Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Реков ја еднаш у Македонија за навивачи ги признавам Комити, Чкембари, Мајмуни и уше 4-5 добро организирани навивачки групи...
Другар, значи ти кажувам дека многу добро ја знам навивачката сцена во Македонија...Конкретно Мајмуни се платени навивачи, ќе ти кажам и зошто. Затоа што ни самите не знаат што прават со самите себе, еднаш се со Хари, па ќе им пушти некој денар вадат транспарент за него, па повторно со соопштенија се против него, па еве пред недела дена повторно со негова поддршка.

И уште еден многу битен момент, Комити, Мајмуни итн. дали знаеш за која екипа навиваат во кошарка? Да те потцетам темава е Баскет фан клуб, во фудбалот е друг муабетот
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Значи тука дојдоме до простиот народ и паметните 4-5 души... браво бе паметни...

Паметни сте со тоа шо сакате (како шо ви викате) некој да ви направе здружение, да бидете права регистрирана навивачка група? хахахаха па здружение сами можите да си напрајте... можите да си плаќате по 100 денара месечно чланарина... да си се финансирате...

Какви се тоа барања до управата... управата си има задача да го финансира клубот БРЕ „ПАМЕТНИ“ а не навивачите.

Реков ја еднаш у Македонија за навивачи ги признавам Комити, Чкембари, Мајмуни и уше 4-5 добро организирани навивачки групи... кои презимаат иницијативи за смени на управи, за да биде подобро за нивниот омилен клуб...

А навивачи кои барат маици, шалеви.... тоа неможе да се окарактеризират ни како доблесни луѓе а не пак навивачи...

Иначе „ФА997“ Не си го разбрал братот шо сакал да каже... со прости зборови неговиот пост „Ако више требе да се плате за навивање кога не сакат кавадарчани, тогаш нека плате амир од другите навивачки групи“ нема никаква контрадикторност и глупост... ова е чиста реалност у моментов...
Види бе Пере Лозари не зависат од Фени ако како што викаат сите дека сме платеници зошто навиваме за ВВ Тиквеш за каков надомест за никаков и Фени трче по нас он ѕвоне секоа ден да се смире топката состанокот што се случи некња во Роберто е по нивна иницијатива а не по наша едноставно ние не сакаме да биде пички кои молат за да навиват за Фени туку они не молат нас да навиваме за нив единствено што беше требаше да се побара беа само 5000 денари месечно сопствен буџет со кој ние сами ќе си правиме мајци шалеви и друг пропагантен материјал е тоа е тоа ова барање не стигна да биде побарано поради тоа што господинот Амир си заминал од состанокот затоа што имал работа.:smir:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
И уште нешто, пред некоја недела пред да ви биде инцидентот со управата, кој икрено не знам зашто бил, некој кажуваше дека во Кавадарци се сметало за срамота ако се идело да се навива. И сега кога никој не навива поради добро познати ваши причини (пак ќе кажам не сакам да се мешам зашто и како) сите викаат да се вратат Лозари молења, кукања итн. Јас колку што знам Лозари се 60 души, од верувале или не 2500 луѓе колку што собира цела сала!? Лесно е да седиш од страна и да кажуваш, убаво ви кажа Радикал навивањето од срце нема цена, нема пари кои што можат да ја купат страста према клубот. Џабе Амир ако даде пари ако тоа е без љубов
Tocno taka e brat,a u vrska so molenjata i kukanjata ne e taka.Da molis nekoj so vrede,a ne nekoj so ne znae so saka.
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Па има ногу типови шо се прават фраери еве како виа тука шо лафат само а на трибина молчат како пи*кици е од такви фраери нас не не бива али ке се управиме можиме и без фени
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Види бе Пере Лозари не зависат од Фени ако како што викаат сите дека сме платеници зошто навиваме за ВВ Тиквеш за каков надомест за никаков и Фени трче по нас он ѕвоне секоа ден да се смире топката состанокот што се случи некња во Роберто е по нивна иницијатива а не по наша едноставно ние не сакаме да биде пички кои молат за да навиват за Фени туку они не молат нас да навиваме за нив единствено што беше требаше да се побара беа само 5000 денари месечно сопствен буџет со кој ние сами ќе си правиме мајци шалеви и друг пропагантен материјал е тоа е тоа ова барање не стигна да биде побарано поради тоа што господинот Амир си заминал од состанокот затоа што имал работа.:smir:
Ne se samo 5000.Ima mnogu povece.Medjutoa nekako dojdome do nekoj podatok deka nekoj baral pari.E sega site od Makedonija citat kako Vi navivate.Na family nikoj nisto ne mu kupuva.Pravi navivaci sami se organizirat.Ako ste vie 300-400 kaa so se kazujte treba li da vi presmetam ja kolku treba da dajte mesecno za da imate 5000 den.Ne li e sramota za 120 denara po covek da vi se smee cela Makedonija.A vi imate dobieno 100 pati povece od toa ama nekoj saka ekstra lesna para.Da ne treba pa Zizi da go otvara kaficot pa nema za pijalak.Prasajte go kolku pati lani mu dadoa od dzepot kesh za pijacka.I uste trubite po postovi namesto da se skrijte.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Види бе Пере Лозари не зависат од Фени ако како што викаат сите дека сме платеници зошто навиваме за ВВ Тиквеш за каков надомест за никаков и Фени трче по нас он ѕвоне секоа ден да се смире топката состанокот што се случи некња во Роберто е по нивна иницијатива а не по наша едноставно ние не сакаме да биде пички кои молат за да навиват за Фени туку они не молат нас да навиваме за нив единствено што беше требаше да се побара беа само 5000 денари месечно сопствен буџет со кој ние сами ќе си правиме мајци шалеви и друг пропагантен материјал е тоа е тоа ова барање не стигна да биде побарано поради тоа што господинот Амир си заминал од состанокот затоа што имал работа.:smir:
Сакаш 5000 денара колку сте у Лозари ?
еве 100 души нека се по 100 денара месечна чланарина колку испаѓа, пресметај ти, ја у простите сум, до 10 знам да рачунам....

ФА брат ја зборев за НАВИВАЧКА група не за кошаркарски навивачи...
Комити не навиват за кошарка.. ама се страшно добро организирани, т.е најдобро... кога играе Македонија ако не се они на трибини сите видоме шо се дешава... знам дека има ривалитет ама да сме објективни нели?:pipi:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Па има ногу типови шо се прават фраери еве како виа тука шо лафат само а на трибина молчат како пи*кици е од такви фраери нас не не бива али ке се управиме можиме и без фени

Tebe ne te upravile cel zivot pa sea nekoj ce se mace.Teraj si go magareto daleku si ti od navivac.Eve ako ti davam 50 evra mesecno ce pisis li tuka sekoj den HIRAM ABIF e najbolji
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Неее нема разбирачка со тебе момче ај оди бркаа гумата по џандарската надолнинка
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Сакаш 5000 денара колку сте у Лозари ?
еве 100 души нека се по 100 денара месечна чланарина колку испаѓа, пресметај ти, ја у простите сум, до 10 знам да рачунам....

ФА брат ја зборев за НАВИВАЧКА група не за кошаркарски навивачи...
Комити не навиват за кошарка.. ама се страшно добро организирани, т.е најдобро... кога играе Македонија ако не се они на трибини сите видоме шо се дешава... знам дека има ривалитет ама да сме објективни нели?:pipi:
НЕ зависиме од Фени уште еднаш ќе кажам си отворивме наша трансакциона сметка и секој месец сами ќе си донираме пари е новината што не требаше да ја кажам ама ќе ја кажам еве и така да ничии пари не ни се потребни повеќе Амир ако мислеше дека ни зависиме од Фени се заебал гадно ние ќе си навиваме за ВВ ТИквеш за без пари односно сами ќе се финансираме како доказ на тоа се 3 нови транспаренти што ги направивме некња со лично наши пари така да МОЛК околу тоа дека сме платеници.5000 денара баравме само во размена со автобуси за гостовања на секоја утакмица во гости во размена на мајци во размена на шалови е тоа е тоа а инаку 5000 денара да побараме за да навиваме не грешка сте разбрале е тоа е тоа.:smir:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
НЕ зависиме од Фени уште еднаш ќе кажам си отворивме наша трансакциона сметка и секој месец сами ќе си донираме пари е новината што не требаше да ја кажам ама ќе ја кажам еве и така да ничии пари не ни се потребни повеќе Амир ако мислеше дека ни зависиме од Фени се заебал гадно ние ќе си навиваме за ВВ ТИквеш за без пари односно сами ќе се финансираме како доказ на тоа се 3 нови транспаренти што ги направивме некња со лично наши пари така да МОЛК околу тоа дека сме платеници.5000 денара баравме само во размена со автобуси за гостовања на секоја утакмица во гости во размена на мајци во размена на шалови е тоа е тоа а инаку 5000 денара да побараме за да навиваме не грешка сте разбрале е тоа е тоа.:smir:
Cestito i so sreca neka vi e.A koj e potpisnik ako ne e tajna,oti 100 dusi ne mozat da bidat.Moze najnogu trujca.E sega koj ce bidat srecnite faci tuka.sega treba da si platite i knigovoditel,pa odvreme navreme inspekcija,pa fiskalni pa ovo pa ono,ubavo ste a naredile rabotata.Samo da vi kazam,da ne recite oti posle ne vi kazale.Kaa ce zaglavite so smetkata na sud ce odat potpisnicite.A ni pa ci si vikame od zapad i za Feni i za Tikves i za Kabran i za Makedonija koga ce dojde.Nas za da navivame ne ni treba transakciona smetka.Dosta mi se semki od Boneto i hepi sum
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
OOOO Боже прости му не знае што зборува :nesum:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Cestito i so sreca neka vi e.A koj e potpisnik ako ne e tajna,oti 100 dusi ne mozat da bidat.Moze najnogu trujca.E sega koj ce bidat srecnite faci tuka.sega treba da si platite i knigovoditel,pa odvreme navreme inspekcija,pa fiskalni pa ovo pa ono,ubavo ste a naredile rabotata.Samo da vi kazam,da ne recite oti posle ne vi kazale.Kaa ce zaglavite so smetkata na sud ce odat potpisnicite.A ni pa ci si vikame od zapad i za Feni i za Tikves i za Kabran i za Makedonija koga ce dojde.Nas za da navivame ne ni treba transakciona smetka.Dosta mi se semki od Boneto i hepi sum
Ти сварно си бил :kez:хахаха каков потписник бре сомун еден колку има на сметката толку ќе можеш да извадиш оти си тегла зошто да одиме по судеви не подигнавме кредит да не гонат по судеви башака и власта е на наша страна :pos2::pos2::pos2::pos2::tv:
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Tрајче а тебе колку пари ти дава Амир да најдиш навивачи и за колку пари му ги трчкаш тиа работи еднаш се проба со момците од Демир Капија ама ништо не испадна
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
1
Ти сварно си бил :kez:хахаха каков потписник бре сомун еден колку има на сметката толку ќе можеш да извадиш оти си тегла зошто да одиме по судеви не подигнавме кредит да не гонат по судеви башака и власта е на наша страна :pos2::pos2::pos2::pos2::tv:
Seta e taka kaa so vikas izvini mnogu.Ce prajme muabet ponataki za toa.Ce vidis togas kolku e i vlasta so tebe.Edino so moze da ve izvade e nikogas da nema na nea sredstva,pa taka ne moze da zaebete nisto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom