Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
вака, имам забележано у последно време кога ја исклучам (пример) мозила фајрфокс, во таск менаџер процесот си стои исто како ништо да не било а на таск барот не се покажува дека е уклучен пребарувачот. Исто имам забележано и кај кантерот, фотошоп, виндоус медиа плеер и некои други програми... Така кога ќе уклучам едно 10ина програми ( за кои потоа мислам дека сум ги исклучил) компјутерот и те како се успорува
Има некој совет/решение за ова ? :)
И јас ова го имам приметено, се јави после инсталирањето на СП3, можда е некој негов недостаток, во секој случај процесите се гасат но им треба подолго време, ако не ми се чека.....рачно ги прекинувам
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
И јас ова го имам приметено, се јави после инсталирањето на СП3, можда е некој негов недостаток, во секој случај процесите се гасат но им треба подолго време, ако не ми се чека.....рачно ги прекинувам
Исто и јас, морам рачно да ги прекинувам. А да, и јас имам сп3 инсталирано, може е нешто до него

П.С. по се изгледа не беше за бадијала предупредувањето на тим4е во врска со Service Pack 3 :pos: :pos: :pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И јас ова го имам приметено, се јави после инсталирањето на СП3, можда е некој негов недостаток, во секој случај процесите се гасат но им треба подолго време, ако не ми се чека.....рачно ги прекинувам
Исто и јас, морам рачно да ги прекинувам. А да, и јас имам сп3 инсталирано, може е нешто до него

П.С. по се изгледа не беше за бадијала предупредувањето на тим4е во врска со Service Pack 3 :pos: :pos: :pos:
Што процесор имате и по колку рам? Ви касни нешо :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Што процесор имате и по колку рам? Ви касни нешо :)
ми касни недела и пол :pos: :pos: :pos:

Еве бе :)


едит: па на овој компјутер сум немал СП3 и јас сега приметив :pos: :pos: :pos:
тоа што го апдејтував беше на другиот ми компјутер
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Што процесор имате и по колку рам? Ви касни нешо :)
Не сме женски за да ни касни:pos2:

Тоа со процесите не е редовна појава, само кај мозилата е некако најизразено и почесто се случува.
Можда е и до мозилата бидејки знае понекогаш да земе и над 200мб.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не сме женски за да ни касни:pos2:

Тоа со процесите не е редовна појава, само кај мозилата е некако најизразено и почесто се случува.
Можда е и до мозилата бидејки знае понекогаш да земе и над 200мб.
Тоа "ви касни" намерно ви го пишав :)

А firefox зима 200 MB ако имаш уклучено многу табови. И стајте си SP3 (со крилца) за да не ви касни.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Тоа "ви касни" намерно ви го пишав :)

А firefox зима 200 MB ако имаш уклучено многу табови. И стајте си SP3 (со крилца) за да не ви касни.
Јас најдов СП3 24/7, сеа ќе го инсталирам. може ќе се надмине проблемот со каснењето :pipi:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Имам проблем со PC-то.
Само не знам до што е, ако знае некој нека помага ОЗБИЛНО Е.
Проблемот е во тоа што кога ќе го оклучам комп. на мониторот се појавува сликата и одма се губи, и се морам да го исклучувам или ресетирам се додека не се појави без да ја снема. Истото ми се има случено и кога ќе ми се оклучи скринсејверот. Проблемот се почесто се случува...ПОМАГАЈТЕ!:nesum:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
хм...само линукс цд (нема веза дали е кубуту,убунту....т.н.)?
а мислеше да го бутувам првен со линукс цд ако сватиф добро?
Па ќе го ботираш цдто и ќе го оклучиш како ливе ... и ќе си тераш вирусите ... имав вируси што ни касперски ни нортон ниту пак зоне аларм не ги чистеше а преку линукс си ги покажува ... вирусите беа .inf( infektiv) .bat (batfile*ако се пишува вака можда сум грешка) и си ги избришав ... со делете ...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Па ќе го ботираш цдто и ќе го оклучиш како ливе ... и ќе си тераш вирусите ... имав вируси што ни касперски ни нортон ниту пак зоне аларм не ги чистеше а преку линукс си ги покажува ... вирусите беа .inf( infektiv) .bat (batfile*ако се пишува вака можда сум грешка) и си ги избришав ... со делете ...
заебано е така да бришаш ја ако избришеш некој дел од виндоусот шо е .inf или .bat
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Ок,фала демонце ке видам шо ке направам ...ако не па сега за некоја ден ке го форматирам и ке стаам и убунту.. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем со PC-то.
Само не знам до што е, ако знае некој нека помага ОЗБИЛНО Е.
Проблемот е во тоа што кога ќе го оклучам комп. на мониторот се појавува сликата и одма се губи, и се морам да го исклучувам или ресетирам се додека не се појави без да ја снема. Истото ми се има случено и кога ќе ми се оклучи скринсејверот. Проблемот се почесто се случува...ПОМАГАЈТЕ!:nesum:
Уклучи го преку SAFE MODE и од таму избриши ги драјверите за графичката. Симни си понови, уклучи го нормално и инсталирај ги. Ако пак зеза, пробај стави друг монитор види дали ќе те зеза.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
заебано е така да бришаш ја ако избришеш некој дел од виндоусот шо е .inf или .bat
Тимче дај бе слети бе алооо. Кој фајлови од Windows се во .инф или .бат фајл бе?
Прво прочитај нешто инфомири се, па после трескај тука. Што ли само си имаш насадено сега во главата?

П.С Пребрзува ли ти компјутерот?:pos2:

@ Дон Џелатимус
Ти кажа КОРУН преку Сејф Мод да избришаш драјверите за графичката. Ја ти препорачувам да направаш System Restore, и да го враташ на некоја од подамнешните дати, ден-два пред да ти се појави проблемот. Ако имаш уште нешто пиши слободно.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Ај помош малце со неро во кај мене забега нешо пред да снимам ни дава првен да зачувам image от,и кога ке го зачувам тоа одам да снимам цд то,и нема нишо снимено на него..(4цдиња досега заебав)..:nerv::nerv:
еве слика
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај помош малце со неро во кај мене забега нешо пред да снимам ни дава првен да зачувам image от,и кога ке го зачувам тоа одам да снимам цд то,и нема нишо снимено на него..(4цдиња досега заебав)..:nerv::nerv:
еве слика
Објасни НАЈУБАВО:

Што правиш
Што сакаш да направиш
Како
Што фајлови
Од што во што....


Вака ништо не те сватив. Што мајка бараш img да праиш?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom