Фан Клуб: Валенсија

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Aj еден линк од страната на еден член овде,навивач на Валенсија.. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мило ми е за Валенсија, само вака нека продолжат и од наредна сезона да бидат уште поконкурентни на Реал и Барса :) Ми фалат сезоните кога овие три тима се бореа за титула. :smir:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Мило ми е за Валенсија, само вака нека продолжат и од наредна сезона да бидат уште поконкурентни на Реал и Барса :) Ми фалат сезоните кога овие три тима се бореа за титула. :smir:
ако валенсија продолжи да игра како синоќа и со какви акции и се комплетно, ќе биде рамо до рамо со барса и реал... многу ми се одпадна играта вечерва секоја чест :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Летово ќе им ги земат Виља и Силва и чао чао ману чао :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.646
Поени од реакции
43.450
Супер игра вчера,се создадоа многу шанси,да не им беше голманот на Бриж кој знае со колку ќе си одеа..А со Вердер ќе биде тешко,ама ќе мине Валенсија :smir:
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Леле синоќа живци искинав за време на утакмицата,секоја чест на момците изиграа апсолутно фантастично во текот на целиот натпревар.Одиме напред Вердер се следни на листата,да се надеваме дека оваа одлична игра ќе продолжи понатаму....

А и уште едно прашање. Да не знае некој каде можам да набавам дрес од Валенсија у МК и колку пари е??
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Летово ќе им ги земат Виља и Силва и чао чао ману чао :)
И минатото лето им ги земаа Виља и Силва ама на крајот пак не ги земаа :)
Заклучок:Марка не е баш соодветен извор за црпење информации :smir:
Тоа ти е како листа со желби за навивачите на клубот од главниот град на Шпанија :)

А и уште едно прашање. Да не знае некој каде можам да набавам дрес од Валенсија у МК и колку пари е??
Оригинален дрес тешко да се најде во Македонија затоа што спонзор на Валенсија е Kappa која нема претставништво во Македонија. Обичен дрес може да има секаде кај што се продаваат дресови. :)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Браво за љиљаците!
Најмногу сакам де гледам фудбал кога тимот го остава срцето на теренот и гине за секоја топка :cuc:
Штета само што не дадоа уште некој гол и што го примија од срамно досуден пенал.
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Незнам само кај им беа очите на судиите кога го досудија пеналот :tapp:,и стварно незнам шо малер ќе беше воа со црвениве картони у пм 6 црвен по ред (а и уствари стварно незнам и зошто го доби Banega ).But on the otherhand ептен сум задоволен од прикажаното на терен и покрај слабата реализација,момците го оставија срцето на терен :eek:lee:
Секоја чест и одиме на победа во Бремен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom