Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
A za Feni site protivnici se isti:pos2: :tapp:
Eh kolku sakam da izgubite uste prva utakmica od Mzt,da ve vidam sto ke govorite:vozbud: :tapp:
nema teoretski sansi za da izgubime od mzt bidejci timot na FENI e prejak za timot na mzt a voedno nie i ce go osvoime i kupot a i ce mi bide naj milo so ce gi tepame site 3 jaki ekipi mzt ferspet i strumica
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
A za Feni site protivnici se isti:pos2: :tapp:
Eh kolku sakam da izgubite uste prva utakmica od Mzt,da ve vidam sto ke govorite:vozbud: :tapp:
Slusaj ama a tupis temata daa so mu e gajle na nekoj tebe so ti e milo i mene mi e milo vi da padnite od Amak ama nikoj ne go zasega toa i ke ti kazam svoite zelbi da si gi zadrzime za nas a ne da gi optovatuvame drugite..:vozbud:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
nema teoretski sansi za da izgubime od mzt bidejci timot na FENI e prejak za timot na mzt a voedno nie i ce go osvoime i kupot a i ce mi bide naj milo so ce gi tepame site 3 jaki ekipi mzt ferspet i strumica
abe ne vikaj dva pati kup e edna utakmica se igra , sto pravime ako na mzt mu trgne a na feni ne???? koj ke pobedi togas ne zezaj
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
abe ne vikaj dva pati kup e edna utakmica se igra , sto pravime ako na mzt mu trgne a na feni ne???? koj ke pobedi togas ne zezaj
i ti si do nekade vo pravo 1 utakmica e ali ako ne mu trgne na 2-3 igraci nie imame edno 7-8 dobri igraci ne moze na nikoj da ne mu ode ama sepak ce bide interesno i bas mi e milo so se padname so mzt da vidime i kolku sme silni bidejci i mzt e edna od podobrite ekipi vo mak kosarka i pozzz do tebe:toe:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
i ti si do nekade vo pravo 1 utakmica e ali ako ne mu trgne na 2-3 igraci nie imame edno 7-8 dobri igraci ne moze na nikoj da ne mu ode ama sepak ce bide interesno i bas mi e milo so se padname so mzt da vidime i kolku sme silni bidejci i mzt e edna od podobrite ekipi vo mak kosarka i pozzz do tebe:toe:
abe ne vikaj dva pati neznam lani dali gledas kup mzt-sokoli
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe ne vikaj dva pati neznam lani dali gledas kup mzt-sokoli
E tamam e ve spznaa uste u prvoto kolo ama Karpos ne e isto so i Feni ovaa godina ama i vie ne ste za potcenuenje a mislam deka tradicijata nema da se srusi posto Feni nema zagubeno na domasen teren ovaa godina pa i domasniot teren ni e prednost ama sepak topka e se vrte..
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
E tamam e ve spznaa uste u prvoto kolo ama Karpos ne e isto so i Feni ovaa godina ama i vie ne ste za potcenuenje a mislam deka tradicijata nema da se srusi posto Feni nema zagubeno na domasen teren ovaa godina pa i domasniot teren ni e prednost ama sepak topka e se vrte..
toa da domasen teren ne e zaebancija ipak ke vidime jas neznam na sto da se nadevam ali u sekoj slucaj interesno ke bide
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Кавадарчани имаат лоши спомени од купот, поточно тоа се случи 98 година во Кавадарци Орка кога изгуби од Работнички а имаше добиена утакмица на две минути до крајот и еве после десет години пак прилика да се реваншираме. А за атмосферата сигурно ќе биде на највисоко ниво вистински кошаркарски празник у градот.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Кавадарчани имаат лоши спомени од купот, поточно тоа се случи 98 година во Кавадарци Орка кога изгуби од Работнички а имаше добиена утакмица на две минути до крајот и еве после десет години пак прилика да се реваншираме. А за атмосферата сигурно ќе биде на највисоко ниво вистински кошаркарски празник у градот.
Jas so imam slusano za toj natprevar od tatkomi imalo edna nezaboravna atmosfera vo salata toes site bile na noze i navivale no sepak imalo nesreken poraz od Fersped a togasniot tim znam deka igrale Samardziev Gecevski nekoj crnec nz kako mu e imeto ako gresam neka me isprave nekoj posto svarno ja nemam gledano utakmicata a eve gledam gODHEAD ima informacii za toj natprevar pa ako moze da ne izvestis za igracite sto go nosele dresot na togasna orka a deka ke se poftore tradicijata ne veruvam posto nema tolku dobri ekipi kako togas..
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
spremajte se,doagjame vo golema brojka.8 avtobusi i golem broj na koli,taka da siguren sum deka mzt ke se custvuva kako da igra na domasen teren.so ovaa ekipa sto ja imame mislam deka na feni ova ke mu bide prviot poraz godinava
 

Kajgana Shop

На врв Bottom