Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
јас се секавам на чековски како еден многу тезок играч-у одбрана прави салата,а за у напад дека со двајца играчи на вратот даваше кошеви.и му дуваа и многу лични во напад.мислам дека играчи како него,гуров ,цобето се многу тегави за противничките играчи.не е многу интересно некој како овој тип на играчи цел натпревар да ти дише у вратот да не мозеш кошот да го видиш.:jaj:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Zdravo decki.Vratio sam se u kuci.Gi vidov vestite za Cekovski.Slobodno za ovaa sezona zasiluvanje moze da se smeta i Dimitrovski bidejki toj lani ne zaigra vo kontuinitet.Ako se zadrzi i Kol mislam deka ke atakuvame i na BIBL.I sekako da se zeme plej.Edno brzo crnce i ne bi imal nis protiv toa da bide Brawn.I po moznost 2.10 visok centar iako ne znam kaj ke bide negovoto mesto pokraj Stanko Zlatko Don4o Cobe...
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
ИСКУСНИОТ СРПСКИ БЕК УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА ВО ФЕНИ ИНДУСТРИ
Нов договор за Прековиќ, Поповиќ "слободен"
Милан Прековиќ, еден од играчите кои дадоа голем придонес во двете шампионски титули, и во следната сезона ќе го носи дресот на Фени Индустри. Нема нов договор од кавадарчани за Владо Поповиќ...

Една дилема во Фени Индустри во овие жешки денови кога се зборува за изгледот на екипата во следната натпреварувачка сезона.

Имено, искусниот српски интернационалец Милан Прековиќ го прифатил продолжувањето на соработката со македонскиот шампион за уште една сезона кое му го понудило раководството на Фени Индустри.

"Да, иако договорот официјално не е потпишан, можеме да објавиме дека Милан Прековиќ ќе биде играч на Фени Индустри и во наредната сезона" - потврдува првиот човек на двојниот шампион, Абед Амир. "Можам да кажам дека ние како раководство на клубот само ја почитуваме желбата на стручниот штаб да ја продолжиме соработката со Прековиќ. Разговаравме со него, и тој одговори позитивно на нашата понуда, па сега само останува тоа и да се официјализира"- дополнува Абед. "Сметаме дека неговото огромно искуство му треба на овој наш тим во она што не чека во следната сезона, полна со предизвици, во која сем домашните обврски ќе треба да се соочиме и со натпреварите од Балканската лига".

Статистиката вели дека 34. годишниот Прековиќ одиграл 26. средби за Фени Индустри во текот на ланската сезона. Притоа за просечни 32.6 минути, високиот бек на кавадарчани реализирал по 10.4 поени, односно 29.асистенции и 2.5 скока по натпревар.

Ако за Прековиќ има, тогаш со стонастотна сигурност може да се потврди дека Фени Индустри нема да му понуди нов договор на вториот интернационалец од Србија, од шампионскиот состав на "портокаловите", Владо Поповиќ.

"Да, исто така по препорака на стручниот штаб предводен од Емил Рајковиќ, одлучивме да не ја продолжиме соработката со Владо Поповиќ, Ние како Фени Индустри сме му благодарни за се што му даде на клубот за време на својот престој и му посакуваме многу среќа во понатамошната кариера"- потврдува уште еднаш, првиот човек на македонскиот шампион.

интересно, статистичките податоци велат дека Поповиќ има подобри бројки од Прековиќ.

На 20. средби кои ги одиграл во регуларниот дел од сезоната, Поповиќ има просек од 11.8 поени, 3. скока и 2.3 асистенции за околку 23.минути поминати на паркетот.

А се чини дека токму прекинот на соработката со Поповиќ би можел да значи дека Фени Индустри ќе се појави на летниот пазар на странски играчи?

"Помалку или повеќе се знае изгледот на екипата. Веќе е објавено дека Ѓорѓи Чековски ќе биде нов играч на Фени Индустри со чиј ангажман практично ја затворивме внатрешната линија во тимот. Ни останува да бараме едно квалитетно засилување на бековската позиција. Веќе сме во потрага, но и за тоа краен збор ќе има тренерот Рајковиќ"- дообјаснува Амир Абед.
 
Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
ke letat i ovaa sezona proektili od PREKOVIC:baeh::baeh::baeh::baeh::baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ајдее, еднаш вика Гоцевски немал поима, Мачка не го бивало по повредите, Кол бил играч со една рака, сеа па друго вика, ти дете не знаеш шо зборуваш, ти немаш свое мислење бре, пишуваш работи без врска, Чековски не бил добар играч, аууу стручњакот најде да кажува кој е добар играч, размисли малце пред да пишиш нешто и не додевај ногу
А шо го лафиш тој Дамир кога уште нема потпишано нов договор со вас, и вие стварно не знаете кој е Ѓорѓи Чековски, во тоа сум сигурен... кога Михајловски успеа го спакува Латович минатата сезона, можам да замислам како ќе му биде кога Станко ќе го чува.

А гледам и Нострдамус си го наследил, дај барем кажи кој ќе биде шампион да не се замараме...
Не знам како може такви работи да пишуваш, ако остане Кол и другата сезона (а големи се шансите да остане) ќе зема поголема плата и ќе добие поголем стан за сопругата и за синот да си ги донесе тука, одлични предуслови за уште пострашни игри, за разлика од тоа што ти го тврдиш.
Така ли ве лаже таму у Струмица :pos:
оф дете дете ти немаш појма шо се случува бе
мислиш оти тренирас кошарка и сета а знаиш али ај има време ке стекнуваш искуство
абе твое мислење беше дека.....
Vi rekov deka ovoj Kol e glup igrac ke vidite i vo vtoriot del deka nema pojma,igrac so edna raka nikogas nema da bide igrac,kako vo slucajot Kol tipot ima samo (leva raka)....
поздрави је поздрави....легенда си еј:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Најди ми го постот каде сум рекол дека Гоцевски нема појма...
Мадрид секој човек си има свое мислење така?Кол изигра маестрално во финалето но за мене Кол не е добар играч....Можеби ви изгледам како наивен но јас така мислам.Јас колку што знам за Кк Струмица,ти незнаеш толку за Фени ни 10%.Па јас сум ги лажал...
А ти Легенд:pos2::pos2:,можеби си постар од мене незнам ама ти од каде најде да зборуваш па,БОТЧЕ:bip:
 
V

Viktoranius

Гостин
Христов заеби гордоста да си признааме мора, Кол е ИГРАЧИШТЕ за нашата лига, тука нема дилеми и мислам дека дискусијата за Кол треба да престане веќе, се знае дека е класа играч. :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Христов заеби гордоста да си признааме мора, Кол е ИГРАЧИШТЕ за нашата лига, тука нема дилеми и мислам дека дискусијата за Кол треба да престане веќе, се знае дека е класа играч. :helou:
Ако е играч ќе игра во посалам лига...Не во македонска...

П.С Ако за тебе Кол е играч,не мроа да значи оти е и за мене.:helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ако е играч ќе игра во посалам лига...Не во македонска...

П.С Ако за тебе Кол е играч,не мроа да значи оти е и за мене.:helou:
Да одбиеш понуда од петопласираниот грчки тим после големите Пао,Олипијакос,Арис и Паниониос да бидеш МВП на Финелето во купот МВП на финалните натпревари да бидеш прогласен за најдобар играч во сезоната 2007-2008 малку ли ти е тоа бе а или мислиш дека си многу паметен и да тераш инает за некои твои фикс идеи.Не се глупирај оти ти се смеат сите пиши нешто салам а не мое мислење твое мислење за мене нее за тебе е на крај краева па кој те пита тебе дали бил добар Кол,Станко или Дамир никој и ништо си ти кога е во прашање македонската кошарка да си ќутиш најдобро ќе биде вериј ми ти советувам оти сите те пеглат у последно време никој не те сака на форумотв оти на сите му одиш контра со твоите научно фантастични идеи и мислења за поедини личности само ќе ти кажам да се свестиш малку што пишуваш.:salut::nenene:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Ајј бе престанејте саа и 2-цата.Таман се смири малце они пак почнуват.Крај веке тва е Фан Клуб Фени а не нии тука да дискутираме дали Кол бил јак или не бил јак.Ставејте крај на таа тема.:helou:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
ако веке одиме на глупи контри за мене лош играч е дамир латовик и покрај тоа што се прави во кк.струмица.али ако си земам во предвид да игра за кк.фени нема да ми биде воопшто лош играч,напротив ке го обозавам-биста на плоштад ке му направам:pos2::pos2::pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ако е играч ќе игра во посалам лига...Не во македонска...

П.С Ако за тебе Кол е играч,не мроа да значи оти е и за мене.:helou:
Христов заеби гордоста да си признааме мора, Кол е ИГРАЧИШТЕ за нашата лига, тука нема дилеми и мислам дека дискусијата за Кол треба да престане веќе, се знае дека е класа играч. :helou:
:helou:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Hristov не ти личи инаетот.Признај си не се љутиме.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Hristov не ти личи инаетот.Признај си не се љутиме.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ако е играч ќе игра во посалам лига...Не во македонска...

П.С Ако за тебе Кол е играч,не мроа да значи оти е и за мене.:helou:
Malecok.So toa so najdobriot igrac vo ligata zatebee e ne salam fakticki ti naveduis deka vo nasava liga nema salam igrac.Aj molimte soberisi gi postovite.Se e samo gluposti
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ако е играч ќе игра во посалам лига...Не во македонска...
П.С Ако за тебе Кол е играч,не мроа да значи оти е и за мене.:helou:
а ти од кај го знаеш сплетот на околностите зашто игра во македонска лига. може бил повреден па за да се врати во форма или да си врати самодоверба дошол тука. еве сега имал понуда од Маруси што воопшто не е за потценување. втора работа ќе ти кажам затоа што си помал и не знаеш некои работи, дали знаеш какви странци имало во нашава лига. еве ќе ти набројам неколку за да знаеш утре да не збориш глупости, туку нешто и да научиш. ќе почнам фала богу со легендарниот Марк Дин, после Фрејзер Џонсон, страшен центар, робусен, центар каков што само може да посакате, Бојан Тадиќ еден од подобрите срби во Македонија играше 4ка мислам, Лоренцо Ор, исто многу добар центар, од Работнички ќе го издвојам Љубо Видачиќ, кој се постари ќе им текне за кого зборам, Вајш исто плејмејкер, Енцо Кашиф, после од Жито Вардар - Скоти Турман, од Куманово Малик Еванс, од Орка - Ленди Дак (подоцна играше за Лондон Тауерс во Евролига), Никол Ферт - Сичиќ, Сучевиќ...и многу други на кого ќе му текне нека ме потцети (ги заборавив двајцата црнци од Кочани Деликатес, страшно нешто колку беа добри, го памтам само едниот - Инграм) значи многу поминале низ оваа лига, и до кога со потценување на она што е наше не ми е јасно, што ако игра во наша лига, која е подобра бугарската, ромаската, исландската... и јас не знам што значи за тебе добар играч, човек што даде сред Струмица 35 поена во натпревар што одлучува за титула, просек во лигата му е 17 поена, а просек на одиграни минути 24. и што сега на форумов водиш инат, како јас сега да те убедувам дека Мики Деспотовиќ може да се чува со Латовиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom