Стенкање за време на секс

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Крусер оние на порки живи се дерат, а гарант се им је ко дежаву
Е добро де Луси, не лути се... Тие професионално и по договор се обврзани да глумат дека уживаат. А тоа потоа (целта е да) предизвикува уживање и кај останатите луѓе кои тоа го гледаат, за индустријата да може да добива пари. Тоа е платено уживање и никој таму нема право да не изгледа како да ужива. Не дај боже да имаш настинка - ќе мора и вирусите да ги доведеш до оргазам, за да успее сцената. ;)))

(Се надевам дека модераторите нема да го отстранат овој голем офтопик... Едноставно, се случи :smir:)

Стенкање да ама со мерка, ама некогаш коа не се издржува и комшиите имаат слика дека нешто хард се случува, башка и креветот цел се изместува како и да е супер е.
Сум читал дека за време на оргазмот самите гласни жици се менуваат и дишењето само по себе станува стенкање, па дури и викање. Значи, ако жената или мажот навистина доживува оргазам, стенкањето само по себе ќе си дојде. Не мора ништо посебно да се прави. Јасно, секој е господар на својот оргазам и треба да се труди да го достигне и да го сподели со партнер-/-от/-ката/-ите/-ките. :)

Со други зборови: ако случајно *не* стенкате за време на оргазам, не сте го доживеале целосно, т.е. можете уште. Нека ви биде ова нешто како патоказ до каде треба да одите во истражување на својата сексуалност.
 
I

InF3cTeD

Гостин
па зар постои некој/а шо не испушта звуци,крици или шо и да е при секс....тое е дел од сексот кој го прави уште поубав и разгорувачки...така да луѓе сексајте се и стенкајте си :vozbud:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
без стенкање не е тоа бе... пола филм ми прави стенкањето, и ми прави големо задоволство. ми прави ќејф кога стенка партнерката де :)
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Абе, луѓе ова е индивидуално, секој има различни потреби...
Мене на пример, ме нервира, нагло стенкање, таканаречено приправање.... А го осетам тоа, ми се руши филм, Е** ТИ СЕКС, ДА ТИ Е**М се, ако се приправаме... зборам за претеризам, иначе, зашо да не умерено...:salut::vozbud:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kako bese onoj vicot - Tvojata stenka li ili se dere.

- Sto znam, a be zavisi, ama koga si go brisam od zavesite urla, histerii ja fakjaat.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.805
Поени од реакции
20.144
Е добро де Луси, не лути се... Тие професионално и по договор се обврзани да глумат дека уживаат. А тоа потоа (целта е да) предизвикува уживање и кај останатите луѓе кои тоа го гледаат, за индустријата да може да добива пари. Тоа е платено уживање и никој таму нема право да не изгледа како да ужива. Не дај боже да имаш настинка - ќе мора и вирусите да ги доведеш до оргазам, за да успее сцената. ;)))

(Се надевам дека модераторите нема да го отстранат овој голем офтопик... Едноставно, се случи :smir:)



Сум читал дека за време на оргазмот самите гласни жици се менуваат и дишењето само по себе станува стенкање, па дури и викање. Значи, ако жената или мажот навистина доживува оргазам, стенкањето само по себе ќе си дојде. Не мора ништо посебно да се прави. Јасно, секој е господар на својот оргазам и треба да се труди да го достигне и да го сподели со партнер-/-от/-ката/-ите/-ките. :)

Со други зборови: ако случајно *не* стенкате за време на оргазам, не сте го доживеале целосно, т.е. можете уште. Нека ви биде ова нешто како патоказ до каде треба да одите во истражување на својата сексуалност.

Крусер, јас имам желба и кога сум во можност се вадам онака како го доживувам, арно ама има ситуации коа мораш заби да стиснеш нели? :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Аудио компонентата при сексот е многу важна бидејќи ти дава дополнителна верификација дека си на вистински пат со работењето на девојката.
Сите сетила ако се вклучени и искористени, многу ќе е подобар сексот.
Да вика, да гребе, да стиска, да гризе, да ужива.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Кога имаш ерекција и длабоко си занесен во копањето на бунарот сетилото за слух ти се исклучува,кога сексуалниот објект почнува да свршува тогаш ти се вклучуваат сите сетила и со сета сила продолжуваш да напаѓаш се додека не експлодираш,си ги дигаш гаќите и дома кај жената...
Со жената не можеш да имаш експлозивен и звучен секс ама со друга личност даваш се од тебе за да го слушнеш нејзиното тивко стенкање кое се појачува во секоја секунда....
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
seks bez stenkanje ne e vistinski seks
kolku i da ne saka zenata mora barem malku da stenka,normalno deka filmot e podobar taka
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Obozavam koga stenka;) a i jas(koga mi e ubavo)

:helou:
 

swety_girl

целосно заљубена
Член од
1 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
1
oooo,bas me pali koga ke go slusnam deckomi kako vozdivnuva...prekrasno....
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Нема поубава работа од стенкање и dirty talk. Ако некој сака да го побие ова сигурно таа личност не се разбира од секс.

1) Фантазија
2) Предигра
3) Орал
4) Вагинал :) (добар филм, позиции, стенкање, dirty talk)
5) Успат може Анал (добар филм, позиции, стенкање, dirty talk)
6) Свршување (ова е сепак по желба. Има некои сакаат каде било - лице, голтаат, гради, грб, газе, има некои сакаат на страна зависи. Нема замерка во тоа :) )
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ааа не сакам никакви крици од негова страна што знам мене ми изгледа глупаво
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Секс без стенкање не е тоа тоа...Филмот е со стенкање ме пали:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom