Кој е најдобриот напаѓачки тандем во моментов?

Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Najdobar tandem momentalno e Messi-Henry iako ne se losi i Van Persie i Adebayor.Na isto nivo se i dvata tandema.
Messi e najdobar strelec vo Spanija a Adebayor vo Anglija.Drugite dvajca imaat momentalni blesoci, a postignuvaat golovi i vo Ligata na Sampionite sto sigurno kaj Klose i Toni ne e mozno bidejki igraat vo kup na UEFA so edna klasa poslabi timovi pa zatoa mislam deka i tie se poslabi momentalno od gorenavedenite dva tandema.


mes que un club

Слушајте талентирана изјава:Бидејќи играат у Куп на Уефа не можат да постигнуваат голови :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: .Па што има врска клубот кај игра,незначи ако игра во помал ранг дека и напаѓачите му се послаби за еден ранг,нема логика.Клосе и Тони дојдоа летово и немаат никаква врска со ланскиот тим кој се пласираше во Куп на Уефа.
 
F

fantomX

Гостин
Конкретно за Меси и Анри и Адебајор и Ван Перси...



Ван Перси-Адебајор: Севиља - добар тим кој изгуби 3-0 од Арсенал. Првиот гол беше случаен, а останатите не ги видов, и не знам кој ги постигна. А против Стеауа, мислам малку е само некоја шанса и едвај 1 гол:toe:

protiv sevilia ... sto da ti kazam ... slabo izigraaa i ja skrsija 3 : 0 ... prviot bese "a ls lampart " stil , a drugite bea majstorski so ogled deka sevilia se branese.... i si pobedija zasLUzeno !:toe:

a so steaua izigraa sampionski , ne go podcenija protivnikot i go pobedija ... sepak 1 : 0 e pobeda vredna kolku i so sevilia taka da ....:toe::toe:

a inaku se najuspesniot tandem vo premier ligata so 11 golovi do momentov i fakt e .....!
Реков дека НЕ ГЛЕДАВ со Севиља и не коментирам, точно е дека победа си е победа, па и 1-0, ама муабетот ми беше дека нема врска ако Тони и Клосе не играле во ЛШ, па затоа да се послаби од тие што играат во ЛШ, како одговор на еден цитат на претходната страна:toe:

Темава е за напаѓачките тандеми, не за како играл Арсенал:wink:

И пак ќе кажам, најдобар напаѓачки тандем во моментов е КЛОСЕ-ТОНИ! (и пак не знам оти би биле послаби ако играат во УЕФА Куп:tapp: )
бај д веј, шо е ова „ а лс Лампарт“:tapp: :jaj:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Реков дека НЕ ГЛЕДАВ со Севиља и не коментирам, точно е дека победа си е победа, па и 1-0, ама муабетот ми беше дека нема врска ако Тони и Клосе не играле во ЛШ, па затоа да се послаби од тие што играат во ЛШ, како одговор на еден цитат на претходната страна:toe:

Темава е за напаѓачките тандеми, не за како играл Арсенал:wink:

И пак ќе кажам, најдобар напаѓачки тандем во моментов е КЛОСЕ-ТОНИ! (и пак не знам оти би биле послаби ако играат во УЕФА Куп:tapp: )
бај д веј, шо е ова „ а лс Лампарт“:tapp: :jaj:
„ а лс Лампарт“ toa ti e koga nekoj ke sutne i ke vleze od nikade i e gol i mozebi vredi 3 boda....
tocno deka e napaga4ki tandem i bas vidi podobro sto sum pisal i komentiraj !
jas ti dadov slika da ne zivees vo zabluda - onaka da se prosvetlis :pos2:
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
pa seuste e rano da se kaze ...no spored pokazanoto ovaa sezona navistinaa ima 2 tandemi koj se kucinja pred protivnickite stativi
Adebayor i RvP i Klose i Toni
 
F

fantomX

Гостин
„ а лс Лампарт“ toa ti e koga nekoj ke sutne i ke vleze od nikade i e gol i mozebi vredi 3 boda....
tocno deka e napaga4ki tandem i bas vidi podobro sto sum pisal i komentiraj !
jas ti dadov slika da ne zivees vo zabluda - onaka da se prosvetlis :pos2:
1. a ls Lampart значи е спортска среќа која ја имаат само најдобрите, односно човекот според кој си ја нарекол:wink:
2. Гледам дека си пишувал како Арсенал играл одлично, играл шампионски не потценувал и сл. а тоа мене не ми личи дека кажуваш за напаѓачки тандем:toe:
3. Не барам слика како игра Арсенал ни ме интересира, само гледам пак не сваќаш, не знам зошто, коментарот ми беше за тоа дека нема врска ако играчите не играат во ЛШ, па за тоа да се послаби, а не како играл Арсенал. Тони и Клосе се и подобри и од Адебајор-Ван Перси и од сите останати кои што играат во ЛШ.
А изгледа ти живееш во заблуда и го гледаш само Арсенал и не сваќаш дека кажувам напаѓачки тандеми, а не за Арсенал, како тим.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
sto vikate za gilardino-inzaghi:)se zezam
tuka moze da konkuriraat i ibra i cruz
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еј ај доста офтопик моабети...се збори за најдобриот напаѓачки тандем, а не како игра Арсенал ни некој друг! Ако сакаш да кажеш како игра Арсенал, иди во Фан Клуб: Арсенал или во премиер лига па кажувај колку сакаш дека е јак!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
На прво место без конкуренција:
Тони-Клосе
А на второ би ги ставил:
Руд-Раул зошто одлично се разбираат и нивните дупли пасови функционираат и тоа како!
 
Член од
19 август 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Vo momentov:

1. Rud Van Nisterloy / Raul
2. Robin Van Persi / Adebayour
3. Klose / Toni
...........
...........
2999. Trickovski / Pejcic :tapp:

Inache da spomnam nekoj od mojte omileni:

Klinsman / Feler
Manchini / Viali
Cole / York
Panchev - sam
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
1. a ls Lampart значи е спортска среќа која ја имаат само најдобрите, односно човекот според кој си ја нарекол:wink:
2. Гледам дека си пишувал како Арсенал играл одлично, играл шампионски не потценувал и сл. а тоа мене не ми личи дека кажуваш за напаѓачки тандем:toe:
3. Не барам слика како игра Арсенал ни ме интересира, само гледам пак не сваќаш, не знам зошто, коментарот ми беше за тоа дека нема врска ако играчите не играат во ЛШ, па за тоа да се послаби, а не како играл Арсенал. Тони и Клосе се и подобри и од Адебајор-Ван Перси и од сите останати кои што играат во ЛШ.
А изгледа ти живееш во заблуда и го гледаш само Арсенал и не сваќаш дека кажувам напаѓачки тандеми, а не за Арсенал, како тим.
ama ti si toj sto spomenuva i ne sogleduva :( ti kazuvase sreken gol jak tim sevilia ... ovie pojaki ....
nikoj ne gi ospori klose i toni .... ama vo germanija e eden b.m
a vo drugite e pozanimlivo :)
ade i rvp imaat dadeno vo apl : 11 golovi ) najdobar tandem !
patem arsenal igra najnapagacki fudbal !!! :)
 
F

fantomX

Гостин
Najdobar tandem momentalno e Messi-Henry iako ne se losi i Van Persie i Adebayor.Na isto nivo se i dvata tandema.
Messi e najdobar strelec vo Spanija a Adebayor vo Anglija.Drugite dvajca imaat momentalni blesoci, a postignuvaat golovi i vo Ligata na Sampionite sto sigurno kaj Klose i Toni ne e mozno bidejki igraat vo kup na UEFA so edna klasa poslabi timovi pa zatoa mislam deka i tie se poslabi momentalno od gorenavedenite dva tandema.


mes que un club
ama ti si toj sto spomenuva i ne sogleduva :( ti kazuvase sreken gol jak tim sevilia ... ovie pojaki ....
nikoj ne gi ospori klose i toni .... ama vo germanija e eden b.m
a vo drugite e pozanimlivo :)
ade i rvp imaat dadeno vo apl : 11 golovi ) najdobar tandem !
patem arsenal igra najnapagacki fudbal !!! :)

Ти не ги оспори ама друг да и види во цитатот погоре. И не знам зошто воопшто ми реплицираш кога не го оспорував квалитетот на Арсенал, а ти гледам сакаш тоа да ми го докажеш, туку правев споредба меѓу напаѓачките тандеми:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom