Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Земи преку Total Video Converter направи го во mpg или нешто слично и пробај пак. Иначе, DVD-то не ти чита DivX. Пробај на друго DVD и види дали ќе го прочита.




Има и mpg и avi а пробав и посебно и пак не ми дава Burn?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ке зема ке си слегнес total video converter и тие клипови со сакас да ги ставаш на ЦД ке ги претвараш у таков формат како што е е потребно за да се става на ЦД
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
ке зема ке си слегнес total video converter и тие клипови со сакас да ги ставаш на ЦД ке ги претвараш у таков формат како што е е потребно за да се става на ЦД
Го downloadiram па ке видиме...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301




Има и mpg и avi а пробав и посебно и пак не ми дава Burn?

Абе ти реков да напраиш DATA disk. И уклучи си NERO EXPRESS таму е полесно и побрзо. Стави клипчињата и пушти на DVD.

И пак: DVD-то треба (во некои случаи немора) да чита DivX
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе ти реков да напраиш DATA disk. И уклучи си NERO EXPRESS таму е полесно и побрзо. Стави клипчињата и пушти на DVD.

И пак: DVD-то треба (во некои случаи немора) да чита DivX
и јас пробував така ама не чита дата диск моето двд незнам вашите како се... полесно ке му биде да си ги претворе со програмчето и без маки да си ги става на ЦД
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
уфф имам еден мал проблем...знаете како да да најдам Графицка и да Инсталирам...не знам мојта каква е и неам ЦД за Ком...дали може некако Помош??:toe::toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
уфф имам еден мал проблем...знаете како да да најдам Графицка и да Инсталирам...не знам мојта каква е и неам ЦД за Ком...дали може некако Помош??:toe::toe:
Симни го програмот EVEREST и преку него види како ти се вика графичката. Лесен е програмот, ќе се снајдеш :)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
уфф имам еден мал проблем...знаете како да да најдам Графицка и да Инсталирам...не знам мојта каква е и неам ЦД за Ком...дали може некако Помош??:toe::toe:
Еве симни ја програмава, ќе му направиш еден системски извештај и ќе ти ги покаже сите компоненти што се во твојот компјутер и ќе си ги симнеш драјверите за графичката :)
ако неможеш, напиши каква е графичката, јас ќе ти најдам драјвери
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
уфф имам еден мал проблем...знаете како да да најдам Графицка и да Инсталирам...не знам мојта каква е и неам ЦД за Ком...дали може некако Помош??:toe::toe:
од на Му КОмпјутер стисни десен клик и пропертис и оди хардвер и девајс менаџер и и стисни на + дека шо пише дисплеј адаптерс и дај го тоа шо пише тама ке ти најдам
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Абе ти реков да напраиш DATA disk. И уклучи си NERO EXPRESS таму е полесно и побрзо. Стави клипчињата и пушти на DVD.

И пак: DVD-то треба (во некои случаи немора) да чита DivX
Е баш така направив и исто! Не го чита во двд-то пише само loading... loading... и ништо. Ај ости..
Прегледај го приврзокот 8114
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
од на Му КОмпјутер стисни десен клик и пропертис и оди хардвер и девајс менаџер и и стисни на + дека шо пише дисплеј адаптерс и дај го тоа шо пише тама ке ти најдам
Не читаш дека ВООПШТО нема драјвери инсталирано т.е. графичката не е инсталирана, како тогаш би можело да ја покажува како дел од компјутерот :toe:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Не читаш дека ВООПШТО нема драјвери инсталирано т.е. графичката не е инсталирана, како тогаш би можело да ја покажува како дел од компјутерот :toe:
покажува каква е графичката и кога не е инсталирана проверив
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не читаш дека ВООПШТО нема драјвери инсталирано т.е. графичката не е инсталирана, како тогаш би можело да ја покажува како дел од компјутерот :toe:
Си го пробал програмот EVEREST? Не? Епа?

Он ти кажува што и како имаш ставено хардверски на матичната.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom