleka pocna da se vraka atmosferata vo Jasmin i se nadevam deka taka ke prodolzi do titulata. Vo sreda gi cekame Selodromci ama mnogu ke mi bide keif da ni dadat 54 kosa so koi ke im ja zatnat ustata na bojsite. Nie sekako ke odime preku 100 (ne za drugo tuku da go razmrdame semaforot malce. Vo sekoj slucaj mnogu kvalitetna kosarka so katastrofa sudii. Seuste ne mi e jasno koj go drzi Mitrevski vo sojuzot? Lani na Sitel imase 20 reportaza za negovoto katastrofalno sudenje. Pretplaten e da mu sudi na FENI i sto e najtragicno ova bese istata sudiska trojka koja ja sudese i utakmicata ovaa sezona vo SHKUPI. Nesto je trulo u drzavi Danskoj!!! Za gostinskite navivaci ne sakam mnogu da komentiram. Go pokazaa vo pravo svetlo celo seljastvo koe mu e doneseno od nivnite babi i dedovci koi posle 63 otisle da go gradat SHKUP i tamu ostanuvajki ja prenele na nivnite vnuci malogragjanskata kultura. Jasmin ke ostane Citadela za site klubovi.

Pozdrav do site sto bea vo Jasmin sinoka i koi so podrska koja zasluzuva sekoja pocit pridonesoa za da gi stolcime ( i ponizime) Skopjanishtana.

GO FENI ,GO:vozbud::vozbud::vozbud:
Море слушам дека те барат за воџа да си бидел на навивачка група наводно дека ти и Клемата ако сте собереле народ ќе сте биле 300 души дали си спремен на такво нешто да сториш или се се муабети:vozbud::helou:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
138
Поени од реакции
1
Jas sekogas ke navivam za kavadarecki ekipi , a za takvo nesto star sum...Vo sekoj slucaj sum na zapad stol 27 pa slobodno koj saka moze da ni se prikluce. A za nova navivacka grupa ne stanue zbor. Imam legitimno pravo na Lozari od 1991 godina , a ni nekakva podgrupa ne stanue zbor.
Znaci toa e toa. Vidote i sami vcera!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Каде е бацето шо се бунеше за Димче Селандуровски, го виде ли бе баце Димето шо изигра, 7 поени имаше на 5 минути до крајот коа се опуштија нашите даде некој поен колку да си ја поправе статистиката :tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Jas sekogas ke navivam za kavadarecki ekipi , a za takvo nesto star sum...Vo sekoj slucaj sum na zapad stol 27 pa slobodno koj saka moze da ni se prikluce. A za nova navivacka grupa ne stanue zbor. Imam legitimno pravo na Lozari od 1991 godina , a ni nekakva podgrupa ne stanue zbor.
Znaci toa e toa. Vidote i sami vcera!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
Не за нова навивачка група за да влезиш во Лозари разбираш пак и да бидиш воџа или слично така нешто дека повеќе народ ќе идел или така нешто а за стар не си стар да го емм:pos2:глеаш и сега у Лозари има луѓе над 30 години и синоќа у ниа СПБ имаше едни батки така над 30 годни:helou:Така да никогаш не е касно:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom