Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
ako igrase cekovski so ovce pole Ristic ce dadese samo 2 gola:drk:.Donald Cole e strasen vo napad ama Svajcarsko sirenje vo odbrana.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
слаби се на плеј позицијата не е Стојановски баш класичен плеј за тоа иначе добри се на центарските позици имаат доминантни центри нешто слично как кај нас лани:smir:
Стефанов Врбица

Тимка не тропај, го видоме Митто ваш колку го бива за репрезентацијата, за малку цели квалификации че ги испосереше, раците ѓоа вибратор му се тресеа.
Фени моментално во Талик има многу подобар плеј отколку Мираковски, кој да беше нешто посебно немаше да заврше во втора педерска лига... логично нели...
И да, Чемата сам се откажа од репрезентацијата, уште една логична постапка :)
Не се слагам, Талик да беше добар, немаше да има престој во Босна и Цибона по 3 дена. Може дечкото е јак во одбрана, но ништо посебно не е во нападот. Плус втора грчка лига е три пати појака од нашата прва.

A i tabelata ne ti e tocna kako moze feni da ima samo + 10 poeni kos razlika koga izgubi od rabotnicki 2 poena a so ovce pole tepase 20. ti se molam nemoj takvi dezinformacii
:nenene:
Табелата е без псоледното 4-то коло, стара му е, гледајте малце и вие, не само скокајте, прво си броел кош разлика како луд, а не си видел колку кола има одиграно според табелата
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Da da."Golemiot" lokal patriot koj se spekulirase deka e pomegu najvlijatelnite licnosti vo k.k Feni preku negoviot brat sepak e se poblisku do dresot na Rabotnicki
врбица нема да играе во никој македонски клуб пред некој ден имаше во весник некој.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не се слагам, Талик да беше добар, немаше да има престој во Босна и Цибона по 3 дена. Може дечкото е јак во одбрана, но ништо посебно не е во нападот. Плус втора грчка лига е три пати појака од наша
Ne bi rekol deka e pojaka.Feni letoto igrase so Larisa vo Ohrid i pobedi 20 razlika.A Larisa e sedmata ekipa vo prvata Grcka liga.Odigravme i so vtoroligas grcki pa gi pobedivme 14 razlika sred Solun.A znaejci gi kolku loso igra Feni na prijatelskite togas toa e realno merilo
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Само не ми е јасно што ви е цело време муабетот,Талик е по јак од Димитар?:pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Само не ми е јасно што ви е цело време муабетот,Талик е по јак од Димитар?:pos2:
Kade igral kebapot?CSKA,Kososvo i vtora liga kaj pederive i toa igra po 10 min na utakmica i ima poveke izgubeni topki otkolku dadeni...Talik za Cibona,Lukoil...A i neka ne si ni trudi nekoj posto tebe sigurno nema da ti objasni...
Inace na Mirakovski mu davam najmnogu godina dena deka ke se vrati vo nasava liga
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Kade igral kebapot?CSKA,Kososvo i vtora liga kaj pederive i toa igra po 10 min na utakmica i ima poveke izgubeni topki otkolku dadeni...Talik za Cibona,Lukoil...A i neka ne si ni trudi nekoj posto tebe sigurno nema da ti objasni...
Inace na Mirakovski mu davam najmnogu godina dena deka ke se vrati vo nasava liga
Епа кога не гледаш и не разбираш кошарка тоа е...Кога би знаел кој го држеше Работнички сам лани ...Кој и да прашаш што разбира од кошарка ќе ти одговори,знаеш ли Димитар колко пари ќе зема за две сезони?130.000 евра.Кошарка во Грција се игра да кажеме 9 месеца,9 по 2=18 месци...Тоа ти е по 7.200 евра по месец.Епа сега ти збори си колку сакаш.:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Не се слагам, Талик да беше добар, немаше да има престој во Босна и Цибона по 3 дена. Може дечкото е јак во одбрана, но ништо посебно не е во нападот. Плус втора грчка лига е три пати појака од нашата прва.
Во секој момент би го одбрал Талик пред Мираковски, не е добар само во одбрана, има одличен преглед на играта кога организира напад, секогаш му бега на директниот чувар и одлично се позиционира, да не ни зборувам дека е речиси незапирлив на влезови за противниците во нашата лига.

Само не ми е јасно што ви е цело време муабетот,Талик е по јак од Димитар?:pos2:
Христов не се буни, убаво ти кажа бацко ти Атанас погоре.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Епа кога не гледаш и не разбираш кошарка тоа е...Кога би знаел кој го држеше Работнички сам лани ...Кој и да прашаш што разбира од кошарка ќе ти одговори,знаеш ли Димитар колко пари ќе зема за две сезони?130.000 евра.Кошарка во Грција се игра да кажеме 9 месеца,9 по 2=18 месци...Тоа ти е по 7.200 евра по месец.Епа сега ти збори си колку сакаш.:toe:
:pos2::pos2:Abe ako saka i inziner neka e pak mal e.Kosarkar od 180 cm naplukaj go i odi si.Te gledam i ti a tropas topkata.Meri si se ako imas visina prodolzi ako nemas otkazi se oti taka samo ci go zaebis skoloto...Pozdrav
Neam nis licno protiv Mirakovski da se razberime.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
:pos2::pos2:Abe ako saka i inziner neka e pak mal e.Kosarkar od 180 cm naplukaj go i odi si.Te gledam i ti a tropas topkata.Meri si se ako imas visina prodolzi ako nemas otkazi se oti taka samo ci go zaebis skoloto...Pozdrav
Neam nis licno protiv Mirakovski da se razberime.
Зборуваш за мене?172 сум висок.Доволно е за плејмејкер на 14 години.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom