Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Без разлика шо изгуби Фени не значи дека а изгуби титулата.Само ме интересера дали завршниот натпревар ке се играе без публика оти колку шо знам јас струмица е казната еден натпревар без публика????:smir::smir:
Ne be, zameneta e taa kazna so paricna. Ke ima publika!!!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Без разлика шо изгуби Фени не значи дека а изгуби титулата.Само ме интересера дали завршниот натпревар ке се играе без публика оти колку шо знам јас струмица е казната еден натпревар без публика????:smir::smir:
Пуна сала...многу народ. И сето тоа во замена за 60000 ден. платени денес, оти во спротивно службено ќе си ја земевте.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Судиите, не среќата.
А за тактиката...која тактика? Нема тактика...одат на 3 и Кол ако измисли нешто...
Како еден тренер на Беласица на времето:
„Тии са чумулиги, играме наша игра, тепаме 2:1!!!“
Ова не го очекував од тебе.. Ако си ги следел сите наши натпревари имаме доста завидливи асистенции кои и ги имаше на овој натпревар каде што и кога водевме со +19 имавме погодено само 2-3 тројки :toe:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ова не го очекував од тебе.. Ако си ги следел сите наши натпревари имаме доста завидливи асистенции кои и ги имаше на овој натпревар каде што и кога водевме со +19 имавме погодено само 2-3 тројки :toe:
Тоа се содржи во „Кол ако измисли нешто“
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Тоа се содржи во „Кол ако измисли нешто“
Па Кол измислува во рекетот, иначе секој натпревар имаме по 10-15 асистенции кои се од страна на Браун, Чемата, Поповиќ или Прековиќ ( овие по често) ..
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Најмногу ми е жал за Кол, човекот е најдобар заслужуе многу повеќе од титула, а со шо му вратија виа неговите соиграчи со бесмислени потези се шо се градеше наеднаш се уништи
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Se pocna od texnickata na popovik.So kur pcuese koga cela sala vide deka od negovata noga topkata otide vo aut.Ili pak mozebi ne vikal po sudijata tuku po svoite soigraci so dozvolija da zaglibi so topkata.seedno...
Pobaraa od nas da ja napolnime salata cas pred natprevarot,dobija.Salata bese saat i pol pred natprevarot polna.Baraa podrska ja dobija...Sto poveke?Sepak golema sram bese toa so sisinjata.Nevidena bruka.Samo se drzev za glava i se cudev.Ne ni pomisliv da mavam i jas.Uste pogolema bruka bese svirenjeto kon igracite na feni na krajot.Na prsti se broea tia sto aplaudiraa makar i sramezlivo kako mene.I za kraj ...Rajkovik e nadezen trener no neka odi na drugo mesto da sobira iskustvo a ne ovde.A za samardziev i predhodno kazav deka pod hitno treba da si odi.Toj e slab igrac i site znaeme zosto igra za feni...MRS I ZA DVAJCATA
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Гледаш...има разлика зошто ние мававме, а зошто вие.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Тоа е тоа што не навредувавте , немаме култура нашиот град бил село и други срања што ги зборевте .
Зошто маевте , бидејки изгубивте , така се сака тим да го пцуеш дека изгубил , да скандираш оди си рајковик .пссссссст нејкам збор да слушнам повеке од вас , ке ви ја донесат титулата во кавадарци и пак ке ги сакате тоа ли сакање клуб . Арно викаат аеродромците од 1 година гледање и пратање кошарка клуб не се сака со цело срце можеби некој мал дел во вас ..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ај малку добри вести, слушам Чековски бил скоро сигурен за следната сезона, а у Јасмин имаше и едно непознато црнче, може и он е потенцијално засилување за догодина.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Гледаш...има разлика зошто ние мававме, а зошто вие.
Нема никакво оправдување, ни за вас ниту за нас. Тоа е една голема брука што се случи која најмнигу ја посакуваа сите. Од управата беа изработени околу 5000 листови во кои беа наведени барања за тоа како да се однесуваме во салата...ноо теле се уче вол не се уче. Кој што си сака тоа си праве макар го болело дали оде на штета на клубот и на штета на кошарката во градот. Пак ке кажам, како се осмелуваат тие што во срце се чукаа дека го сакаат тимот, на крајот да свиркаат и да укаат по играчите. Мислам дека нема логика, тоа е нашиот прост македонски народ кој како најмалку образован, воспитуван ги покажува своите квалитети ( не само за кавадарчани, туку се однесува за сите).
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Нема никакво оправдување, ни за вас ниту за нас. Тоа е една голема брука што се случи која најмнигу ја посакуваа сите. Од управата беа изработени околу 5000 листови во кои беа наведени барања за тоа како да се однесуваме во салата...ноо теле се уче вол не се уче. Кој што си сака тоа си праве макар го болело дали оде на штета на клубот и на штета на кошарката во градот. Пак ке кажам, како се осмелуваат тие што во срце се чукаа дека го сакаат тимот, на крајот да свиркаат и да укаат по играчите. Мислам дека нема логика, тоа е нашиот прост македонски народ кој како најмалку образован, воспитуван ги покажува своите квалитети ( не само за кавадарчани, туку се однесува за сите).
Јас на крајот си отидов кога имаше останате уште 5 секунди.. стана гужва полиција се собера.. и морав да си одам неможам да се тепам со цела сала :),ПС:КАКО НЕ ВИ Е СРАМ ДА СВИРКАТЕ И ДА УКАТЕ ПО ВАШИТЕ ИГРАЧИ!?!?!?! И ВИЕ ЌЕ СЕ НАРЕЧЕТЕ НАВИВАЧИ А!?!?! Како и да е ич к*р не ме боли ваше си е тоа трескајте се од земја...укајте по играчите.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Навивачите не ги свирка кошаркарите туку тие од другата страна шо седат
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Јас на крајот си отидов кога имаше останате уште 5 секунди.. стана гужва полиција се собера.. и морав да си одам неможам да се тепам со цела сала :),ПС:КАКО НЕ ВИ Е СРАМ ДА СВИРКАТЕ И ДА УКАТЕ ПО ВАШИТЕ ИГРАЧИ!?!?!?! И ВИЕ ЌЕ СЕ НАРЕЧЕТЕ НАВИВАЧИ А!?!?! Како и да е ич к*р не ме боли ваше си е тоа трескајте се од земја...укајте по играчите.
Нити сум укал нити сум свиркал, ниту сум мавал а и нема да го направам тоа што и да се случи. Тоа е невиден страм за еден фан на клуб кој го понижува клубот пред целата јавност. Погоре наведив дека бев еден од ретките кој дадов аплаус и нема да кријам но ми дојде и до солзи.. Ако си бил во салата може и си ме видел кога ги читаа играчите на струмица извадивме парола и ја оптегнавме качени на цевките во први ред на запад..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ако веќе се мава, се мава по судии, и тоа по онакви какви што претходниот натпревар го судеа во Струмица...
Знаете...имаат некое специфично слепило во одредени моменти, а понекогаш имаат око соколово...А НИКОГАШ НЕ СЕ МАВА КОГА СЕ ГУБИ!!!!!
Оние кои заслужено победувале во Струмица, биле испраќани со аплауз! Исто и домашните, и во победа и во пораз. Но, после машка игра, каква што несомнено вечерва пружи Фени.
Тоа се вика немање спортска култура. Јас сум сигурен дека 85% од оние фаци кои беа во Јасмин вечерва се позери, кои идат сега на кошарка за да бидат видени, демек јаки сме, шампиони ќе стануваме, сите одат и сл...
Кај нас има малце поголема спортска традиција и култура во најелитните спортски натпреварувања, не само во кошарката, туку воопшто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom