Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
toa vo sabotata ne licese na nisto
a ke idite li utre?
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Криво ви е што немате сеуште титула освоено со Фени. И без навреди, сепак форумов е за дискусии. Силата измерете си ја на друго место! А не преку форумиве. И ја можам да кажам дека утре ќе дојдам со калаш у Јасмин ќе ги изубијам сите од Фени и че си одам.
Ти од ДУИ да не си бе?:pos:
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
Хаха...амир фати да плаче по медиуми оти цела утакмица се смееше се спремаше за титулата дури 3 четвртини ги изазиваше навивачето и публиката.. но на крајот се покажа спортивното.Мајнале нашите 100 шишиња а? и сега 100 000 евра? беше погоден некој? ке има санкција ама не до толко.кај вас беше погодено официјално лице.
И вас ви беше целта -официјалното лице-.
Како и кошаркарите наши.
Сигурно не ги фрлавте онака, а?

ќе има санкции 100 пати поголеми, зошто кај нас -не беа кошаркарите принудени да го напуштат теренот заради недоличното однесување на публиката-.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Се оК те разбирам некогаш така ми е и на мене на нашиот Фан Клуб но секако дека не реагирам со навреди...Ни пак навердувам ни пак сакам да бидам навредувам да знаеш...А ти не ми се прави ного џек тука...
Момче ме заболе мене ти како реагираш на вашиот фан клуб, ама за тука ти кажав дека серење од страна на фиктивни експерти не е баш потребно.
И за ова последното те молам не ме плаши така, ќе бидам мирен од сеа натаму :kesa:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Момче ме заболе мене ти како реагираш на вашиот фан клуб, ама за тука ти кажав дека серење од страна на фиктивни експерти не е баш потребно.
И за ова последното те молам не ме плаши така, ќе бидам мирен од сеа натаму :kesa:
Абе зборете што сакате но само утре ако победиме....Е тогаш веруајте ке ме банираат на неодредено ама јас ке си го направам меракот па што сака нека е...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Криво ви е што немате сеуште титула освоено со Фени. И без навреди, сепак форумов е за дискусии. Силата измерете си ја на друго место! А не преку форумиве. И ја можам да кажам дека утре ќе дојдам со калаш у Јасмин ќе ги изубијам сите од Фени и че си одам.
Не бе друже ама ич не ми е криво, позадоволен не можам да бидам од моменталната ситуација на кавадаречката кошарка, никој не сметаше на нас на почетокот на сезоната дека ќе играјме финале.
Освоивме Куп, голема е веројатноста да играме надвор од Македонија во било каква лига другата сезона па не гледам зошто да ми биде криво.

И се слагам со тебе дека тука сме да дискутираме ама немаш појма колку сум разочаран од размислувањата на повеќето активни членови во подфорумот Кошарка, нема основа за да се развие нормална дискусија.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
abe majstore gledas li kolku ne razmisluvas. ce ti kazam najrealno bible ligata nema da bide bog znae sto ce igraat balkan od bugarija i dinamo bukerest. stvarno se slabi timovite no zadovoluvacki e toa barem sto kosarkata trgna nanapred. e sega posto mzt nee vo nea i sega ce vikas kakva liga. tocno e deka nema da igraat lukoil zvezda fmp partizan aek olimpijakos, ama bidi siguren deka ligata ce bide dobra barem za nasi uslovi. a sto vikas deka e sranje. tolkavi ni se moznostite na nasite klubovi. nemoze da se sporedi feni koj sto ima buget okolu 400 500 000 evra buget so lukoil koj ima 4 ooo ooo ili pa kamo li so partizan olimpijakos panatinaiko koj imaa 15 moze i povece.
taka da ednas vie skopjanite prifatete poraz koj mu e kriv na rabotn. sto sterjo ne dava pari . ne e mzt i odma e sranje.ova go pisuvam bez nikakva provokacija.

znaci,od site timovi od regionot kje igraat ekipi so se vo sredniot del na tabelata a samo od kaj nas kje igraat najsilnite ekipi..... cim igraat nizerazredni ekipi ne treba da ocekuvate nekoja golema ekonomska dobivka poso so kur kje baraat sponzori vo liga vo koja nema profit....

toa so go vikas za partizan i PAO... bas naprotiv,partizan pokaza deka moze da se nosi so site evropski ekipi iako ima 20 pati pomal budzet...malce falese pa na F4 da se plasira......so dobra politika na klubot moze mnogu daleku da se stigne no mora da se razmisluva trezveno.....

ja prifakjam poraz...strumica bese podobra od MZT i otide ponatamu a toa zasto bila podobra ne sakam da diskutiram.... ligava se planirase uste od pocetokot na ovaa sezona i ja ne bi sakal MZT da igra vo nea vo nikoja situacija.... i da imase pari nemase da se igra poso se znaat prioritetite na MZT kako klub...

se plasam samo da se sluci ona sto se sluci vo srbija... vleguvanjeto na najsilnite ekipi vo jadranskata liga ja oslabna domasnata liga i prvenstvo nemase tuku se igra samo super-liga...ne vikam deka toa kje se sluci ama sepak ne bi trebalo da se otfrla moznosta od finansisko slabeenje na ekipite koi kje igraat vo BIBL....

so srekja vo BIBL , ja samo kje posmatram od strana edna spored mene posrana liga koja se organizira poradi neciv interes za pari.... toa e sekogas taka a pa ako se setite deka sme na balkanot togas jasno kje vi bide kakvi se lugjeto.......samo pari e rabotava,nema nikakva povrazanost so drugite ligi na FIBA.... pobednikot kje vleze vo onaa kade sto igrase strumica ovaa godina i sto kje dobie.........

ama ajde,da ne vi go rusam filmot,uzivajte vo BIBL...............:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Нека биде интерес за пари, но сепак да гледаме и ние добивка во тоа.Инаку мислам дека од лигава нема што да се изгуби бидејќи они просечните клубови и нивните спонзори трошат по 50 000 евра годишно а и сите знаеме дека во сите клубови има јаки спознори кои за жал не инвестираат толку многу пари(секоја чест на исклучоци).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom