СРЕДНОШКОЛСКИ ПРОТЕСТИ - ГЕНЕРАЛЕН ШТРАЈК!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
По 124343546456 пат ќе кажам.

ДЕЦА ЗЕМЕТЕ КНИГАТА и не се глупирајте !!!!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
По 124343546456 пат ќе кажам.

ДЕЦА ЗЕМЕТЕ КНИГАТА и не се глупирајте !!!!!
Ќе земеме книга ама тебе тие лесно да збориш не полагаше матура
сега сакаш ние да учиме:nenene::uvo:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
темава се врти во круг цело време инаку до четврток се чека одговор на ултуматумот испратен кон министерство за образование
ако не го добиеме до тогаш или го добиеме а не ни се допаѓа тогаш цела македонија штрајкува и готово,крај на приказната па велете после да земеме книга или да учиме или што сакате велете,тоа е тоа
НЕ САКАМЕ МАТУРА!!!!!!!!!!!
барем не оваа година!!!:salut:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
абе седете тука учете,што туку изводите,вие не учите нешто па да штрајкувате.компјутерска генерацијо!!! јас да сум како министерствово ке ви закачам по десет предмети за полаганње,два предмети ви биле многу.како ќе идете на факултет?и матура полагав и испити на крајот имав и не се жалев.ако не ви се учи брат садете тутун или ве болат рацете.не се занесувајте премногу.не сне голема држава за тоа што го сакате.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Jaс само ќе се цитирам себеси:

Мене не ми претставува проблем,и да се полага и не,исти курац.
Јас цело време учам за мене,не за оцена и така ги памтам работите,а сега некој ако учи напамет само за оцена,или воопшто не учи,наздравје нека му е.:)
А и ако друг учел како мене за ЗНАЕЊЕ а не за ОЦЕНА и со ВРСКИ,и на него нема да му смета да полага.Јас кога можам со секојдневен тренинг од 2 часа и двапати во неделата час по англиски да го напишам постов со ваква содржина,секој може да научи.
Не ми смета ни милион предмета да полагам.
Се се учи,само треба да се седне,а не да се шета по кафани и да се мисли дали оној ме свиѓа или дали онаа ќе се фати со мене.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Jaс само ќе се цитирам себеси:



А и ако друг учел како мене за ЗНАЕЊЕ а не за ОЦЕНА и со ВРСКИ,и на него нема да му смета да полага.Јас кога можам со секојдневен тренинг од 2 часа и двапати во неделата час по англиски да го напишам постов со ваква содржина,секој може да научи.
Не ми смета ни милион предмета да полагам.
Се се учи,само треба да се седне,а не да се шета по кафани и да се мисли дали оној ме свиѓа или дали онаа ќе се фати со мене.
кога би размислувале сите како тебе,ќе бидне нешто од државава.но секој за себе и по свое нели?не не бива.џабе збориме.
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
еј ја да си прашам вака чисто реторички :утре ке има пак штрајк ?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
кога би размислувале сите како тебе,ќе бидне нешто од државава.но секој за себе и по свое нели?не не бива.џабе збориме.
да де,се се среди во државава уште матуратаа ни остана да ја воведеме и толку завршивме и со реформи и со транзиции и со сите останати глупости али ај така нека е.
ништо не се прави во државава како што треба па ни ова ама...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
еј ја да си прашам вака чисто реторички :утре ке има пак штрајк ?
:pos2: немора да штрајкувате,вие и така не одите на школо:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
еј ја да си прашам вака чисто реторички :утре ке има пак штрајк ?
не би требало барем не до четврток али ако му текне на некого да рече дека ќе има ќе има зошто така оди тоа неколку да се соберат и другиве ќе слушнат штрајк нема часови ... и би имало во тој случај:pos2:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
свртив сеа еден тел :) и ми кажаа дека пак се спремало нешо у 13.30 ама не е сигурно.ај ке видиме утре:)
 
R

reactive89

Гостин
Мора да се полага, единствено е тоа што може да направиме ние е да ги намалиме предметите и обемот на матурата. а матурата веќе со закон ни предстои... така да полагаме матура 98%, другите 2 % секад ги оставам за било што не само за ова... за да не се деси нешто не за друго :P
така да мораме да се соединиме цела македонија матурантите, а не само да потпалат оган тие што не се од скопје дека ќе дојдат па ги немаше денес....сите сме јаки теоретски ама дајте направете го тоа практично!!! И кога ветувате нешто исполнете го а не само да прелажувате и да потпалите оган!!! Добра ноќ и поздрав!!!
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Мора да се полага, единствено е тоа што може да направиме ние е да ги намалиме предметите и обемот на матурата. а матурата веќе со закон ни предстои... така да полагаме матура 98%, другите 2 % секад ги оставам за било што не само за ова... за да не се деси нешто не за друго :P
така да мораме да се соединиме цела македонија матурантите, а не само да потпалат оган тие што не се од скопје дека ќе дојдат па ги немаше денес....сите сме јаки теоретски ама дајте направете го тоа практично!!! И кога ветувате нешто исполнете го а не само да прелажувате и да потпалите оган!!! Добра ноќ и поздрав!!!
незнам колку илјади пати кажав ама ќе кажам уште еднаш протести во четврток од цела македонија ако не ни одговорат на ултиматумот шо им го испративме
 
R

reactive89

Гостин
свртив сеа еден тел :) и ми кажаа дека пак се спремало нешо у 13.30 ама не е сигурно.ај ке видиме утре:)
да утре во 13:30 ќе има барем така викаа денес пред МВР сите деца!!! Ама што џабе да ми киснат нозе пак, за глупост, не фала... коа ќе сме сите сложни, коа ќе излеземе сите и коа ќе имаме јасни ставови тогаш ќе идам на штрајк сеа не фала...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
аман бе дечки не сте способни два предмета да полагате?а и тоа не е полагање.што замислувате дека е тоа?вака само правите да ви начукаат и саботи да учите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom