Масони

Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
A da te zaprasam nesto oti gledam deka ne mi odgovoras na prasanjata no sepak jas pak ke te zaprasam.Kazi mi koga si pomognal nekomu materijalno bez pritoa da baras kontrausluga bez da go poznavas istiot i da ti e blizok??
Никогаш брате.
Такви чворови горедиливи од сатаната Лилит се присутни секаде каде и да одиш,не случајно ни се дешава она што ни се дешава нам и на целиот свет.
Следете ги знаците на природата и сите ќе бидеме спасени.

Секој од треба да го заборави поимот -
,,ЦЕЛИОТ СВЕТ Е ЗАСНОВАН НА ВАМТЕ ЗА ТАМТЕ,,
Тогаш никој на никој не треба да му биде роб,сите ке бидеме слободни.
зарем не гледата каде е проблемот кај нашите родители,токму овде што кога некој ќе му помогне тој станува богат роб,едноставно армија на прозирни сенки.
мое мислење што не сакам никого да навредам.

Зашто ми е овој раскош и толку богатство од моите родители кога ја немаат внатрешната слобода,кој никој не може да ја купи со милиони.
Слуша што ќе му каже врвот на колективот во таа сатанистичка пирамида.
ЖИВЕАМ СО ЕДЕН ТАКА ,,ГОЛЕМ,,МАЈСТОР,ЗИДАР.и ве Молам не почнувајте,нема да знаете да се ослободите ниту вие ниту целото ваше поколение.
Од тие причини се затворив,и само читам и истражувам и не сакам никој па ниту најголемиот мој душман да биде во моја кожа.
Ве Молам,Ве Проколнувам следете ја природата додека она не ви врати еден ден како што јас поради моите родители сум заробен,обезглавен во темнината.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
Veruval ili ne jas potpolno te razbiram i sum na mislenje deka nikoj nema pravo na nikogo da mu vgraduva vo umot matrica na odnesuvanje i slicno_Ona sto go govoram tuka na forumot go kazuvam od svoe licno iskustvo i samo od svoe licno iskustvo.Zaradi toa ke ti kazam deka osnoven postulat vo masonerijata barem vo onie hramovi vo koi samiot sum bil e slobodata na edinkata i zatoa e i praviloto deka clen mora da e slobodno roden covek koj po sopstvena volja resil da vleze vnatre.Duri i na sostanocite koga se iznesuvaat stavovi za nekoi temi na razgovor nikoj ne saka nitu se trudi da go nametne svojot stav kaj drugite site si go kazuvaat svoeto a samiot ti ako sakas da prifatis necij stav e tvoja volja neli ako se spoznaes deka ova ne sum go znael ili ne mi teknalo i go prifakam.Dokolku ne sakas si ostanuvas na svoeto.Tuka vnatre i kralevite i milionerite se isti so obicniot covek brat koj sedi do niv i koj raboti vo nekoja firma kako obicen strazar.Da se pomagame megjusebe isto kako sto i ti veruvam im pomagas na svoite bliski koga toa im e potrebno.Ljubov i verba e onaa sto na site nam ni e potrebno koj na nekomu loso mu misli samiot vrz sebe ke go oseti istoto oti toa doagja od gospod bog koj e edinstven koj dava i zema.Zatoa da bideme pozitivni oti samo taka polesno ke mozeme da gi nadmineme predizvicite koi ne ocekuvaat.So bratska ljubov SOMOTEITBE
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Veruval ili ne jas potpolno te razbiram i sum na mislenje deka nikoj nema pravo na nikogo da mu vgraduva vo umot matrica na odnesuvanje i slicno_Ona sto go govoram tuka na forumot go kazuvam od svoe licno iskustvo i samo od svoe licno iskustvo.Zaradi toa ke ti kazam deka osnoven postulat vo masonerijata barem vo onie hramovi vo koi samiot sum bil e slobodata na edinkata i zatoa e i praviloto deka clen mora da e slobodno roden covek koj po sopstvena volja resil da vleze vnatre.Duri i na sostanocite koga se iznesuvaat stavovi za nekoi temi na razgovor nikoj ne saka nitu se trudi da go nametne svojot stav kaj drugite site si go kazuvaat svoeto a samiot ti ako sakas da prifatis necij stav e tvoja volja neli ako se spoznaes deka ova ne sum go znael ili ne mi teknalo i go prifakam.Dokolku ne sakas si ostanuvas na svoeto.Tuka vnatre i kralevite i milionerite se isti so obicniot covek brat koj sedi do niv i koj raboti vo nekoja firma kako obicen strazar.Da se pomagame megjusebe isto kako sto i ti veruvam im pomagas na svoite bliski koga toa im e potrebno.Ljubov i verba e onaa sto na site nam ni e potrebno koj na nekomu loso mu misli samiot vrz sebe ke go oseti istoto oti toa doagja od gospod bog koj e edinstven koj dava i zema.Zatoa da bideme pozitivni oti samo taka polesno ke mozeme da gi nadmineme predizvicite koi ne ocekuvaat.So bratska ljubov SOMOTEITBE
Е токму овде е поцетокот на пеколот,со лицимерије,со измислено братство,слога ...................................................не сакам да коментирам повеке,ако сум бил во право барем некој ден кази ми.поздрав и бог да те осветли и цува.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
848
Поени од реакции
130
Goran - секој си има право на мислење - во ред е, го почитувам твоето...


Mislev naprocedura kako za site lozi vo svet. Neli, prakas pismo, pa oni go razgleduvaat..., pa posle te vikaat na razgovor....doagaat doma...., davaat preporaka, pa glasaat...Taka pisuva na nekolku sajtovi

- neli e toa i mal rizik da javnosta doznae eden ili dvajca masoni dokolku ,,kandidatot,, se otkaze, no gi doznae del od iminjata

- Dali ima najava za otvaranje loza vo Istocna Makedonija
Се извинувам, не се разбравме претходно...

Вообичаената процедура е - откако ќе се даде молба за прием, таа се разгледува во ложата. Понекогаш, се испраќа и до останатите ложи, за да се провери дали некој брат има некаква информација за кандидатот која би го спречила неговото зачленување.
Потоа, се проверува информацијата која апликантот ја дал. Доколку се е во ред, се закажува средба со него, со таканаречените спонзори (двајца). Тие се сретнуваат со него, се запознаваат добро, пред да дадат препорака за неговото примање. Доколку дадат препорака, ложата формира тим за интервју - тројца, кои се сретнуваат со кандидатот и го интервјуираат. Доколку и тоа помине во ред, тогаш се гласа во ложата, врз основа на нивните мислења. Дури потоа, може да биде примен кандидатот.
Да, постои ризикот од откривање во јавноста, но затоа внимателно се пристапува кон секој нов кандидат, и обично луѓето кои се спонзори се луѓе кои не го кријат своето членство (барем тука е таква праксата, не знам во МК како е точно).

Не знам дали ќе се отвора ложа во друг град скоро - тоа е прашање кое само локалната ложа може да го одговори.
 
Член од
25 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Kolega Goran Stoimenov edno ne mi e jasno.Mozebi pogresno svativ no mislam deka
napomenuvavte za temninata, koja moze da gi sledi i na pokolenijata,deka ste bile i vie, sto vsusnost mislevte na toa.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Kolega Goran Stoimenov edno ne mi e jasno.Mozebi pogresno svativ no mislam deka
napomenuvavte za temninata, koja moze da gi sledi i na pokolenijata,deka ste bile i vie, sto vsusnost mislevte na toa.
,,
Мислев поради моите родители,а јас ниту крив ниту дужен пата само поради нив.Моите родители Масони,затоа што се дискретни и тајна,бидејки има едно најбитно правило за успехо кај нив моите родители и сите они служители на црната Атена,Лилит,
,,тајната на успехот е во чувањето на тајната,,ако не знеаш да ја чуваш .......................................................................................се одлучува за тебе дали со линчување,со вадење душа со памук,дали сам да си го одземеш животот........................а дома не можеш да ги приметиш дали се они,се каРААТ,.........................ЗНАЧИ И ПОНАТАМУ ПОКРАЈ СКАПИТЕ ОДЕЛА НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ СЕ КРИЕ ПРАЧОВЕКОТ

А да не зборувам за нивните ебани ритуали,
Еднаш татко ми мислеше дека спијам,јас преправајки се го слушнав за пехар со миструација од жена дека пиеле кога ги правеле ритуалите.
Не знам дали има вистина ова бидејки јас не сум ги видел со мои очи,но што зачув сигурно има нешто.
Затоа да се извлечам од темнината,од пештерата со лилјаци полна.од каменото време што се они највиновни секако почнав да го осветлувам мојот ум контра од она што они го прават.мој предуслов да живеам.
 
Член од
19 август 2008
Мислења
848
Поени од реакции
130
Ајдеее, ова е веќе дијагноза...:uvo:
Тоа е мааната на интернет форумите - секакви манијаци си дозволуваат да пишуваат што ќе им текне.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Ајдеее, ова е веќе дијагноза...:uvo:
Тоа е мааната на интернет форумите - секакви манијаци си дозволуваат да пишуваат што ќе им текне.
Зидарски никој тебе не те спомна дали си пиел или не од пехар минструација,само пази да не те зазидаат потоа ни земјотрес не може да те одзида.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
34
I Premierot Gruevski ja pretera!!! Pusti internet i vo psihijatarskite bolnici mislam taka ne se odi vo evropa.Sto e mnogu mnogu e
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
I Premierot Gruevski ja pretera!!! Pusti internet i vo psihijatarskite bolnici mislam taka ne se odi vo evropa.Sto e mnogu mnogu e
Nasiot premier mislejki deka ke napravi dobro za Makedonija,ja prifati opcijata na masonerijata od logata na Angliskata Kralica,kade sto i pogolemiot del od vladata se tamu.Inaku sive ovie godini od 1991god. za da bides na nekoja funkcija ili parlamentarec treba da si katolik.
Zato na nas ni treba obedinuvanje koj narodot ke se spasi od katolizamot,bidejki papata i Angliskata Kralica se kuvarite koj stojat vo senka na site politicari vo Makedonija.

Ako si ja sakame Makedonija i se povrzime duhovno a ne materjalno.
Prasanje sto e podobro denes nie graganite na R.Makedonija,
da bideme bogati roboti,kade gore navedenite ke ne finansiraat,no za vozvrat ke baraat kade treba da odime,kade treba da pieme kafe,so koj da se drugime............................ednostavno zarobeni vo temninata kako prozirni senki,ne oslobodeni,ne osvetleni.
Site niv gi prasuvam dali ljubovta se kupuva so pari,i
Siromasni,no sepak oslobodeni,osvetlini,kade ljubovta mu cveta.
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
,,
Мислев поради моите родители,а јас ниту крив ниту дужен пата само поради нив.Моите родители Масони,затоа што се дискретни и тајна,бидејки има едно најбитно правило за успехо кај нив моите родители и сите они служители на црната Атена,Лилит,
,,тајната на успехот е во чувањето на тајната,,ако не знеаш да ја чуваш .......................................................................................се одлучува за тебе дали со линчување,со вадење душа со памук,дали сам да си го одземеш животот........................а дома не можеш да ги приметиш дали се они,се каРААТ,.........................ЗНАЧИ И ПОНАТАМУ ПОКРАЈ СКАПИТЕ ОДЕЛА НА МОИТЕ РОДИТЕЛИ СЕ КРИЕ ПРАЧОВЕКОТ

А да не зборувам за нивните ебани ритуали,
Еднаш татко ми мислеше дека спијам,јас преправајки се го слушнав за пехар со миструација од жена дека пиеле кога ги правеле ритуалите.
Не знам дали има вистина ова бидејки јас не сум ги видел со мои очи,но што зачув сигурно има нешто.
Затоа да се извлечам од темнината,од пештерата со лилјаци полна.од каменото време што се они највиновни секако почнав да го осветлувам мојот ум контра од она што они го прават.мој предуслов да живеам.
Јавна потерница од душевна болница Бардовици
се бара душевно болен пациент со име Горан Стиоменов
последен пат е забележан на форумот Кајгана
не е опасен за оклината
за сите информаации кој ке ни помонат во порага обратете се во клиниката за душевно болни Бардовци .


потпис
Др.Хаус
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јавна потерница од душевна болница Бардовици
се бара душевно болен пациент со име Горан Стиоменов
последен пат е забележан на форумот Кајгана
не е опасен за оклината
за сите информаации кој ке ни помонат во порага обратете се во клиниката за душевно болни Бардовци .


потпис
Др.Хаус
Ај сега удри си една самодијагноза.
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Јавна потерница од душевна болница Бардовици
се бара душевно болен пациент со име Горан Стиоменов
последен пат е забележан на форумот Кајгана
не е опасен за оклината
за сите информаации кој ке ни помонат во порага обратете се во клиниката за душевно болни Бардовци .


потпис
Др.Хаус
Добро докторе само да знете зосто сум душевно болен,пред да ме одведите во Бардовци,
Затоа што не можам да се соберам во вашата душевно болна глава,поздрав и благодарам за помошта.

Ај сега удри си една самодијагноза.
Болен сум од болеста за вистината кој очигледно некои многу ги повредив со вистината а со тоа ми докажаа колку многу сум бил во право.
Само знаме едно тој што вели тој е луд,сигурно тој самиот е луд,и преку на оној што го прави луд,сака да си ги скрие неговите лудости.
Исто и за пијаница,наркоман,ајдук,женаму на тој ова она,....................
 
Член од
11 април 2009
Мислења
87
Поени од реакции
5
Абе детенце
никој ти не си повредил
туку како што разгледав по форумот сите те критикуваат
прво ако твојте родители се масони ритуалите нема да ги прават дома туку в некоја ложа,второ тоа што го објасни ама баш нема никаква врска со ништо туку исчепкано од некоја мудра глава по претоставака твојата.
затоа немам намера да те коментирам особено не за глупави посстови кој шо немат блага веза, а напагај колку сакаш мене ми е исто не сум масон туку дојова малку да се насмејам па твојот пост беше нај вицкаст .:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
21
Абе детенце
никој ти не си повредил
туку како што разгледав по форумот сите те критикуваат
прво ако твојте родители се масони ритуалите нема да ги прават дома туку в некоја ложа,второ тоа што го објасни ама баш нема никаква врска со ништо туку исчепкано од некоја мудра глава по претоставака твојата.
затоа немам намера да те коментирам особено не за глупави посстови кој шо немат блага веза, а напагај колку сакаш мене ми е исто не сум масон туку дојова малку да се насмејам па твојот пост беше нај вицкаст .:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Извини чичко ама јас само моето мислење,и ако си заборавил јас не те навредив ти ме испраќаше во бардовци,и понатаму колку сакаш смејсе,некој мудар кажал
,,кој последен се смеел најслатко се смеел,,
Околу ритуалите не ги прават во нивните ложи,туку ги прават на стари светилишта кој што се уништени особено најголемиот дел за врема на Карагоргевик и кралството на С.Х.С.,каде целата работа ја завршила чиче неговата жена Марија од Врбица некое си село во источна Македонија,каде и јас не знам каде е .Еве ти чиче еден мал доказ зошто ти го велам ова,ако знаеме нешто повеќе за изворите,каде порано се граделе нашите свети храмови,а денес се преместуваат.........................додека старите локации ги користат токму чиче масоните.
,,Кога сме кај изворите да напомениме дека на места каде има извор на чиста и студена вода, местото било заштитувано со изградба на пагански храм, бидејки водата претставува плодност, изобилство, живот; додека недостигот на вода значи глад, пустош, смрт. ,,и да не пишувам повеќе бидејќи изгледа дека овие работи чичи или многу добро ги знаеш,или не знаеш,што јас сум сто посто сигурен дека и ти се едно масонче,бидејки они го имаат школото,
,,да му ја затвориме устата на некој што ја кажува вистината,како чиче исто како ти што ми се обраќаш ме испраќаш,во бардовци,сите ме критикувале, - наредба си е наредба чиче знам како ти е ,или она ,,НАПОДОТ ГО ПРИМЕНУВАМЕ САМО ЗА ДА СЕ ОДБРАНИМЕ,,а чиче,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom