Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
A za toj so 5000 ne pagjam na toj trik daleku e on od pope, povekje so batman ima sinonim, i cudno toa kako tolku si se infiltriral a da ne si doznal kako gi vadel po ekspres postapka.. a i da si se doblizel jak kurac :))) pa manda rabotese samo od nego polna bese sekoj vtornik toa bilo koj klosar od GTC si znaese... najmalku pak za spisokot .. toa negovoto tefterce si go setase niz cela makedonija i bugarija... ete jas nemam bugarskipasos pa giznam ovie raboti i ne sum udbash i pak eve gi spodeluvam so vas ?:)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Smej se ti ama koa ke izvadime spisok koga ke treba ... ke ti se plache

od iznenaduvanje

muabetot mi beshe dragi moi ... site rovarat od site strani ... a koga VMRO ke se ischisti od vakvite od spisokot koi ne i sakaat dobro na Makedonija , Makedonija mozebi ke pocne da cveta ko majska ruza u prolece...

ete taka

verovali ili ne toa e
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Шведо, абе ако си шпиун, ни под разно не смееш да се искажеш како таков бе!
Стани писател на крими-романчиња!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Mojata kauza se

PARITE

da ne se lazeme prvo toa pa posle sve po red ako moze nesto patriotsko da ispadne od toa super za mene ako ne jebiga...

I tocno e ima i od sdsm koi vadele pasosi i kupile stanovi u Sofija sve pisue u tefterot ...

A deka sum doznal kako ekspresno sum doznal ... za nedela dena prvo na bakniraka ... pa procenka dal si podoben za ucena ... pa onda kriterium pari inace cekale luge i podolgo...

Koj raboti vo toj lanec pasoski ... sve si pishe u tefterche , koe pari vredi posebno koa e povrzano so sekretarica od bugarskoto MNR koja fotokopira drzajanstvata izvodite na novite blagonadezni so poteklo od Makedonija.

Ja moze ne mozam da ja opraam drzavata ama mozam da napraam pari posto nikoj nejke da go pokazuvaat so prst koga e na jaka pozicija ... samo se ceka momentot i prc evrichi u djep kaj sweden i negova kompanija...

Plus normalno tie informacii idat u sef kaj druga kauza koja ne gi koristi ama gi arhivira ...

I sea sto ?
vistina ili
pricam ti pricu :)
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Dobro be svedo, mi pisuvas ko rasipano dvd sto ripa po celi epizodi !

te prasav fer, eve spiun si i cest mi e sto spodeluvas info so nas.. ama ete nie ne sme nit kinezi nit go imame nivniot razuznavacki sitem na kajganava pa od parinja sekakvi informacii da go sklopime uspesno mozikot.. daj sega ne zaebavaj nasi sme si...

Koja kauza??? Rece deka ke bile objaveni koga ke dojdelo vremeto!
"koga" ke dojde vremeto znaci ma nekoj sto opredeluva koga e a koga ne e vreme!
Znaci definitivno ima nekoj kauzar pozadi kojs sto ti stois
e stom istiot toj opredeluva koga ke se objavat istiot znaci i gi naracal pa analogno spored toa stom treba da znaeme koga i koj treba da znaeme i zosto???

i konecno ako uspees da bides tolku blagoroden i da ni spodelis odgovorite koj,koga zosto togas ke znaeme i so koja cel??

i site srekni veseli nie ke si imame ptpolna informacija sto ke ne nadgradi a ti ke si imas recisi gotovo krimi romance ..
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
uhhh vo istovreme kliknavme isprati mislenje..
lol brat kakva sekretarica .. jas simislev si imal kvalitetna informacija :)
ili pa jas sum vlegol u fil koga mislev deka nekoj zamenik minister od bugarija pomagal za ekspres pasosi..
ali me kopka taa drugata kauza.. a za pari mnogu pati ni ja prodale drzavata daj sega ne zafrkavaj ne si ti takov rodoljub da prodades drzava... aj sega spodeli malku iskrenost so nas i odgovori na pogorenavedenite prasanja :0
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Шведо, абе ако си шпиун, ни под разно не смееш да се искажеш како таков бе!
Стани писател на крими-романчиња!

fala za grizata

ko prvo jas imam 4 pasosa i toa tri lazni i tri lazni iminja , lokacijata mi e nepoznata, nikade vo Evropa ne prijavuvam zivealishte a so nikoj ne se znam na forum niti ke se zapoznaam , taka da sum eptem safety dur ne spomnam iminja ...

baska site mislat deka sum budala i nikoj ne mi verue podobar paravan od toa kaj ima ?

e bre brain bug pa zar mislis ti deka moze se na tacna aj ke dadam uste nekoj hint:salut:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ko prvo sekretarica e samo za obezbeduvanje na moi dokazi ... ne vadam jas pasosi za Makedonci koi se narichat Balgari... :)

znaci fotokopija od izvod prc kaj Swedo u djep

cek da vidam sto si prasal
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
ali me kopka taa drugata kauza.. a za pari mnogu pati ni ja prodale drzavata daj sega ne zafrkavaj ne si ti takov rodoljub da prodades drzava... aj sega spodeli malku iskrenost so nas i odgovori na pogorenavedenite prasanja :0

Jas sum moralen ne prodavam za pari moja drzava prodavam predavnici toa e sosema drugo i opravdano spored P.S na UDBA od 1978 clen 35 stav 2 vo vrska so priracnikot izdaden vo voeni list 1982/2

dakle ja sum rodoljub do jaja da ne se lazeme
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
ko prvo jas imam 4 pasosa i toa tri lazni i tri lazni iminja , lokacijata mi e nepoznata, nikade vo Evropa ne prijavuvam zivealishte a so nikoj ne se znam na forum niti ke se zapoznaam , taka da sum eptem safety dur ne spomnam iminja ...

omfg !!
i so cel pamet nekoi mislat i te smetaat za budala WTF??? unbeliveable!!
odvaj ekam uste nekoj hint kojznae mozebi ke ti vezeme vo tragata hehe
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
e dade svedo istoto go velam
ne mi licis na nekoj sto prodava drzava.. ama ete rabotis za nekoja kauza.. pa nesto za kauzata nekako mi lezi celata mistifikacija kojznae mozebi ke napravis od mene od protivnik = sledbenik :)
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Koja kauza???

Moja kauza !

Rece deka ke bile objaveni koga ke dojdelo vremeto!
"koga" ke dojde vremeto znaci ma nekoj sto opredeluva koga e a koga ne e vreme!

koga cenata ke postigne maksimum na pazarot togas e vremeto pravila sluzbe voeni list vo vrska so priracnikot kako prodati neprijatelja



Znaci definitivno ima nekoj kauzar pozadi kojs sto ti stois
e stom istiot toj opredeluva koga ke se objavat istiot znaci i gi naracal pa analogno spored toa stom treba da znaeme koga i koj treba da znaeme i zosto???

Ima kauzar dobroto na Makedonija mi se javi na son i mi rece da spijuniram domasnite predavnici

i konecno ako uspees da bides tolku blagoroden i da ni spodelis odgovorite koj,koga zosto togas ke znaeme i so koja cel??

pa jes da sum aristokrata ama mislam dovolno bese
 

Kajgana Shop

На врв Bottom