Фан Клуб : Фени Индустри

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ѓуров и Кол феноменална партија пружија. Од Струмица, можам да го издвојам само Бошљак, дечкото игра перфектно. Не троши топки, кога ке реши да потроши е ефикасен и одбрана игра совршено. Според мене, Богоев треба да е трагичар на ова финале, се изнапромашува слободни, и на крајот, кога имаше Струмица напад да го освои првенството, себично ја зема во свои раце и шутна од 5 метри, од каде што од 100 шута 3 едвај ке погоди.

Денеска мислам дека Фени заслужено победи, беше подобар во три од четири четвртини, не најдоа начин да го додржат Кол, Струмица имаше премногу индивидуални акции, Кадија многу слабо ја вршеше работата. Мораше Тасов повеќе да биде експониран, ма да, под кош беа инфериорни, колку толку само Пуповиќ се држеше, Латовиќ го немаше никаде.

Прашање до КФМ, дали се делегираат два инвалида и кошаркарски недообучени судии да судат мајсторка за титула. Судискава комисија е од ден на ден се послаба и послаба. Никаде го нема Златевски, Диковски, Стојовски, Милоевиќ, судии кои се за 100 класи подобри од Денковски и Уши. Не ми се верува до каде стигна нашава кошарка кога еден Терзиевски (уши) кој до пред две години едвај судеше втора лига, сега да ја суди клучната утакмица. (да не се разбереме погрешно, јас не викам дека судиите беа пристрасни, туку дека поима немаа, имаа грешки на обете страни, а Струмица сама ја поклони титулата на Фени)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
ajde cestita titula,i da ni se mnozat :eek:lee::eek:lee::eek:lee:
Пиче кај беше кога изгубите у Кавадари ма? Ајде победивме и одма на форум пишуеш... Само Атанасе дојде да ни ја честите победата и Мадрид (така-така, пишуваше) другите сите кај бевте... ебаве ултрасите...

Видовте дека многу повеќе го сакаме клубот од вас, видовме дека само во ПОБЕДА сте со него...

c c c cc c c .....dozvoli da ti objasnam oste ednc MOMICKA sum i so sakam ke si GOVORAM a na tebe ako ne ti cine ne gi citi mojte postove :helou::helou:
Ости не се замари со нив. Губиш од лепота :) не се нервирај...
 
Член од
1 април 2007
Мислења
132
Поени од реакции
3
xaxaxax jas ne se ni zamaram sis e spremam za izlevane i ic ne gi stavam na akl samo da mu objasnaah na tipceto cisto taka da si znaase...

Jas sum zadovolna so se so napravija nasite igrajaci za tava moze samo da si se falate so kupena titula :baeh::baeh::baeh:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
radical usi vlegol namesto uste polosiot Micevski, ma da mislam deka nema nekoj dobar sudija vo ligava sto bi mozel da sudi edna majstorka. steta sto vo nasava liga nema sudija so golem avtoritet kade sto bez razlmisluvanje ke moze da dade tehnicka na nekoj poiskusen trener ili igrac
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
155
Поени од реакции
3
radical usi vlegol namesto uste polosiot Micevski, ma da mislam deka nema nekoj dobar sudija vo ligava sto bi mozel da sudi edna majstorka. steta sto vo nasava liga nema sudija so golem avtoritet kade sto bez razlmisluvanje ke moze da dade tehnicka na nekoj poiskusen trener ili igrac
За такви натпревари дај мајка му стара донесејте некој судии од страна нека ја делат правдата... а не од КФЕ или КФА(шо си немат врска) како сакате, исто ти се фаќа...
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
aj neka i e cestito pobeda na kavadarcani zasluzeno
ja imavme pobedata vo nasi race pred polna sala a oniii ne ja iskoristiii
tocno e deka sudiite na 8 sek do krajta i pomognaa NOGO za tiii 8 sekundi mozese da se naraaa se...poz
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
За такви натпревари дај мајка му стара донесејте некој судии од страна нека ја делат правдата... а не од КФЕ или КФА(шо си немат врска) како сакате, исто ти се фаќа...
a be kazav vo poveke postovi. tie se sudiite nema drugi
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe ka nema salam sudiiii tk ke e ..... ne biva da igras kosarka protiv KFM-AMIR...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Честито Кавадарчани иако ми е тешко на душата ќе ви ја честитам победата...И би се извинил за што правев тетар на вашиот фан клуб...И за друго би се извнивил мислев дека Кол е само еден играч кој игра на среќа и ништо друго но во овие утакмици тој ми го докажа спротивното,заслужено МВП и ајде сега на центар па да си се радувате,ЗАСЛУЖЕНО....


Се случија работи што не треба никогаш да се случат...Ги наполнија нашите играчи уште на почеток со лични и после не можеа да ја играт агресивната игра...И само би запрашал некој што повеќе се разбира (Радикал)зошто на крај ни беше одземена наша топка...Не ми е јасно ДЕЛЕГАТОТ одлучи дека топката треба да и припаѓа на ФЕНИ :pos2: А судиите покажуваа наша топка БРУКА не видена....
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
abe emil kak go butna na loceto pred delegatot zaso ne sudiii ............. onii si prekutiiiii .... emil vlevase do koso nisto
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ama ne treba da se vadame na sudiite treba malko i na nas ...... greski nenirmalno promasani slobodni nenormalno .. pa so sakame poveke ..
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.655
Поени од реакции
11.314
Појако изиграјаа нема шо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom