Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.796
Поени од реакции
1.509
Фоката ви кажа многу добро шо и како е. Само шо треба и да го разберите тоа шо он сака да ви го каже

Поради тоа шо он е малку по возрасен и по искусен од 90% од моменталната група на Лозари. Слушајте шо има да ви каже по искусен човек. Да ве упате малку у работите.


Инаку фоката лично е бркан од салата.
Еве го сеуште иде на надпреварите.


П.С. Му се вика ли "уууууу" на починат човек?
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Апсолутно.Вие дојдите барем на една утакмица за лично со доказ да го уверите Амир дека Фени без Лозари не може.А ако тој покуша да прави на било каков начин проблеми тогаш цела сала ќе се сврте против него.А мислам дека решението на проблемот се вика Горан Самарџиев.Не ми текна порано ама кога го спомнавте...
VAKA SEGA ZA POSLEDNO.UTRE U 11 SAATOT JA,CEMATA I MILAN SME U DUEL KLADILNICA NA KAFE.KOJ MISLITE DEKA TREBA DA DOJDE(JA MISLAM ZIZI I TONI SE NAJPOVIKANI ZA TAA RABOTA)NEKA DOJDE SLOBODNO NA KAFE I NA MUABET,I DA NEMATE GAJLE U SREDA SALATA CE VRIE.I DOSTA GLUPOSTI PO FORUMOT VI SMEE CELA MAKEDONIJA.JA LICNO NE SAKAM MENE DA ME STAVAT U ISTI KOS SO TIA SO CE MU SE SMEAT.VI REKU NEMAM VREME ZA VAKVI RABOTI AMA VI CE ME OBOLITE.JAMES BONS E STIGNAT,IMAM I PES 2009 KOJ PITUEL TAMU KAJ GRESKA COVEK,I TO. SPORTSKI POZDRAV
LOZARI FOREVER
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
VAKA SEGA ZA POSLEDNO.UTRE U 11 SAATOT JA,CEMATA I MILAN SME U DUEL KLADILNICA NA KAFE.KOJ MISLITE DEKA TREBA DA DOJDE(JA MISLAM ZIZI I TONI SE NAJPOVIKANI ZA TAA RABOTA)NEKA DOJDE SLOBODNO NA KAFE I NA MUABET,I DA NEMATE GAJLE U SREDA SALATA CE VRIE.I DOSTA GLUPOSTI PO FORUMOT VI SMEE CELA MAKEDONIJA.JA LICNO NE SAKAM MENE DA ME STAVAT U ISTI KOS SO TIA SO CE MU SE SMEAT.VI REKU NEMAM VREME ZA VAKVI RABOTI AMA VI CE ME OBOLITE.JAMES BONS E STIGNAT,IMAM I PES 2009 KOJ PITUEL TAMU KAJ GRESKA COVEK,I TO. SPORTSKI POZDRAV
LOZARI FOREVER
Eпа вака банда ни ке дојдиме јас и уште 2 деца и Тони ама не сакаме да разговараме за враќање може само да ви објасниме како беше работата и тоа :smir:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Eпа вака банда ни ке дојдиме јас и уште 2 деца и Тони ама не сакаме да разговараме за враќање може само да ви објасниме како беше работата и тоа :smir:
SO I DA E DOJTE.MUABET NE E NA ODMET.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Eпа вака банда ни ке дојдиме јас и уште 2 деца и Тони ама не сакаме да разговараме за враќање може само да ви објасниме како беше работата и тоа :smir:
Па мора да се обајсне пошто кошаркарите имаа некое сосема друго (негативно) мислење за нас, најверојатно амир му има лафено нешто, како измислени муабети шо испаднаа во јавноста :toe:. Од сето воа што испадна најногу ми е криво за кошаркарите бидејчи играат во театар а се трудат беспрекорно...
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Фоката ви кажа многу добро шо и како е. Само шо треба и да го разберите тоа шо он сака да ви го каже

Поради тоа шо он е малку по возрасен и по искусен од 90% од моменталната група на Лозари. Слушајте шо има да ви каже по искусен човек. Да ве упате малку у работите.


Инаку фоката лично е бркан од салата.
Еве го сеуште иде на надпреварите.


П.С. Му се вика ли "уууууу" на починат човек?
Фоката е избркан од џандарите а ние од управата

П.С Од 1000 души внатре ама сигурен сум 100% едно 50 викаа уууу пошто знаеме сите што направил тој човек
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
али ај нема шо тука да му објаснуам ке му објаснам на играчите шо и како беше да си знаат
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Па мора да се обајсне пошто кошаркарите имаа некое сосема друго (негативно) мислење за нас, најверојатно амир му има лафено нешто, како измислени муабети шо испаднаа во јавноста :toe:. Од сето воа што испадна најногу ми е криво за кошаркарите бидејчи играат во театар а се трудат беспрекорно...
JA TI GARANTIRAM OTI ONI NEMAT NEGATIVNO MISLENJE ZA VAS.A SO MISLIS TI ONI TOLKU LI NOGU SE BEZ MOZOK PA AMIR DA MU GO PERE.ONI SE KAJ AMIR ZAPOSLENI RABOTAT ZA PLATA.SIGURNO NE GI PLACA EKSTRA ZA DA MISLAT LOSO ZA VAS.STAVI SE NA NIVNO MESTO I IGRAJ TI U TEATAR KAA SO VIKAS, A SE OSVOJUVACI NA DUPLA KRUNA PO PRV PAT U ISTORIJATA NA KAVADARCI.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
sea ce vi daam sovet odma.vi idite na utakmica so platena karta od 50 denari.ce bidete fer i korektni i ce si navivate kaa so e redot za deckite.ne spomnujte nikakva uprava.a ja utre od sabajle ce mu se javam na amir i ce mu kazam da ne ve cepka nikoj ako ste okej.ako togas nesto probat da praat problemi od uprava,togas da znajte ce imat rabota so cela sala.kosarkarite se na prvo mesto,a od seto voa oni gubat najnogu,a pokraj niv i vi.
Taka be banda toa e rabota i nekoj postar da kaze nesto i da ja smire tenzijata. Inaku idejata ti e dobra da se sretnat lozari so Samardziev i nekoj od kosarkarite.Koj go e.e Amir ako ne ve saka taa sala ne e negova taka da kako so vika bandata platete si karta i nikoj nisto ne vi moze.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Taka be banda toa e rabota i nekoj postar da kaze nesto i da ja smire tenzijata. Inaku idejata ti e dobra da se sretnat lozari so Samardziev i nekoj od kosarkarite.Koj go e.e Amir ako ne ve saka taa sala ne e negova taka da kako so vika bandata platete si karta i nikoj nisto ne vi moze.
reku utre u 11 saatot u duel na kafe.taka be trojanec dosta kontra odese na site sto bi reko PREKA kurcem se zakitio
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
reku utre u 11 saatot u duel na kafe.taka be trojanec dosta kontra odese na site sto bi reko PREKA kurcem se zakitio
Aj ne se kontram vice ce bidam umen cim ti vikas,da mi kazese nekoj drug ce se razmislev ama ti gi razbiras rabotite i si realen i kazi mu na Prekovic da dade nekoja trojka od 8 metra za mene i za lozari i sekako site navivaci na feni da ne se nalute nekoj:smir:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
Aj ne se kontram vice ce bidam umen cim ti vikas,da mi kazese nekoj drug ce se razmislev ama ti gi razbiras rabotite i si realen i kazi mu na Prekovic da dade nekoja trojka od 8 metra za mene i za lozari i sekako site navivaci na feni da ne se nalute nekoj:smir:
naredena e odma site da znajte.celo vreme sea dodeka vi pisev on bese so mene u ducanot.:smir:eve sea go odnesov doma da nane.neli treba via so praat eurokrem u sreda da gi mackame na leb.aj sea cao,se gledame utre na kafe.mora da se upravime oti vaka sme ziva sramota.:toe:
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
foka jas tebe da ti kazam 99% od lugeto pokraj vas sto sedat ne gi interesira ni kosarka ni pa nikoj drug sport tuku dojdeni se da se inspirirat da se iznapcujat a da gi prasas koj i koj igraat nema da ti kazat.toa se nekoj momci dojdeni samo za da vidat koj so rekol koj so napravil i da ozboruvaat po gradot taka da ako ne se lozarite znaes li kakva ce bide salata.stama i nema so povece da praime muabet.pozzz do tebe do klemata i ako i vie ne navivate kako sto i lozarite bojkotiraat za feni ce nema e.... covece u salata a ne pa bodrenje na timot
Vo red e samo da ti kazam deka dalecnata 1991 godina i jas bev eden od onie koi vo srce go nosea sportot vo Kavadarci i jas bev koga se formiraa Lozari i pravo da ti kazam okolu mene sedat del od tie Lozari koi odea na poveke gostuvanja od segasnite Lozari i gi bodrea site klubovi od gradot ...zatoa imase uspeh sega...a toa sto vo Kavadarci zivee mnogu pogan narod toa na site im e jasno...okolu pcuenjeto e druga prikazna mozam samo da ti kazam deka mi e podobro da pcujam otkolku da gi peam tie nekakvi novokonponirani Lozarski pesni koi spored mene na nisto ne licat i ni 20 % od salata gi razbiraat...taka da pcuenjeto e oficijalen navivacki jazik (vidi sto sakas imas you tube i prevede si)...A ovoj vas bojkot go gledam samo kako manipulacija od nekolku luge koi ime e do profit a ne do sport. Vo sekoj slucaj sekogas ke bidam na zapad na sediste broj 27 prv red pred se na kosarka bez razlika kako se vikal timot a posle i na drugite sportovi koga ke imam vreme.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
А зошто го укавте на тој во чие име беше посветен турнирот во Кавадарци??? Што лошо направил тој човек и зошто има турнир во негово име?
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
I uste nesto ..Nikogas Jas ne sum bil izbrkan od nikoj vo salata tuku na edna utakmica klemata Drugarot bese odstranet na 5 minuti ...Od druga strana mislite li deka na istok i do sega bese se ok kaj vas.Mene licno sto me iznervira se videata sto vi gi stavaat na you tube. Bev so vas na utakmica koja ja sponzorirase Amir vo Skopje na reprezentacijata so Portugalija i pravev muabet so Toni i toa dobar muabet (Toni go cenam i go pocituvam zatoa sto napravi od na pocetokot sramna navivacka grupa nesto sto denes moze da se narece navivacka druzina). Sepak koga bi se otstranile barem 15 -20 luge od taa grupa i jas bi zastanal so niv. Znae Toni za ponasanjeto na nekoi poedinci koi ke ispijat 2 piva i mislat deka se nekoi huligani a blage veze nemat so e toa. Za LOZARI tolku okolu toa. E sega drugo me interesira...Kako moze da vlijaat deca vrz cela navivacka grupa so 2-3 iznoseni maicki od nekoi si za mene G N A S I nareceni ckembari pred se a posle i nekoi komiti ili koj i da e . Mnogu idoli imate decki ne ste svoi. Mnogu brzo ja zaboravivte 1993 godina i tepackata vo parkot. Mozebi i ne ja znaete zatoa sto ste bile 4-5 godini. Mnogu brzo go unistivte imeto na LOZARI koi nie postarite go gradevme so godini. NIKOGAS NE STE ZAPEALE NITU EDNA PESNA ZA TIKVES. Site timovi vo gradot ma koj i da im e sponzor se vikaat TIKVES. Zapamtete T I K V E S !!!!!!!! Site klubovi imaat Sponsor koj go menuva imeto kako sto saka ama iminjata na klubovite od nivnoto osnovanje se vecnost...I pravo da vi kazam treba da vi e krivo sto ne ste del od istorijata na gradot KAVADARCI sto ja pisuvaat ovie denesni sportisti. Neka dojde nekoj vo sreda vo Jasmin i neka mi kaze deka nekoj mu rekol da ne naviva za Kavadarci da uspee ednas vo Evropa pa makar i toa bila Balkanska liga . I sto bi bilo ako pak pelister ostane bez pari i pak igrae vo 2 liga i na utakmica vo bitola ima 50 luge kako sto imase do pred sezona - dve. OVA E KAVADARCI DECKIIII !!!! Svestete se i kazete mi sto bi im kazuvale na vasite deca koga eden den ke gi nosite na nekoja utakmica na koja ke igra kavadarecki tim koj ne bi se vikal feni ili vizba ili kabran ili so znam...I TIKVES FLORIDA ne postoi ama e del od najubavite momenti vo mojot zivot . I fk Tikves eden den ke se bore za titula vo 1 Liga i togas li ke navivate za tugji klubovi. Mozam da vi kazam deka samo na drugi im popolnuvate mesta na tribinite a vasite za zal se prazni...S R A M O T A !!!! I da znaete PRED 10 tina godini na toa mesto stoev i jas ..i ke stojat i posle vas ...i posle neznam koj ...A vas ke ve nema ...
Pozdrav do Site Kavadarcani i Napred TIKVES , FENI .....kako i da bi se vikal NAS SI !!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom