Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Samardziev bese pomegu 5 najdobri bekovi vo evropa na evropskoto kadetsko prvenstvo vo Belgija zaedno so Ilievski, Toni Parker a toa go ima izjaveno trenerot na Izrael Bob Gonen koj kazal deka dokolku ne se povredese Samardziev Makedonija ce osvoese medal na toa evropsko prvenstvo. Inaku Samardziev za drim timot na Orka igrase po 35 min a ne po 10 kako sto kazuvas ti. A se povredi na 18 god na trening na A reprezentacijata koga bese selektor Zare Markovski. E toa ne e mala rabota. a za povredata so ja imase pa ni ronaldo so istata povreda ne zaigra povece a deckoto sega igra podobro nego li pre toa. trebe da oslabne nekoe kilo i ce bide uste podobar.
Ne sum bas najubeden posto vo 1997 imal samo 17 godini
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Ne sum bas najubeden posto vo 1997 imal samo 17 godini
Pa kako moze da znaes koga ti si imal 9 godini togas. Prasaj go tatko ti ili nekoj postar sto gledal kosarka vo toa vreme, Samo vo Evropa imase prosek od 10 poeni. A Orka bese vo grupa so Zadar,Kombasan,Mes Verona koja podocna go osvoi evropskoto natprevaruvanje. Vo finaleto ja pobedi Crvena Zvezda, A vo Kavadarci izgubi.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Nemoj da pisis na pamet kako onie od MZT.
Hehe, Искрено ме заболе како што кажав, каде, колку, зашто и како играл некој играч пред 4-5-6-7 години, кога мене муабетот ми беше еден и во 14 поста ти постар јунаку кавадаречки, ниеднаш не ми одговори на тоа што го кажав, туку ми вадеше статистики и преводи од Талик од пред 5 години. Мене целта на муабетот ми беше: Џабе што и каде играл, кога тука не покажува ништо. Ако според вас овој играч, кој е резерва на Шуш е сеуште на тоа ниво што бил, некогаш и некаде, тогаш вие имате проблем со расудувањето. И да, играл по 3 месеци во Цибона и Лукоил (каде што бил резерва) и тоа не е воопшто битно...целиот муабет е дека Браун не покажа ништо во споредба со Мираковски (ајде сега ти Тројанец пак фати се за моите 3 месеци koи не биле 3 туку 4 месеци и пак избегни го очигледното, дека Браун во споредба со Мираковски лани беше мало дете)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ама па Браун заедно со Кол беше најзаслужен за титулата на Фени минатата сезона:zver::zver:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
poleka be prijateli,Samardjiev go napraviate Stiv Nes,a Talik Kris Pol.Fajnal For ke osvoete use malku.Abe aj bez humor...Samardjiev bese golem talent,kako I Ilievski.Vo Ohrid na evropsko prvenstvo 97 ili 98 Vlatko bese duri i MVP,pred Gasol i Kirilenko.E arno ama koa pocnaa da se bricat nasite(Vlatko,Semata) nema gi nigde a drugite NBA zvezdi.Taka da ne trosejte tastaturi za prosecni i nadueni bivsi zvezdi,smesno e.So brojki...igraci na nivo ednakvo i nad nivoto na Cemata: u Srbija 876 plejovi,M.Negro 212, Croatia 478,Slovenija 67,Grcija 101,Makedonija 10...samo u komsiluko.A za Talik..so kur bara u Feni so takva statistika,bujrum Hemofarm,Cedevita,Buducnost,Lukoil(vtor esalon,za prv nema smisla da nabrojuvam,bezpredmetno.Najdele selo bez kucina,nie tuka gladni za dobri igraci,ke naprave eden ulaz i aj u trans pagame.
Pred 10-15 god.Strumica bese prvak u odbojka i gi gledavme redovno, imase eden Bugar bese epten dominanten,a i nasive Kecev,Rusomanov,Atanasov.I bevme ubedeni oti se Zverovi.i u Strumica dojde da gostuva Crvena Zvezda(Dejan Brdzovic i comp.).Ispukaame kako meur od sapunica,nebo i zemja,kako mali deca bea mojte zverovi,jaziko po zemja mi se vlecese,kotek kako na magare.Posle pred sala gi gledam vanzemaljcite,nisto posebno...farmerki,dve race,pet prsti x2,naizgled isti kako nasite zverovi,duri i nekako poneznicki mi bea.Dolgo vreme ne mozaah da se sozemam kolku sme bile slabi u stvari.Taka da...Talik...MVP...najnogu asistencii...Semata znaes kakov talant bese,ama povredata...mnogu bev poubav pred 5 godini ...bla...bla.Bez zaebancii,aj saa poseriozni.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
poleka be prijateli,Samardjiev go napraviate Stiv Nes,a Talik Kris Pol.Fajnal For ke osvoete use malku.Abe aj bez humor...Samardjiev bese golem talent,kako I Ilievski.Vo Ohrid na evropsko prvenstvo 97 ili 98 Vlatko bese duri i MVP,pred Gasol i Kirilenko.E arno ama koa pocnaa da se bricat nasite(Vlatko,Semata) nema gi nigde a drugite NBA zvezdi.Taka da ne trosejte tastaturi za prosecni i nadueni bivsi zvezdi,smesno e.So brojki...igraci na nivo ednakvo i nad nivoto na Cemata: u Srbija 876 plejovi,M.Negro 212, Croatia 478,Slovenija 67,Grcija 101,Makedonija 10...samo u komsiluko.A za Talik..so kur bara u Feni so takva statistika,bujrum Hemofarm,Cedevita,Buducnost,Lukoil(vtor esalon,za prv nema smisla da nabrojuvam,bezpredmetno.Najdele selo bez kucina,nie tuka gladni za dobri igraci,ke naprave eden ulaz i aj u trans pagame.
Pred 10-15 god.Strumica bese prvak u odbojka i gi gledavme redovno, imase eden Bugar bese epten dominanten,a i nasive Kecev,Rusomanov,Atanasov.I bevme ubedeni oti se Zverovi.i u Strumica dojde da gostuva Crvena Zvezda(Dejan Brdzovic i comp.).Ispukaame kako meur od sapunica,nebo i zemja,kako mali deca bea mojte zverovi,jaziko po zemja mi se vlecese,kotek kako na magare.Posle pred sala gi gledam vanzemaljcite,nisto posebno...farmerki,dve race,pet prsti x2,naizgled isti kako nasite zverovi,duri i nekako poneznicki mi bea.Dolgo vreme ne mozaah da se sozemam kolku sme bile slabi u stvari.Taka da...Talik...MVP...najnogu asistencii...Semata znaes kakov talant bese,ama povredata...mnogu bev poubav pred 5 godini ...bla...bla.Bez zaebancii,aj saa poseriozni.
Небо и земја...баш така
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
poleka be prijateli,Samardjiev go napraviate Stiv Nes,a Talik Kris Pol.Fajnal For ke osvoete use malku.Abe aj bez humor...Samardjiev bese golem talent,kako I Ilievski.Vo Ohrid na evropsko prvenstvo 97 ili 98 Vlatko bese duri i MVP,pred Gasol i Kirilenko.E arno ama koa pocnaa da se bricat nasite(Vlatko,Semata) nema gi nigde a drugite NBA zvezdi.Taka da ne trosejte tastaturi za prosecni i nadueni bivsi zvezdi,smesno e.So brojki...igraci na nivo ednakvo i nad nivoto na Cemata: u Srbija 876 plejovi,M.Negro 212, Croatia 478,Slovenija 67,Grcija 101,Makedonija 10...samo u komsiluko.A za Talik..so kur bara u Feni so takva statistika,bujrum Hemofarm,Cedevita,Buducnost,Lukoil(vtor esalon,za prv nema smisla da nabrojuvam,bezpredmetno.Najdele selo bez kucina,nie tuka gladni za dobri igraci,ke naprave eden ulaz i aj u trans pagame.
Pred 10-15 god.Strumica bese prvak u odbojka i gi gledavme redovno, imase eden Bugar bese epten dominanten,a i nasive Kecev,Rusomanov,Atanasov.I bevme ubedeni oti se Zverovi.i u Strumica dojde da gostuva Crvena Zvezda(Dejan Brdzovic i comp.).Ispukaame kako meur od sapunica,nebo i zemja,kako mali deca bea mojte zverovi,jaziko po zemja mi se vlecese,kotek kako na magare.Posle pred sala gi gledam vanzemaljcite,nisto posebno...farmerki,dve race,pet prsti x2,naizgled isti kako nasite zverovi,duri i nekako poneznicki mi bea.Dolgo vreme ne mozaah da se sozemam kolku sme bile slabi u stvari.Taka da...Talik...MVP...najnogu asistencii...Semata znaes kakov talant bese,ama povredata...mnogu bev poubav pred 5 godini ...bla...bla.Bez zaebancii,aj saa poseriozni.
Сосема реален пост:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
..целиот муабет е дека Браун не покажа ништо во споредба со Мираковски
Браун дојде тука на полусезона, изигра неколку утакмици и поради повреда пропушти добар дел од сезоната, пак заигра дури на крајот од плеј-офот. Така да малку е нелогичнио да се споредуват ќебапот и Талик за нивните достигнувања од минатата сезона.

И мислам дека е редно да се ставе крај на дискусијата Браун вс. Мираковски, вака можеме бесконечно да тераме, кажавме кој шо има да каже и мислам дека е редно да се прекине додека не сме се раскарале пак. :)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
da se vmesam vo sporedbata Mirak-Talik.Lani Mirako sam go nosese Rabotnicki.Zivcevic,Filipovic,Simic pa i mamlazo Karakolev se utepaa sutirajki trojki od cisti osameni pozicii(taj so e igral kosarka me razbira),basketo go dobivaa blagovremeno i na tacna,i osven toa uspevase da dade 20 kosevi so odlicen prosek.Talik pola utakmici bese peti stranec,a polata utakmici odese na sila na vlez i barase non-stop faul.Po taa logika ako Talik ima zver vlez,Bogojo e znaci Brajant.Taka da ,,kebapot,, e high society za Talik,mu fali arogancija i menadjer.Za lanskite zaslugi...Cole i Popovic najzasluzni...oni vi ja donesoa titulata so golema podrska od Bogojo
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
Че видиме како че се покаже. Талик има добро потекло па да видиме како че се покаже ваа сезона.

А сега да се замешам во споредбата со Мираковски.

Лани во Работнички немаше еден салам играч, па затоа блескаше Мираковски како шо сега блеска Меккензи во Овче Поле. Е затоа повеќе блескаше Мираковски од Талик Браун. Можеби ако беше Талик Браун во Работнички лани ке мислевте дека Алан Ајверсон дошол во Скопје.

Стилот на Браун не е да поентира, туку да ги разигрува играчите околу него, А и пошто има кој да разигрува затоа многу од заслугите одат кај тие што поентираат. Има многу работи во кошарката што не ги кажуваат бројките. Во Фени има други играчи задолжени за поентирање.

А лани Мираковски колку што го гледав стварно беше добар, ама немаат ист стил со Браун. Мираковски би го споредил со Богоев - они се плејови поентери и се навикнати да бидат во главна улога во тимот - додека Браун одсекогаш играл за тимот да поентира а тој да сервира. Асистираат и Миораковски и Богоев, но не се движат како Браун.

..целиот муабет е дека Браун не покажа ништо во споредба со Мираковски


Во право си дете, пошто Мираковски играше со стари баби цела сезона лани
.
И нормално дека ке ти вадиме статистика да видиш поради тоа што зборуваш за статистики напамет.:nesum:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Па тоа е поради различниот стил на кошарка во европа и америка. Во европа се бара брз плеј што има прецизен шут што ке може во секое време и од секоја позиција да поентира и покрај тоа да прави асистенции, во америка плејот има задача само да пренесе на противничка половина и да ја додаде топката до главната ѕвезда на тимот па да се напраи некоја комбинација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom