За девојките:Како би облекле едно момче? За момчињата:Како би облекле една девојка?

Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
pa vaka........koa e za nekoja formalnost,moze da go oble4am so nekoja kosula ednobojna,ili u dve boi,ali da ne bide nekoja sarena pa ko klovn da izgleda....farmerka,najobi4na,bez mn dzebovi na nego oti inaku nema da stoi so kosulata.da ne bidat farmerkite ni mnogu siroki nitu pak mnogu tesni,da bidat komotni.i moze da stavi i nekoj kais interesen kako na primer so kosturska glava ili nes slu4no,so pogolema toka zna4i,ama da ne bide nesto ekstrenmo golemo i glomazno pa da izgleda nevkusno.i na prak moze da oble4e patiki po moznost beli :).isto taka i patikie da ne bidat nekoi glomazni(kako so se sk8erkite) ni pa nekoi epteen tesni(kako so se startkite)onaka nekoi komotni :).
e sea ako e nes za sekojdnevno.........moze da go oble4am u nekoja bluzi4ka ednostavna so nekoja aplikacija na nea..so bluzon taka maaaalce po sirok(zs sakam gangsta stil :) )i taka po siroki malce farmerki,so poveke dzebovi,i malce spusteni nadole :):).i na kraj se razbira sk8erki na nozete :)

toa bese moe mislenje i vkus kako da oble4am masko :)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453

е и ова е добра комбинација :pipi:
*SekSiPiLnA* ти не си свесна ова како ќе ти стои :nesum:
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Да има трегери:) Пошто заљубен сум во трегери:) Би сакал да носи и мартинки ако ги нема јас би и поклонил.

Ама на крај краева ако ми е девојка нека се носи како сака, не сум и дечко да и командам како да се облака,битно е да сме заедно нели?:smir:
Јас носев многу трегери порано ...ама можам да носам пак и за 10 мес..ако има прилика за ние......:smir:
А инаку машко би го облекла (зависи од ситуација) спортски или онака кежуал...би сакала тој што ке ми биде дечко да носи почесто црни кошули...многу секси стои така...:pipi:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
како од порничите со средношколки што се: сукњица кратка, чорапа над колена, бела кошула, трегери и краватаа:pos: :pos: обавезно лижавче во уста мора да има секој ден и косата во репче да си ја носи :pos: :pos:
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Нели е поинтересно ако ги соблакаме? :) Иначе ако веќе збориме за облакање како сака нека се облака... само да не ми дое у нешо розево со светки... :nesvest:
 

ivicka10

full bundle of joy...
Член од
20 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
4
Формално вака


а неформално вака


(JT е случајност :))
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
па многу ми се допаѓа машко у лето кога носи бели ленени пантолони и бело стегнато кошулче на него , потоа кратки црни пантолонки со некое мало џепче и розева маичка, хавајки у две бои пример бела и портокалова со бела маичка, у зимо кошула на тенки линии и едно бојно елече и убави едноставни фармерки
 
U

UniqueGirl

Гостин
кај машките мн грдо изглеаат широки фармерки, мада они изглеа мислат дека се фраери =) убава фармерка убава патика, убава маичка и капче :kesa: а женско најубаво изглеа у некое пократко (но не прекратко) фустанче балетанки :toe:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom