Фан Клуб : Фени Индустри

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Нити сум укал нити сум свиркал, ниту сум мавал а и нема да го направам тоа што и да се случи. Тоа е невиден страм за еден фан на клуб кој го понижува клубот пред целата јавност. Погоре наведив дека бев еден од ретките кој дадов аплаус и нема да кријам но ми дојде и до солзи.. Ако си бил во салата може и си ме видел кога ги читаа играчите на струмица извадивме парола и ја оптегнавме качени на цевките во први ред на запад..
Тој транспарентот Голема е струмичката мака али нема титула.. ти ли го закачи??:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ако веќе се мава, се мава по судии, и тоа по онакви какви што претходниот натпревар го судеа во Струмица...
Знаете...имаат некое специфично слепило во одредени моменти, а понекогаш имаат око соколово...А НИКОГАШ НЕ СЕ МАВА КОГА СЕ ГУБИ!!!!!
Оние кои заслужено победувале во Струмица, биле испраќани со аплауз! Исто и домашните, и во победа и во пораз. Но, после машка игра, каква што несомнено вечерва пружи Фени.
Тоа се вика немање спортска култура. Јас сум сигурен дека 85% од оние фаци кои беа во Јасмин вечерва се позери, кои идат сега на кошарка за да бидат видени, демек јаки сме, шампиони ќе стануваме, сите одат и сл...
Кај нас има малце поголема спортска традиција и култура во најелитните спортски натпреварувања, не само во кошарката, туку воопшто.

Апсолутно точно, процентално изразено може не 85% ама сигурно едно 70%, тоа е нашата реалност шо да правиме.
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Ако веќе се мава, се мава по судии, и тоа по онакви какви што претходниот натпревар го судеа во Струмица...
Знаете...имаат некое специфично слепило во одредени моменти, а понекогаш имаат око соколово...А НИКОГАШ НЕ СЕ МАВА КОГА СЕ ГУБИ!!!!!
Оние кои заслужено победувале во Струмица, биле испраќани со аплауз! Исто и домашните, и во победа и во пораз. Но, после машка игра, каква што несомнено вечерва пружи Фени.
Тоа се вика немање спортска култура. Јас сум сигурен дека 85% од оние фаци кои беа во Јасмин вечерва се позери, кои идат сега на кошарка за да бидат видени, демек јаки сме, шампиони ќе стануваме, сите одат и сл...
Кај нас има малце поголема спортска традиција и култура во најелитните спортски натпреварувања, не само во кошарката, туку воопшто.
Абе струмикс сета а разбираш, а може си во право но не не понижуј. Сега сакаш да кажеш дека Кавадарци нема СПОРТСКА КУЛТУРА туку вие СТРУМИЧАНИ имате ? :nesvest:

А за тоа дека сите што дошле на кошарка вечерва и кои ги исфиркаа ИГРАЧИТЕ се позери, си у право.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Тој транспарентот Голема е струмичката мака али нема титула.. ти ли го закачи??:)
Да, со Together Lozari го закачивме, и заедно го правевме...алии некако се извртија работите од тоа што беше напишано...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Тој транспарентот Голема е струмичката мака али нема титула.. ти ли го закачи??:)
Со Ѓоко (Together Lozari) го закачиле, у секој случај добро осмислен ама штета шо не се оствари.

едит: ме предварил :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Да, со Together Lozari го закачивме, и заедно го правевме...алии некако се извртија работите од тоа што беше напишано...
Ве видов и двајцата :) кога заводивме кош разлика не ми се веруваше скокав од радост.. дојде полицаец и обезбедување зошто виде дека сме од Струмица.. за да нема инциденти па на крајот пред 5 секунди кога се маваа шишињата ја напуштив салата.. не ми се верува дека сте укале по играчите.. атмосферата беше на ниво цело време а на крајот сте ги укале играчите..:tapp:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе струмикс сета а разбираш, а може си во право но не не понижуј. Сега сакаш да кажеш дека Кавадарци нема СПОРТСКА КУЛТУРА туку вие СТРУМИЧАНИ имате ? :nesvest:
Сигурно поголема од вашата, и тоа не е понижување, туку факт. Во Струмица никогаш при таква машка борба на наш клуб, не биле фрлани предмети на терен. Вашето беше излив на немоќ и гнев.
А сигурно требаше, ако не нашите, тогаш вашите требаше да ги испратите со громогласен аплауз, и тоа долг. С собраа така сите на сред терен, а вие свирите и мавате шишиња (вие = публика).
И, доаѓаме до она кое ти го сметаш за понижување:
Кога нема квалитетен спорт во еден град, тогаш нема ни многу публика. За разлика од кавадарци, во Струмица ретко која година да нема во некој спорт (освен ракомет) претставник во елитата. Има повеќе народ, се стекнува култура за следење на спортот, за присуство на натпревари.
И сигурен сум дека пиздаријата кај вас ја направија оние 85% што ги спомнав во постот погоре, а сигурно има некои такви и кај Лозарите.

А богами, и сета а разбирам...Имам 30 години, а откога знам за себе сум по фудбали, одбојки, кошарки, пинг-понг...значи имам повеќе стаж во спортски објекти отколку што некои на форумот имаат години живот.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Залудно беше се.. залудно беше мавањето само поголема парична казна сега ке добиете(ако ја добиете).Тасовски уште еднаш докажа кој е и шо е во МАК-баскетот..Позз до оние вистински навивачи кои не фрлија ништо на теренот и кои аплаудираа на нашите играчи но и на вашите,а не на оние кои маваа по теренот.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Дека е Марко_Мзт да видам што ќе изјави за натпреварот Фени-Струмица :):):),не за друго туку типчето беше 100% сигурно дека Фени ќе победи жалам што не ти се оствари желбата :helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
a i parolata na transparentot ja ukrale od grobari..............

nisto cudno ,together lozari navija za partizan pa vika aj da se napraime faci....
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Дека е Марко_Мзт да видам што ќе изјави за натпреварот Фени-Струмица :):):),не за друго туку типчето беше 100% сигурно дека Фени ќе победи жалам што не ти се оствари желбата :helou:

tuka sum.....abe ovoj bogoev ne znael deka e sitnata utakmicata...:helou:

daleku od toa deka zelbata mi bese feni da osvoi titula, isto mi se fakja koj kje pobedi poso znam jas za kogo navijam.........citaj ponazad,dadov komantar za utakmicata ama eve sea samo za tebe kje kazam deka zasluzeno pobedivte...

ja samo sakav da nema damki vrz utakmicite ama sepak ne moze bez toa...

a inace,na temata za strumica sum baniran pa zatoa tuka pisuvam........

ne bev 100% siguren, bev 99% siguren ama ete ti ,toa e sport......

abe ,ja da ne vi posakav srekja kur so kje pobedevte.....:helou::helou::helou:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Se pocna od texnickata na popovik.So kur pcuese koga cela sala vide deka od negovata noga topkata otide vo aut.Ili pak mozebi ne vikal po sudijata tuku po svoite soigraci so dozvolija da zaglibi so topkata.seedno...
Pobaraa od nas da ja napolnime salata cas pred natprevarot,dobija.Salata bese saat i pol pred natprevarot polna.Baraa podrska ja dobija...Sto poveke?Sepak golema sram bese toa so sisinjata.Nevidena bruka.Samo se drzev za glava i se cudev.Ne ni pomisliv da mavam i jas.Uste pogolema bruka bese svirenjeto kon igracite na feni na krajot.Na prsti se broea tia sto aplaudiraa makar i sramezlivo kako mene.I za kraj ...Rajkovik e nadezen trener no neka odi na drugo mesto da sobira iskustvo a ne ovde.A za samardziev i predhodno kazav deka pod hitno treba da si odi.Toj e slab igrac i site znaeme zosto igra za feni...MRS I ZA DVAJCATA
edvaj cekav vakov topik za da repliciram. prva rabota koga popovic dobi tehnicka strumica od mozni 5 poeni uspea da realizira 1. vo vrska so polnenjeto na salata pa sto da kazat navivacite na MZT celi 17 godini bez ama bas nitu edna titula. 17 GODINI..... a vie prva godina i toa uste ne e gotovo gi ostavivte igracite na cedilo. ke kazam uste ednas lenso e koga se e vo red so ekipata koga pobeduva, mislam deka naucivte zasto tolku vreme se trudime da vi objasnime deka sme najdobri navivaci.
Vcera imav post kade sto kazav dokolku FENI bide na nivoto na koe e MZT vo sala kaj vas nema da ima poise od 200 lugje. Vtoro ako sea ne gi kaznat minimum 5 natprevari togas ke svatam deka kosarkata vo makedonija se igra za samo edna ekipa.
Treto tocno e deka samardjiev ja zaeba cela utakmica, potocno on ve sitna maalski receno, ama ne mozes da kazes mrs da ne te gleam pa kolku li samo utakmici deckoto vi resi ovaa sezona (barem ja znam na site utakmici protiv MZT ne napuni so 3ki). za emil e djabe ke zboram ke si go zadrzam mislenjeto u sebe ke svatite sto mislam so samoto toa.
P.S. najvise mi e merak za prekovic
P.P.S. zaboraviv da im kazam na strumicani cestito igrata so srce na vasite igraci iako pola me nerviraat, sekoja cest za igracite
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
edvaj cekav vakov topik za ti repliciram. prva rabota koga popovic dobi tehnicka strumica od mozni 5 poeni uspea da realizira 1. vo vrska so polnenjeto na salata pa sto da kazat navivacite na MZT celi 17 godini bez ama bas nitu edna titula. 17 GODINI..... a vie prva godina i toa uste ne e gotovo gi ostavivte igracite na cedilo. ke kazam uste ednas lenso e koga se e vo red so ekipata koga pobeduva, mislam deka naucivte zasto tolku vreme se trudime deka sme najdobri navivaci.
Vcera imav post kade sto kazav dokolku FENI bide na nivoto na koe e MZT vo sala nema da ima poise od 200 lugje. i ako sea ne gi kaznat minimum 5 natprevari togas ke svatam deka kosarkata vo makedonija se igra za samo edna ekipa.
tocno e deka samardjiev ja zaeba cela utakmica, potocno on ve sitna maalski receno, ama ne mozes da kazes mrs da ne te gleam pa kolku li samo utakmici deckoto vi resi ovaa sezona (barem ja znam na site utakmici protiv MZT ne napuni so 3ki). za emil e djabe ke zboram ke si go zadrzam mislenjeto u sebe ke svatite sto mislam so samoto toa.
P.S. najvise mi e merak za prekovic
P.P.S. zaboraviv da im kazam na strumicani cestito igrata so srce na vasite igraci iako pola me nerviraat, sekoja cest za igracite
Фала фала, да видеш само како беа пречекани на центаро, со огномети музика навивање... така ја прославивме тешко заслужената победа!
Сега се е во наши раце одиме на втора титула!!!:yea:
 

rider

Интераш
Член од
21 мај 2008
Мислења
158
Поени од реакции
3
Se pocna od texnickata na popovik.So kur pcuese koga cela sala vide deka od negovata noga topkata otide vo aut.Ili pak mozebi ne vikal po sudijata tuku po svoite soigraci so dozvolija da zaglibi so topkata.seedno...
Pobaraa od nas da ja napolnime salata cas pred natprevarot,dobija.Salata bese saat i pol pred natprevarot polna.Baraa podrska ja dobija...Sto poveke?Sepak golema sram bese toa so sisinjata.Nevidena bruka.Samo se drzev za glava i se cudev.Ne ni pomisliv da mavam i jas.Uste pogolema bruka bese svirenjeto kon igracite na feni na krajot.Na prsti se broea tia sto aplaudiraa makar i sramezlivo kako mene.I za kraj ...Rajkovik e nadezen trener no neka odi na drugo mesto da sobira iskustvo a ne ovde.A za samardziev i predhodno kazav deka pod hitno treba da si odi.Toj e slab igrac i site znaeme zosto igra za feni...MRS I ZA DVAJCATA
A zosto koga ja pogodi trojkata vo cupot vo krajnata sekunda ne vikase deka e slab igra4 i deka treba da si odi tuku pejavte cela sala ( 4EMA MAJSTORE ) toa e toa sekogas ne moze da mu odi...a ina4e samardziev e bas dobar igraja4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom