Дали би ја промениле верата за милион евра?

S

Stef Bachatero

Гостин
Исус христос бил самоволно крстен,не форсиран од родителите да шири христијанска вера,а да мењам вера да ми даде пари на маса би ја сменил зашто да не.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
шо ќе ми се ако неможам да ги трошам на свинско
Као свинското е тоа што најмногу го цениш во твојата вера?
Има ли воопшто некој што верува од срце во тоа што кажува, а притоа не му е поважно што мислат другите за него, дали ќе јаде свинско, како ќе се вика Божјиот храм во кој оди да се моли и сл? Очигледно дека не ... жалосно.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Па незнам за понатака во моментов не би ја променил негледам причина за да променам вера.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Никогаш! Сакам да сум цел живот она што сум била и од самиот почеток. :nenene: Не би ја сменила верата!!!
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Као свинското е тоа што најмногу го цениш во твојата вера?
Има ли воопшто некој што верува од срце во тоа што кажува, а притоа не му е поважно што мислат другите за него, дали ќе јаде свинско, како ќе се вика Божјиот храм во кој оди да се моли и сл? Очигледно дека не ... жалосно.
Smisla za humor?... Prohujalo s vihorom.:icon_roll
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали би ја променил верата за милион евра?

:icon_eek::cuc::raz:ма и за помалце - само проблемот е друг - незнам на која вера припаѓам :) јес да сум крстен во црква и поради мама и тато сум христијанче :)
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
И цел свет да ми го дадат,нема да ја сменам верата.Сум тоа што сум,за пари не се мењам!
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
сеа сите викате така... па дури јас си викам така но кога ке ви ги дадат парите на рака..:wink: но не значи дека ке морате да ги почитувате тие правила на таа вера :) ... како прво вие оваа неја почитувате... одите секоја недела у црква ? јас ке бидам искрен и ќе кажам не..
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
сеа сите викате така... па дури јас си викам така но кога ке ви ги дадат парите на рака..:wink: но не значи дека ке морате да ги почитувате тие правила на таа вера :) ... како прво вие оваа неја почитувате... одите секоја недела у црква ? јас ке бидам искрен и ќе кажам не..
Интересна забелешка, бидејќи сите тука се декларирате како супер верници ме интересира,
Колку пати во животот сте присуствувале на црковна литургија?
Дали сте ја прочитале Библијата?
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Дали доколку некој ви понуди милион евра би сте се конвертирале во друга религиска организација?
Не би ја променил Верата ни за целиот Космос да ми биде даден на послужавник
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Јас мислам дека сите од овде би ја смениле и за пола цена... не е до тоа дека не се верници туку дека македонија е сиромашна земја и за нас тое едноставно се многу пари кои би го подобриле животот на секој од нас...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom