Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Кои се тие поголеми успеси од Мзт? Дали знаеш кои се единствените екипи од Македонија кои играле во прва Југословенска Лига? Признавам за Врбица Стефанов и Тоше Гечевски, екстра играчи, ама па да не се навраќаме на тоа, пошто Врбица стана играч на друго место, а не во Тиквеш. По глава на жител, колку само нема врска муабетот, али ајде, што ке се расправам. Ристе Стефанов и Самарџиев, дали се тие во рангот на екстра играчи? Не верувам.

Во америка си, немаш поима, зашто кажуваш работи кои не ги знаеш. Мзт нема спонзор уназад 7 години и за разлика од Тиквеш кој прекина да постои одреден период, Мзт опстои без скршен денар во врвот на Мак-баскетот.
Ами вие со кој играчи игравте бе тогаш пак со Врбица Стефанов ај кажи 5 души од аеродром кој успеале во Кошарката а и дали се познати колку нашите а ти ако мислиш дека Чемата и Ристе не се екстра играчи можеби Чемата не испадна надвор од Македонија ама е најдобар плеј во Македонија и после повредата на коленото уште кога играше во Фершпед а Јане Петровски изузетен талент страшен играч е сварно детето и му престои светла иднина ама да е од ранг на Чемата и Ристе Стефанов тоа мислам дека е далеку али има време можеби и ќе биде најдобар играч на Македонија ама сега не пошто непознавам многу играчи кои се од аеродром и се прославиле во мак баскетот ај те молам кажи пошто сум многу помал одтебе и неупатен па дај да чуеме кои се тие таканаречени ваши ѕвезди?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Cemata vikate na Samardziev?Ah za najdobar play mislam deka nema sansi,vo Mak-Basketot,najdobar play vo Mak-Basketot e Dimitar Mirakovski,sam ja drzese cela igra na Rabotnicki...
P.S Riste e ekstra igrac,i zatoa ne zborete gluposti za nego!!!:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Името е МЗТ Фон Скопје, провинцијалче глупо. Размили пред да напишеш или и за тоа немаш капацитет?
Море прекини со тоа провинцијалци сељаци торко еден кој курац си ти да не нарекуваш така што си пак ти метлар измеќар сварно претеруваш секој си има граница и треба да знаиш до кој степен се оде.Малце оди прошетај се да ти се избистре главата оти само глупусти лафиш у последно време..
 
V

Viktoranius

Гостин
Момци, после чекам детално објаснување за утакмицата со Лукоил. Ај со среќа.:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ами вие со кој играчи игравте бе тогаш пак со Врбица Стефанов ај кажи 5 души од аеродром кој успеале во Кошарката а и дали се познати колку нашите а ти ако мислиш дека Чемата и Ристе не се екстра играчи можеби Чемата не испадна надвор од Македонија ама е најдобар плеј во Македонија и после повредата на коленото уште кога играше во Фершпед а Јане Петровски изузетен талент страшен играч е сварно детето и му престои светла иднина ама да е од ранг на Чемата и Ристе Стефанов тоа мислам дека е далеку али има време можеби и ќе биде најдобар играч на Македонија ама сега не пошто непознавам многу играчи кои се од аеродром и се прославиле во мак баскетот ај те молам кажи пошто сум многу помал одтебе и неупатен па дај да чуеме кои се тие таканаречени ваши ѕвезди?
Не сфатив како од Аеродром дали никнале играчи. Немора да значи дека ако Мзт е од Аеродром дека играчите што ги продуцира треба да се од Аеродром исто.

Врбица Стефанов потекло кавадарци, почнал да тренира во Кавадарци, но целото кошаркарско знаење го стекнува во Мзт Скопје со огромна напорна работа и и тренирање сам како лудак до ниедно време во ноќта. Понатака, Тони Симиќ, Мирза Куртовиќ, Синиша Аврамовски, Димитар Караџовски, Тони Грнчаров...не ми текнува други сега станав од спиење. И да, Јане Петровски не е наше производство. Јане дојде кај нас скоро целосно оформен играч.

Сега поштедете ме од Врбица Стефанов дека е продукт на Тиквеш. Врбица Стефанов е роден во Кавадарци, он е најсјајната ѕвезда на Кавадарци, доаѓа од тоа поднебје, ама играч стана во Мзт Скопје. За Шуш (самарџиев), Ристе и Гечевски пеки, нема утка, продукти на КК Тиквеш, без сомнение.

За Самарџиев, го памтам уште пред да се повреди, уште пред да го добие името Орка, пола од вас тогаш во јасли беа, дечкото беше огромен талент, страшен плеј, слаб, брз, со убиствен шут и одлична прегледност. Штета што се повреди ќе имаше Европска кариера. Затоа и не го кажувам во екстра играчи, поради тоа што можеше и многу повеќе да постане.

За Ристе, он е добар играч, ама ништо поразличен од Тасов, Мачка, никогаш не одскокнувал, нешто посебно за да може да биде на нивото на Врбица, Гечевски, Антиќ... он е таа пратечка класа на нашите ѕвезди. Далеку од тоа дека не чини, ама далеку е и од тоа дека може да стане лидер на генерација во репрезентацијата
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Море прекини со тоа провинцијалци сељаци торко еден кој курац си ти да не нарекуваш така што си пак ти метлар измеќар сварно претеруваш секој си има граница и треба да знаиш до кој степен се оде.Малце оди прошетај се да ти се избистре главата оти само глупусти лафиш у последно време..
Јас ли бев тој што немав што да кажам па почнав да кажувам лаги за сестри? Колку што ми текнува не ! Оди прочитај се поназад на страните па утврди кој "лафа" глупости. Ти па кој курац си да ми кажеш како да те нарекувам? Јас кога се обраќам се обраќам на еден не реков дека сите сте исти. Ама ти си глуп у пичку матер.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Фени - Лукоил 89 - 93. Прековиќ имаше шут за победа ама промаши обидувајќи се од голема далечина.
 
V

Viktoranius

Гостин
Фени - Лукоил 89 - 93. Прековиќ имаше шут за победа ама промаши обидувајќи се од голема далечина.
Не е лошо против Лукоил, иначе дај напиши нешто повеќе ?
Кој беше најдобар стрелец од вашите ? Од нив ? Кажи нешто повеќе?:smir:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Абе братучед ми Ристе со три тројки на крајот ни ја реши иначе во еден момент и водевме со 11 разлика ама прековиќ а промаши на крајот инаку ке победеме. Иначе Антич и Ристе беа најдобри од Лукоил, а од кај нас Прековиќ и Чемата изиграа одлично и Јововиќ и Браун беа добри.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Eh,rekov deka Riste ke ve rasturi vie ne mi veruvavte:pos2: ....
Riste nema da forsiral :pos2: :pos2:,rekov deka ke ve rasturi.
A Nosot(Gocevski)pak izigra slabo ?:tapp: :tapp:
P.S Gocevski e beter od nasiot poranesen igrac Delic:nesvest: :nesvest:
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Се на се супер изиграа дечките, Гоцевски подпросечен се губеше покрај Антиќ, Јововиќ солидно, Кол мала минутажа 5,6 поена у еден напад напраи три лични после седеше на клупа, Ѓуров солидно и без фаули, Прековиќ во препознатлив стил уфрли 3 тројки плус некој поен, Поповиќ одличен на крајот многу атрактивен во игра еден на еден, Браун 5,6 поена и сепак беше во сенка на Самарџиев на оваа утакмица, и Самарџиев одлично, посебно во шутот за три.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom