Кремци?

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Што подразбирате уствари под „кремци“? Никад не ми било јасно, па би сакала да прочитам ваши размислувања.

Зашто стил нула? Зашто е Кремски де. Кај бараш стил у кремско облакање?
Погорниов цитат е причината поради која ја отворив темата, ме интересираше каков е тој кремски стил на облекување што нема стил?:)
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
???
pod kremec, jas podrazbiram razligaven "sizik" so ne znae da se zabavuva, tuku glea so pravat drugite i im se potsmeva mislejki deka toj e neso poveke, za nego vika deka e macho, izdrzliv vo SE, znae SE, i drugite vo sporedba so nego se nikoj i nisto. rokot za nego e varvarska rabota, a ne e svesen so se slucuva so nego koga ke pustat turbofork, race gore i zabava do daske so 2 piva cela vecer
a za modata, ke kupi parce garderoba ednas u 3 meseci od 300den od gjupcite i se fali niz celiot grad deka kupil od 3000. samo tolku znam za modata :P
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Неее Наркос, тоа што ти го напиша е опис на сељак.
Кремац носи Diesel, Energy, BOSS, Tom Taylor, и слични брендови кои чинат мноогу пари а се актуелни само 1 (една) сезона. Преостанатиот опис зимај од тема за сељаците.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Тончи е во право,тие шо носат Diesel, Energy, BOSS, Tom Taylor се кремци, и плус тоа сакаат цело време да бидат во центарот на вниманието, као шеми у градот поточно
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Аха значи јас сум кремац, имам тренерки од Шутка Diesel, маица светло плава Energy од пазарче Ченто, Replay маица од незнам каде стварно...Кремац сум? Јеееее....:pos::pos::pos:
Иначе еве според мене дефиниција за кремац
Кремац е млад дечко кој што не знае што е...
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Аха значи јас сум кремац, имам тренерки од Шутка Diesel, маица светло плава Energy од пазарче Ченто, Replay маица од незнам каде стварно...Кремац сум? Јеееее....:pos::pos::pos:
Иначе еве според мене дефиниција за кремац
Кремац е млад дечко кој што не знае што е...
не се мислеше на тоа шо имаш тренерки и маица енерги и дизел... мислев тие шо одат да купуваат облека онака оригинал по 5,000 - 9,000 и ке ги питаш од дека ги зема од тама и тама толко и толко пари
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Видете според мене кремци се оние кои се многу богати..т.е. the guys who run's the town ....кога ке речат кремот на градот или на државата каде сите се ВИП многу богати луѓе е тоа ти се кремци.....а не овие ти биле кремци измислиле некој стил на облекување и ајде кремци ке се викаме :tapp:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Вака да ви објасни тета: има кремци и квази кремци. Оние вистинските кремци имаат социјален статус, значи имаат име пред се, имаат позиција во градот, богати и славни се, од јака фамилија и плус она вашето добро се носат, марки, добри коли, мотори, ВИП места. Е тоа се вистинските кремци, значи име+статус+пари...

Е спротивно на тоа има квази кремци, кои сакаат да станат кремци преку ноќ...Е не може! ДА имаш пари не значи дека си кремац. За мене квази кремци се оние кои мислат дека откако ќе облечат бренд, или ако одат во вип локали кремци се... Е не оди тоа така.

Така јас го сфаќам ова, не мора да значи дека е така.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Да те надополнам...

Тоа "квази кремци" се снобови!!!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Па Кремци се деца на богатите, добри коли,злато, растурање на пари,најнова облека и постојано се со фармерки и добра фризура.

Ние посиромашните остануваме Брилијантин.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Kремците не се „рекламираат„ како кремци....кремот на државата се знае дека си ќути и си работи на своите работи...дефинитивно нај македонски кремац е Камењар(BTWO)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Неее Наркос, тоа што ти го напиша е опис на сељак.
Кремац носи Diesel, Energy, BOSS, Tom Taylor, и слични брендови кои чинат мноогу пари а се актуелни само 1 (една) сезона. Преостанатиот опис зимај од тема за сељаците.
Тончи рулз...

Битно е да е скапо, не е битно да е добро. Греота е луѓе со толку можност да си го упропастат имиџот... греота. Затоа “кремац“ е во негативна конотација. Да имаш сила а да немаш мозок...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
13.357
Кремци се типови кои нивните родители се на највисокото место во реонот кои им дозволуваат на своите деца да се расфрлуваат со нивните “чесно заработени’’ пари. Најчесто децата ги трошат парите на скапа гардероба, скап автомобил - тие сакаат да привлечат внимание, да покажат дека демек се со пари се може.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Кремци за мене се луѓе коишто личат едни на други...се расфрлаат со пари,во кафич нарачуваат и пијат само пола пијачка,креваат чалам кој сум јас и слично....едноставно глумат лудило и се влезени во некој филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom