Помош и совети

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Abe na hamacito za igranje na fifa mi pisuva network adapter error do sto ke da e toa i kako da go resam problemov inace nemozam da igram fifa na net.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Сакам да прашам дали има некој порачувано игра од официјалниот сајт и дали стигнуваат истите!

Поточно се работи за Фифа Менаџер 2010, сакам да ја порачам оригиналната игра, но не знам дали е сигурно, дали за сигурно ке стаса, ако може некој кој е искусен или пак ако некој имал вакво искуство нека даде совет!:smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Сакам да прашам дали има некој порачувано игра од официјалниот сајт и дали стигнуваат истите!

Поточно се работи за Фифа Менаџер 2010, сакам да ја порачам оригиналната игра, но не знам дали е сигурно, дали за сигурно ке стаса, ако може некој кој е искусен или пак ако некој имал вакво искуство нека даде совет!:smir:
Нормално дека може, во светот сеа не нормално и е секојдневие да се купуваат и нарачуваат работи online, само што кај нас „не е стигнато“ тоа, не сме до тој степен. А, за играта, сигурно е, ке ти стаса. Само незнам каков им е начинот на плаќање. Ако е ко на Steam, полесно здравје, со 3 клика, и више ја имаш оригинал и можеш да ја играш. Значи пишуеш број на картичка, и они автоматски ти одземаат пари(колку што е цената на играта), и ти ја даваат за спуштање, со cd key, оригинал. Вака праеше еден другар, и колку што разбрав, вака е, како што објаснив. А преку страната на фудбал менаџер, незнам како е, не знам ни дали доставуваат во Македонија. Види, побарај на страната, мора да има инфо за доставувањето и слично.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Нормално дека може, во светот сеа не нормално и е секојдневие да се купуваат и нарачуваат работи online, само што кај нас „не е стигнато“ тоа, не сме до тој степен. А, за играта, сигурно е, ке ти стаса. Само незнам каков им е начинот на плаќање. Ако е ко на Steam, полесно здравје, со 3 клика, и више ја имаш оригинал и можеш да ја играш. Значи пишуеш број на картичка, и они автоматски ти одземаат пари(колку што е цената на играта), и ти ја даваат за спуштање, со cd key, оригинал. Вака праеше еден другар, и колку што разбрав, вака е, како што објаснив. А преку страната на фудбал менаџер, незнам како е, не знам ни дали доставуваат во Македонија. Види, побарај на страната, мора да има инфо за доставувањето и слично.

Има ја Македонија!
Но проблемот е во тоа шо не ти ја даваат како Даунлоад туку треба да го испратат цедето, барем како шо ја разбра, е сеа тоа дали ке стаса е питањето, па затоа ја прашуваше дали има некој со такво искуство да порачува преку интернет и истиот тој продукт да му стаса, зашо кај нас на царина знаеш како па може кај некое царинско дете да заврше!:toe:

А и друго да ли ја треба да одам да ја зимам, или логички како шо е да ти ја испратат до дома!?!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Има ја Македонија!
Но проблемот е во тоа шо не ти ја даваат како Даунлоад туку треба да го испратат цедето, барем како шо ја разбра, е сеа тоа дали ке стаса е питањето, па затоа ја прашуваше дали има некој со такво искуство да порачува преку интернет и истиот тој продукт да му стаса, зашо кај нас на царина знаеш како па може кај некое царинско дете да заврше!:toe:

А и друго да ли ја треба да одам да ја зимам, или логички како шо е да ти ја испратат до дома!?!
Ке ти ја испратат до дома. Но, биди свесен дека ке треба освен за играта, да платиш и за транспорт, царина и други глупости. А играта сигурно стига, не е за џабе опцијата стаена. Али процедурата е долга.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ке ти ја испратат до дома. Но, биди свесен дека ке треба освен за играта, да платиш и за транспорт, царина и други глупости. А играта сигурно стига, не е за џабе опцијата стаена. Али процедурата е долга.

Абе те тоа “сигурно“ мене ме плаше зашо од порано се иам изгорено така за една мајца плати си ја преку Интернет и коа требаше да ми стаса не ми стаса, као деме изгубила се на царина, а од таму кај шо ја порача ми пока=уват документи дека е испорачана.
Затоа викам нем некое дете на Цариник да си ја плеше дома за без пари оригинална игра!!!:toe:
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Ја игра ли некој SAW...??? Како ви се свиѓа играта...???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Знае ли некој како можат да се сменат контролите на SAW играта ???
Еве слика, можам да сменам само овие две опциии, а контролите погоре неможам, ни да ги активирам, ни да ги едитирам.
rrrrrrrrrrrr.jpg

Има некој некаква идеа ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Знае ли некој како можат да се сменат контролите на SAW играта ???
Еве слика, можам да сменам само овие две опциии, а контролите погоре неможам, ни да ги активирам, ни да ги едитирам.
Прегледај го приврзокот 13437

Има некој некаква идеа ?
Нема, сјебале работа :(
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
^ Фала на одговорот...Ај, иам уше некои прашања..

1. Значи, во сите игри што ги играм, звукот во видеата сецка, а звукот во gameplay си тече без никаков проблем. Значи коа ке се упалат видеата, има звук 1 секунда, па 2 секунди нема, па пак 1 секунда има, па 2 секунди нема. Сецка, ме разбирате? А во гејмплеј звукот си е најнормален. Вака ми праи на сите игри. Не е до торентите..сум проверил кај другар, истите игри, и кај него не сецка(кочи) звукот..Конфигурација ми глеате у потписот..Помош?

2. ..Иам една игра..Сеа оваа игра бара излеа Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable. Се беше ок додека не инсталирав Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable. Кога ја палам играта сеа, ми покажува некој ерор поврзан со ова. Ги избришав сите С++, и инсталирав Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable од поново, и играта пак нејке да се упали, го дава истиот ерор? Помош?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom