Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Јас како што гледам Мачка во Фени служи само за флање пари..мислев да се докаже кај вас...Тој толку пати се повредил што и психолошки веќе не го бива..Грне и Богоев се докажале и на други места..но јас ја спомнав само Струмица...А за цени не дискутирам на форумот..за парите знаат само малку луѓе...така да не е место...
Каде Богоев во Грција во некој нисколигаш а Грне каде во Вардар 2000 тогашен а кога спомна цени ај да збориме чим велиш дека Тасовски е најплатен кажими цена и јас одма ќе те демантирам односно знам за 5 души во Фени колку му е платата од кај ми е информацијата не кажувам пошто и мене ми е кажана во доверба ајде кажи и да дискутираме..
Миљан Пуповиќ 3500 евра зема знам кај вас односно мислам дека повеќе од 4000 не зема никој кај вас односоно сигурен сум а инаку Мачка за твоја информација прима само 1000 евра за потребната терапија а инаку договорот му е многу голем ќе ти кажам кога ќе обелодени колку зема Диме Тасовски..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Реков нема да зборувам конкретно за цени..а колку вие трошите на луѓе што живеат на стара слава..тоа е ваш проблем..еден совет онака пријателски во старечки дом мислам дека е многу поефтино...пратете го таму...
За Грне и Богоев..и двајцата имаа повик за настап во репрезентацијта..ако гледаме објективно лани титулата за најдобар играч требаше да му припадне на Богоев..а за Грне прашај ги Аеродромци..ќе ти кажат колку вреди...
Уште нешто за платите..ако не станете шампиони ..догодина македонската кошарка знаеш на кои гранки ќе биде...Поинтересно ќе биде да гледаме крикет во Јужна Африка..и сето тоа затоа што Фени нереално ги наду цените на играчи кои се просечни..Оти не се луди Штерјо и МЗТ што трошат трипати помалку од вас....Ако сакате да видите успешен тим за малце пари гледај накај Пелистер...
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
Nikoj ne naduva ceni!!! Konecno nekj pocna da gi ceni kvaliteti i pocna da investira vo sportot pravilno!!!!!!!!! A toa so nekoi igraci lanskata sezona bile dobri ne mora da znaci deka se najdobri! Pa redno bese i oni da edna od 20 sezoni da odigraat dobro....
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Реков нема да зборувам конкретно за цени..а колку вие трошите на луѓе што живеат на стара слава..тоа е ваш проблем..еден совет онака пријателски во старечки дом мислам дека е многу поефтино...пратете го таму...
За Грне и Богоев..и двајцата имаа повик за настап во репрезентацијта..ако гледаме објективно лани титулата за најдобар играч требаше да му припадне на Богоев..а за Грне прашај ги Аеродромци..ќе ти кажат колку вреди...
Уште нешто за платите..ако не станете шампиони ..догодина македонската кошарка знаеш на кои гранки ќе биде...Поинтересно ќе биде да гледаме крикет во Јужна Африка..и сето тоа затоа што Фени нереално ги наду цените на играчи кои се просечни..Оти не се луди Штерјо и МЗТ што трошат трипати помалку од вас....Ако сакате да видите успешен тим за малце пари гледај накај Пелистер...

Добитници на наградата за најдобари инвеститори (спонзори) добивме ако не знаеш имаме сега пари и ќе трошиме колку што ни сака еве гледам дека незнаеш колку зимаат јас ќе ти набројам неколкумина колку пари зимаат..Александар Димитровски 6500 евра Доналд Кол тој платата ја прима во долари 6500$ Златко Гоцевски 5000 евра исто толку и Горан Самаџиев и таму Марјан Ѓуров е со 3500 евра и ред други за кои незнам сварно суми на плати кои ги примаат кога некој од вашите играчи ќе зема 6500 евра месечна плата кажими и тогаш ќе збориме за квалитет сега неможете да преболите то што сте позади нас и сме подобри па ќе збориме за страа слава а за Мачка ќе видите кој и што слушај ми го зборот.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Добитници на наградата за најдобари инвеститори (спонзори) добивме ако не знаеш имаме сега пари и ќе трошиме колку што ни сака еве гледам дека незнаеш колку зимаат јас ќе ти набројам неколкумина колку пари зимаат..Александар Димитровски 6500 евра Доналд Кол тој платата ја прима во долари 6500$ Златко Гоцевски 5000 евра исто толку и Горан Самаџиев и таму Марјан Ѓуров е со 3500 евра и ред други за кои незнам сварно суми на плати кои ги примаат кога некој од вашите играчи ќе зема 6500 евра месечна плата кажими и тогаш ќе збориме за квалитет сега неможете да преболите то што сте позади нас и сме подобри па ќе збориме за страа слава а за Мачка ќе видите кој и што слушај ми го зборот.
Абе дете..квалитет и квантитет се различни работи...За да збориш за квалитет треба достигнувања а не висина на плата....
Реков Фени ќе направи бумеранг ефект со платите...ама јаде..се крстам на МЗТ..оти кај нив барем не се дигаат раце од спортот како кај некои други....
Инаку од сумите што си ги набројал..искрено не ме интересираат..
Само ова болдираното ми падна во очи..знам лично колку плата зимаше Златко во Струмица колку покачување требаше да добие со договор за титулата и за колку повеќе избега во Фени..и сумата ти е промашена за нешто повеќе од половина...ИЛИ НЕКОЈ ТЕ ЛАЖЕ..ИЛИ НЕКОЈ НАМЕРНО ГИ ПУМПА ЦЕНИТЕ И КОРИСТИ АРИЕЛ...
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
ХАХА! баш си нереален и не сакаш да прифаниш вистината! Кој МЗТ? Само Тачи им вреди и навивачката група! Ако не се појавеше Фени за две три години ке немаше ни кошарка! Донесовме квалитет и сме најдобри и сега на сите му смета тоа! Учете од нас како треба па ке имаме супер квалитетна лига и ке имаме кошарка и полни трибини!
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
ХАХА! баш си нереален и не сакаш да прифаниш вистината! Кој МЗТ? Само Тачи им вреди и навивачката група! Ако не се појавеше Фени за две три години ке немаше ни кошарка! Донесовме квалитет и сме најдобри и сега на сите му смета тоа! Учете од нас како треба па ке имаме супер квалитетна лига и ке имаме кошарка и полни трибини!
Аууу поклонете се пред Месијата и спасителот на македонската кошарка..Фени..кај ќе ни беше крајот..
Ти бе во во фрижидер да не те чувале предходните две години..Струмица ја воведе промената за која сега толку зборуваш...пред тоа владееш сивилото на Штерјо..ако воопшто треба кај некој да се бара заслуга за такво нешто..
Кога заборев за МЗТ зборев за во иднина..изгледа од многу дрвја не ја гледаш шумата...
Имајте вие кошарка и полни трибини јас не сум против тоа, ама вие да бидете ролл модел на Мак кошарката...ццц...многу е лошо кога луѓето не си ги зимаат пропишаните лекови од сабајле...
На што бре да се угледам на трофеите во витрините или на пајажината...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Абе дете..квалитет и квантитет се различни работи...За да збориш за квалитет треба достигнувања а не висина на плата....
Реков Фени ќе направи бумеранг ефект со платите...ама јаде..се крстам на МЗТ..оти кај нив барем не се дигаат раце од спортот како кај некои други....
Инаку од сумите што си ги набројал..искрено не ме интересираат..
Само ова болдираното ми падна во очи..знам лично колку плата зимаше Златко во Струмица колку покачување требаше да добие со договор за титулата и за колку повеќе избега во Фени..и сумата ти е промашена за нешто повеќе од половина...ИЛИ НЕКОЈ ТЕ ЛАЖЕ..ИЛИ НЕКОЈ НАМЕРНО ГИ ПУМПА ЦЕНИТЕ И КОРИСТИ АРИЕЛ...
Хехехех сега ти е криво тоа што вашите играчи немаат ни половина плата ос сумата на Димитровски,Чемата и ред други и сега ти ќе кажуваш кој е салам кој е не салам лично ги видов договорите другар ако сакаш да знаеш и ќе ти кажам дека Александар Димитровски потпиша на една година нели а ќе остане во Фени уште една за истиот договор како возврат за тоа што не играше оваа сезона ти можеш до утре да се тешиш човекот што ми ги покажа договорите е строго доверлив мислам видов копии од договорите а не оргиналот кажи бе колку зема Тасовски не бегај од темата од преѓеска или запрепастен си од сумите што ти ги постирав и сега ќе ми кажеш дека сопствените очи ме лажат..:smir:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Хехехех сега ти е криво тоа што вашите играчи немаат ни половина плата ос сумата на Димитровски,Чемата и ред други и сега ти ќе кажуваш кој е салам кој е не салам лично ги видов договорите другар ако сакаш да знаеш и ќе ти кажам дека Александар Димитровски потпиша на една година нели а ќе остане во Фени уште една за истиот договор како возврат за тоа што не играше оваа сезона ти можеш до утре да се тешиш човекот што ми ги покажа договорите е строго доверлив мислам видов копии од договорите а не оргиналот кажи бе колку зема Тасовски не бегај од темата од преѓеска или запрепастен си од сумите што ти ги постирав и сега ќе ми кажеш дека сопствените очи ме лажат..:smir:
Лозар ти се зафркаваш ли со мене..?!?!
На што ти личам јас на 16 години..ми било криво...
Ти реков не ме интересира колку плата им давате(како ти да им даваш) на играчите..тоа е проблем на Фени...
А ти си премногу мал да ти кажам работи кои не се за на форум...
Да запрепастен сум од договорите(ако воопшто се точни) па вам ни ЗТИЛ не ви е рамен во плаќањето инвалиди...??!
Многу повеќе игри има во спортот одколку што можат твоите очи да видат...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Лозар ти се зафркаваш ли со мене..?!?!
На што ти личам јас на 16 години..ми било криво...
Ти реков не ме интересира колку плата им давате(како ти да им даваш) на играчите..тоа е проблем на Фени...
А ти си премногу мал да ти кажам работи кои не се за на форум...
Да запрепастен сум од договорите(ако воопшто се точни) па вам ни ЗТИЛ не ви е рамен во плаќањето инвалиди...??!
Многу повеќе игри има во спортот одколку што можат твоите очи да видат...
И тоа како се точни де бе ај обелодени ја сумата што ја зема Диме Тасовски во Струмица иако се сомневам дека зема повеќе од 4000 евра можеби и помалку многу се заеба он што не дојде кај нас мислеше дека ќе игра повторно во тим како што беше Фершпед доминантен ама се заеба човекот и сега ќе дреме во Струмица 2 години или ќе плаче како Караколев да го пуштат некаде на друго место да игра..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Добро ти знаеш ли да читаш...
А ти си премногу мал да ти кажам работи кои не се за на форум...
Ова не ли ти е доста...И дај не тропај глупости ти како да зборуваш за ЦСКА Москва не за Фени од Кавадарци...Сега потполно го разбирам Радикал кога се нервира по вас..бил во право..
Ај малце пауза..ми здосади..
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
а да сигурно доведе струмица нови работи! Од што имате разбирање го избркавте најдобриот тренер во македонија! Да сигурно воведовте нови работи! Се што не треба направивте и ја сами си ја уништивте сезоната! Но секоја чест не го може тоа секој...........
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Abe ajde prestanete gluposti,Zlatko Gocevski dobival 5 000 iladi evra,Pupovic 3500.....oMg..Ostavam dve race vo ogin deka Gocevski ne dobiva 5 000 iladi evra,a Pupovic deka dobiva nad 3 500,i te molam ne si izmisluvaj plati na igracite na Strumcia,bidejki nema vrska od toa sto go zboris?
I ajde sega da pravime realno muabet,i spored tebe da mi odgovoris,ti Pupovic go pravis najdobar centar vo Mak.Basketot,spored tvoite postovi!Znaci po tvoe ako Pupovic dobiva 3 500 a,Zlatko Gocevski 5 000?Zarem e toa realno?Pa Feni,samo moze da go rasipa Mak.Basketot Nisto DRUGO !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom