Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Јас колку што знам, Кол е најплатениот играч во МКД со 10.000 долари. Значи не би било логично Талик да зема 11.000. Е освен ако не си префрла Амир пари за свој џеб, што би отворило друга тема на муабет. Ма да се е можно, ама толку пари за Талик се премногууууууууу, за тие пари игра оној плејот што го земаа Чикаго на драфтов што се вика
Kako moze da nema pari za negoviot dzeb.Sekako go ima izlagano cickomu deka timot kosta milion a on za pola milon prave dream team tuka i osvojuva titula...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Металуршката криза гриза и во кошарката Финансиската криза во металуршкиот сектор може да го загрози опстанокот на кошаркарскиот шампион на Македонија, кавадаречкиот Фени индустри. Во период кога паѓаат индексите на светски берзи и вртоглаво надолу паѓаат цените на металите, спонзорот на кошаркарите реши да испрати на принуден одмор дел од вработените. Од тие причини, и играчите и кошаркарската јавност стравуваат дека по финансискиот крах на шампионот од пред две години, Струмица, на ред е и актуелниот првак Фени индустри. Компанијата за производство на фероникел е главен спонзор на освојувачот на двојната круна минатата сезона, а изминатиов период се соочува со загуби поради падот на цената на металите и поради зголемувањето на цената на енергентите, особено на електричната енергија. Вработените на металуршкиот комбинат од Кавадарци штрајкуваа пред Владата на Македонија, а следниот удар најверојатно ќе го почувствуваат кошаркарите. - Фени преживува тешки моменти. Ваквата состојба негативно ќе се рефлектира врз нормалното функционирањето на клубот. Исто така, оваа ситуација ќе има влијание и во сите сегменти во кои Фени е инволвиран како спонзор. Во моментов немаме конечни информации што точно ќе се случува со компанијата, а според тоа и со кошаркарскиот клуб. Сите сме во исчекување на позитивно решение за целата ситуација. Во зависност од конечниот исход, ќе знаеме и кои чекори ќе бидат преземени од страна на кошаркарскиот клуб. Во моментов знам дека ниту е размислувано, ниту разговарано за евентуално пронаоѓање нов спонзор - изјави Дивна Пешиќ, портпаролка на КК Фени индустри. Оваа година од Првата лига се откажа Струмица. Причината за откажувањето од домашното првенство на шампионот од пред две години беше заминувањето на главните спонзори. Претставниците на неколку грчки фирми кои финансиски го поддржаа успехот на Струмица ја откажаа соработката, а клубот престана да постои. Сведоци сме на реприза на црното сценарио и кај актуелниот првак Фени индустри.
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
се надевам дека нема да се случи пропаст на кк.фени оти тоа ни е една светла точка во нашиот град.:nesvest:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
се надевам дека нема да се случи пропаст на кк.фени оти тоа ни е една светла точка во нашиот град.:nesvest:
:pos2::pos2::pos2:I da se raspadne ne e tolku strasno kolku so ce bide strasno so 1000 falilii direktno egzistiraat od fabrikata + 1000 indirektno toa e smrt za gradot...klubot da go stavime na kraj
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Де бе шо знаат тиа од Шпиц:tapp::tapp::tapp:
Вчера кажаа дека никелот рипнал.....
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2:I da se raspadne ne e tolku strasno kolku so ce bide strasno so 1000 falilii direktno egzistiraat od fabrikata + 1000 indirektno toa e smrt za gradot...klubot da go stavime na kraj
ок и тоа да.али јас ова го напишав затоа што ова тука е баскет фан клуб а не економија.:smir:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
ок и тоа да.али јас ова го напишав затоа што ова тука е баскет фан клуб а не економија.:smir:


Ne samo Feni tuku i Metalurg moze da go jade stapot posto i tie imaat sponzor od metalurgijata MAKSTIL. toa ce bide katastrofa za sportot vo Makedonija a da ne zboruvame za narodot.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
K.K Фени нема да пропадне иако фабриката отиде под клуч К.К Фени има буџет уште за две години со потпишан договор така да тоа може само да биде една ваша неисполнета желба да го нема шампионот од лигата ние ке опстаниме без обзир на работите што се случуваат
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
И оваа година ке го земеме пехарот! и ке славиме и ке пееме и ке пиемее а вие ке гледате со тажни фаци ко последниот пат во кавадарци кога пропаднавте во земја хахахаха ајдуци тажат по пехарот хахаха
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
Тоа ти се вика ем тепани од A.C.A.B ем е*ани од Лозари хахаха жал ми е многу :nesum:
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
TAKVI LOZARI KAKO TEBE IMA EDEN TON DA NAVIVAAT KOGA TREBA DA SE DAVAAT DRESOVI I KOGA IMA GAGA JADENJE . A TI MOZEBI I DRES NE SI ZEMAL PA ZA TOA NE NAVIVAS SEGA. A I DA SI ZEMAL SIGURNO SI GO PRODAL ZA EDEN HAMBURGER OD MERLIN. DO LOZARII
 
V

Viktoranius

Гостин
И оваа година ке го земеме пехарот! и ке славиме и ке пееме и ке пиемее а вие ке гледате со тажни фаци ко последниот пат во кавадарци кога пропаднавте во земја хахахаха ајдуци тажат по пехарот хахаха

:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam:se_ molam Те молам не зборувај за пехарот, сеуште плачам.


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
И оваа година ке го земеме пехарот! и ке славиме и ке пееме и ке пиемее а вие ке гледате со тажни фаци ко последниот пат во кавадарци кога пропаднавте во земја хахахаха ајдуци тажат по пехарот хахаха
eeeee abe fast fud milo ke mi e be eee zemete titula bidite srekni,ja ne sum kako vas da posakuvam samo zlo...seedno mi e koj ke e sampion,i lani mi bese seedno ko igravme finale,edinstveno mi e maka sto nikako da dojdeme vo kontakt so vas....neznam zosto ali posle ova finale vo kavadarci ne ni pomisluvavte da trgnete nakaj sr...vi se ispolni zelbata ni vrativte za transparentot molejki gi ACAB da mavaat po nas...ajde mozebi vo idnina ke se sretneme...eve tikves vleguva vo vtora liga fudbal,tamu sme i nie ve cekame!
pozdrav sampionu:pos2:
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
TAKVI LOZARI KAKO TEBE IMA EDEN TON DA NAVIVAAT KOGA TREBA DA SE DAVAAT DRESOVI I KOGA IMA GAGA JADENJE . A TI MOZEBI I DRES NE SI ZEMAL PA ZA TOA NE NAVIVAS SEGA. A I DA SI ZEMAL SIGURNO SI GO PRODAL ZA EDEN HAMBURGER OD MERLIN. DO LOZARII
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: tipce zakon si!
sto bidna so tie ultrasi vcera sto mu zborea na radical za serwice crew...ee radicaal ete sega znaes sto e prav ultras! uci od ovie deca..znaci eden hamburger i po 20 kebapi ti stanuvas ultras! :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
88
Поени од реакции
4
eeeee abe fast fud milo ke mi e be eee zemete titula bidite srekni,ja ne sum kako vas da posakuvam samo zlo...seedno mi e koj ke e sampion,i lani mi bese seedno ko igravme finale,edinstveno mi e maka sto nikako da dojdeme vo kontakt so vas....neznam zosto ali posle ova finale vo kavadarci ne ni pomisluvavte da trgnete nakaj sr...vi se ispolni zelbata ni vrativte za transparentot molejki gi ACAB da mavaat po nas...ajde mozebi vo idnina ke se sretneme...eve tikves vleguva vo vtora liga fudbal,tamu sme i nie ve cekame!
pozdrav sampionu:pos2:
хахаха колку просто размислуваш дечко јас да натерам A.C.A.B да те тепа тебе хахаха јас ги мразам од дното на душата пошто и мене ме имаат тепано а вас ве тепаа за баклите што ги запаливте не е воа вашата скапана сала па да си палите бакли кај ке ви текне а не мразам никој и не мислам зло на никој вие сами тоа го правите се секавам 93 бевме сите заедно се молевте знаме да ставите на стадионот во Кавадарци и Ајдуци и Комити и уште незнам кои групи кога навиваме против Чкембари ама не знаеш ти за тие случки ти си бил малечок тогаш си одел по флипери
 

Kajgana Shop

На врв Bottom