Фан Клуб : Фени Индустри

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не е битно дали на бања или на друго лечење важно може да се стави тоа у договорот пошто се знае у која состојба е играчот не може да зима таква плата а да не игра ни пет минути на утакмица
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе Мачка е готов нека се пензионира и доста му е од кошарка него човекот е паднат психички ептен и едниствено што му остана е шутот за три претерано спор секогаш неговиот играч е слободен поради неможноста да го стигне синоќа случајот со Совковски кога Мачка го чуваше Совковски не наполно така да јас мислам и покрај сите надежи што ги имав во него сепак не верувам дека Мачка ќе се врати оној стариот.:salut:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ако се повредеш ќе ти даваме по 700 евра за одење на бања:pos2::pos2::pos2:
so taa klauzula klubovite se stitas sami sebe si , ako se povredis i ako ne igras poveke od dva meseci ke dobivas tolku i tolku pari , sto mislis ti na igracite na vardar ako dadat izjava bez da dobijat dozvola ok klubot 30% od plata gi kine
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Не го бива Мачка џабе е колку и да се труде, колку и да му дават шанси он е неспособен за игра, а и Чековски китот ногу бледа игра прикажуе за разлика од Гоцевски кој е во страшна форма
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Другар ако он има потпиашно договор,му даваат толку,колку што се договорени !
Spored dogovorot so Dimitrovski po povredata toj zimase 700-800 evra od klubot.A ako on vo dogovorot si ima plateno osiguruvanje togas ostatokot od celata plata mu go plaka osiguritelnata kompanija.A ako nema takov dogovor togas nema ni plata
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.790
Поени од реакции
1.507
Spored dogovorot so Dimitrovski po povredata toj zimase 700-800 evra od klubot.A ako on vo dogovorot si ima plateno osiguruvanje togas ostatokot od celata plata mu go plaka osiguritelnata kompanija.A ako nema takov dogovor togas nema ni plata
Да. Постои нешто што се вика "Осигурителна Компанија". Кој не знае што е тоа нека провери во Wikipedia. Клубовите имаат можност да ги осигураат играчите во случај на повреди итн.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Abe drugari vo Makedonija ne postoe osiguruvanje na dogovor od povreda(mislam ako se povrede igracot kompanijata da mu gi plati parite od dogovorot).
Osiguritelnata kompanija mu placa samo procent na invalidnost a ne koplku pari e dogovoren so klubot.
I na kraj sto e bitno dali Macka zimal 700 ili 5000 evra bitna za nas e toj da se vrate vo forma za pley of.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Како што оде работата нема шанси да се вратиме на трибина....:drk::drk:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
колку што се зборува по чаршијата лозари имале "скромни барања''од управата на клубот.треба да се спуштат малку на земја сепак не навиваат за реал мадрид туку за кк.фени кој е исто у полоша состојба како и фабриката.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
јас кулку што знам, Мачка поради соменвањата од повреди и сеуште незаздравен кога потпишувал за Фени, бил осигуран од повреда. Исто така знам дека лани ФЕНИ му плаќале симболична сума (до 1000 евра) а додека остатокот од платата го земал како исплата од осигурителна компанија, но за да ја зема целата плата Фени м орал да има исплати некакви и притоа се обврзал Мачка да потпише и за оваа година.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
јас кулку што знам, Мачка поради соменвањата од повреди и сеуште незаздравен кога потпишувал за Фени, бил осигуран од повреда. Исто така знам дека лани ФЕНИ му плаќале симболична сума (до 1000 евра) а додека остатокот од платата го земал како исплата од осигурителна компанија, но за да ја зема целата плата Фени м орал да има исплати некакви и притоа се обврзал Мачка да потпише и за оваа година.

Ne e tocno pa prijatele na Macka INTERPERFORMANCE mu e agencija menadzerska ne mu e Gramatikov pa da ne mu dadat pari. Kolku sto jas znam cel dogovor mu e isplaten do dinar.
Zatoa i pak potpisa za Feno poradi korektniot odnos od dvete strani.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
колку што се зборува по чаршијата лозари имале "скромни барања''од управата на клубот.треба да се спуштат малку на земја сепак не навиваат за реал мадрид туку за кк.фени кој е исто у полоша состојба како и фабриката.
TOCNO. Daj ako ima maz neka gi kaze baranjata na LOZARI pa cel grad da mu se smee.
I jas slusnav takvi muabeti deka barale preku leb pogaca kako da se 1000 dusi navivac.
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
hahaha
ako se vikate vie naviva4i jas sum supermouse
hahaha
ili ne ojte pojke na utakmica ccccc
feni royal fans psssssssssssssssssssssssssss
kaj befte be lozari so amak ne ve vidof da navivate ili mozda 6eptefte
samo od vas ne bivat navijaci
samo gledaci:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom