Фан Клуб : Фени Индустри

V

Viktoranius

Гостин
ke te tepam samo ako ne mi go doneses green sreet hooligans:):):):):):):)
Нема шанси, ќе се зберете лозари во штабот ќе го гледате сите и после ќе ме направите зелка штетен е тој филм. :pos:

П.С Исплашени сме, незнам како да дојдам сега во Кавадарци, не очекува артилерија.:pos:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Нема шанси, ќе се зберете лозари во штабот ќе го гледате сите и после ќе ме направите зелка штетен е тој филм. :pos:

П.С Исплашени сме, незнам како да дојдам сега во Кавадарци, не очекува артилерија.:pos:
e da da ti kazam na nas vlijaat filmovi ednas go gledavme u zivo
fa hooligans i odma zbudalevme(nov e filmot....zakon e se rasprava za edni mnogu jaki de4ki):pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе побарај си шалче на фени на билетара, носи си го цела утакмица и ќе си уживаш :) никој нема да те задева.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
И мене ми се иде ама кога ке видате ср таблички на колата :kesa: затоа ми е инаку не би ме познале ако дојдам
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
хаха.. ке видиме како ке биде до среда
 
V

Viktoranius

Гостин
Да бе, ќе одам на билетарата и ќе кажам --> "Чичеее дај еден шал фени" и кога ќе ме слушне како зборувам на дијалект, ќе ме направа зелка. Хахахаха !
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Еј абе и јас ќе одам со кола ама ќе нема ли ајдуци со афтобус? А ако некој не дај боже ја допре колата на брчет ми тешко ќе се снајде !
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.431
Поени од реакции
7.805
Ае за таблици, паркирај некаде подалеку од салата и не бери гајле.
А внатре, само седи си мирен, да не ти се случи "Nije svejedno"

Инаку кога ќе се игра следниот меч?
 
V

Viktoranius

Гостин
Тончи тешко да има следен меч, 3-2 водат ни кавадарчани и сигурно ќе не решат во Вторник или Среда незнам кога се игра.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Да бе, ќе одам на билетарата и ќе кажам --> "Чичеее дај еден шал фени" и кога ќе ме слушне како зборувам на дијалект, ќе ме направа зелка. Хахахаха !

Слушај сеа, си купуиш карта и викаш: “Шефе дај еден шал“ и готово, не викај шал на фени оти тоа се подразбира, и да не си зуцнал нешто на струмички оти условите у кавадаречката болница на се најидеални за подолг престој, ее тка разбрааме ли се (вака ли е на струмички) :pos:

А утакмицата кога е ќе бидите благовремено известени кога ќе ги видам плакатите на чаршијата. ајт
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.431
Поени од реакции
7.805
Ако имаш некој од друштво што владее некој друг дијалект, немаш гајле :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom