Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
TONI ne se pravi naiven a ne si te znam dobro.
Daj prasaj go brat ti koga navivase dali imaa vakvi uslovi kako vie sega pa se zbiravme po 500 i jas so niv bev i mnogu dobro gi znam rabotite.
Inaku da vi kazam ima zakon huliganstvo sto vie ne go znaete a treba da go znaete. A ne spomnuvate dogovori koj ce frlel sise vodjata ce odgovaral ako ste registrirani kako navivacka grupa.
Sega policijata se snima so svoja kamera i koj ce mavne bilo sto kaznata e 600 evra a ako si maloleten kazneta ce mu stigne zaedno so video zapisot na roditelite. Jas sum starnavivac i gi pratam tie raboti. Ne sum laik ne se sekiraj
Добро бе стар навивач ама ми звучиш како напафкан човек шо треска глупости кој кафич кој зизи што испомеша сега стари лозари хулиганство не те сваќам воопште :toe::toe: биди појасен и одговори ми за кафичот после ке правиме за другото муабет ок?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Добро бе стар навивач ама ми звучиш како напафкан човек шо треска глупости кој кафич кој зизи што испомеша сега стари лозари хулиганство не те сваќам воопште :toe::toe: биди појасен и одговори ми за кафичот после ке правиме за другото муабет ок?
Jas ne pafkam prijatele pafkaat nekoi drugi a ti gi znais dobro koi se i kade.Bas za toa ne kazuvam vo koj kafic da ne ve fane policija pa da nema LOZARI i onaka ste malku
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
Ти дефинитивно пафкаш и сеа си напушен што не знаиш ни што зборуваш :nesvest:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ја колку шо знам ама не сум сигурен Зизи го држеше кафенето поранечно Стил со беше па после го остави или незнам како.Ако знае некој нека каже
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
ахх ОК да ние бараме месечно 1000 евра од фени готово крај на муабетот ајде пишете нешто за него кога игра што игра како игра а немој да расправате криви дрини како некои баби сред село и само траскат за некој каков е и што е гледајте си вашите работи таму а ако си член на лозари можеш тоа да го кажиш на некој состанок а не на интернет да траскаш без веза ок?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ахх ОК да ние бараме месечно 1000 евра од фени готово крај на муабетот ајде пишете нешто за него кога игра што игра како игра а немој да расправате криви дрини како некои баби сред село и само траскат за некој каков е и што е гледајте си вашите работи таму а ако си член на лозари можеш тоа да го кажиш на некој состанок а не на интернет да траскаш без веза ок?
Што когаќе каже кога неговиот глас нема да се слушне.Зошто и се одржуваат тие состаноци кога на крај е како со ќе речат главните.Пошто како шо реков сите помлади членови сакаат да навиваат
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
:eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee:
Секоја чест ви благодариме момци кавадарчани за вашите мислења за нас ц ц ц ц цц ц ц
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
:eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee:
Секоја чест ви благодариме момци кавадарчани за вашите мислења за нас ц ц ц ц цц ц ц
Ништо.Ај сеа на спиење се надевам ќе ги средите недоразбирањата наскоро...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Момци договорите се некако средите а работата. Имаме добар клуб шо вреде да се навива за него.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
А бе девојче и ДЕЛИЈЕ се 5000 души па успеват да ги закомандат 20 воџи дај не прави бош муабет сета е во слогата
Aма ги искомандаа, секој втор ден се на судење, којзнае колку имаат плаќано парични казни а и почнаа затворски да јадат. Кај нив не ги знаеме законите, кај нас мора да се регистрираш како здружение на граѓани и ако настане тепачка да речеме меѓу некоја навивака група и Лозари, тогаш на суд ке одговараат 5-те основачи, без разлика дали биле присутни или не. разгледајте го законот прво, не рпавете на памет, Комити секој ден ги гледам по судиве, скапаа таму, како инвентар се

па вчера со гого зборев рече ке се пуштеле 2 автобуси јас не прашувам никој идам одма да отидеме до кај 150 души ке биде доволно јас мислам за прво гостовање
Два автобуси? 150 души...Оуууууууу факинг ноуууууу, вие во финалињата во минатото сте полнеле едвај еден автобус, сега ке наполните два со 150 луѓе....ПФФФФФФФ ова треба да се премести во темите за Хумор и сатира
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Два автобуси? 150 души...Оуууууууу факинг ноуууууу, вие во финалињата во минатото сте полнеле едвај еден автобус, сега ке наполните два со 150 луѓе....ПФФФФФФФ ова треба да се премести во темите за Хумор и сатира
Абе Радиоактивен ти мутав ли си...тогаш бојкотиравме и ако не ти текнува воопшто не идевме на утакмици (освен со МЗТ) а додека сега одиме на сите..
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Абе Радиоактивен ти мутав ли си...тогаш бојкотиравме и ако не ти текнува воопшто не идевме на утакмици (освен со МЗТ) а додека сега одиме на сите..
Абе лажго, ти си само еден обичен лажго, ништо повеќе. СО пелистер 50 сте биле, со Соколи 20, со Торус 23...Тогаш во финалето со струмица дома бевте 70, таму 30. Пред 5 години кога идевте, а не бојкотиравте, во финалето со струмица бевте 50. Искрено бројкиве се одлични....доколку се работи за куглање

Само да те потсетам, Лаки, пред пелистер најавуваше полна сала, а се собравте едвај еден клас. Ние сме причина за вашето постоење...ниту ке се соберете повеќе од 100 некогаш, ниту пак на гостување ќе наполните цел автобус...баш ме интересира како ке биде со Фени, па ке направиме споредба со нашите 3 автобуси и 10 коли
 

Kajgana Shop

На врв Bottom