Пробугарскиот карактер на членови на ДПМНЕ

Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Strelec te molam bidejki ete imas mnoogu materijal odgovori mi samo na tie dve pojasnuvanja pred da prodolzime so diskusijata...
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
јас колку што знам не отиде нит на едното нит на другото место.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не го потценувај моето знаење за историјата на ВМРО, пошто таа материја ја знам мнооогу добро, претпоставувам многу подобро од тебе.
Моето беше само сугестија, не плукам јас по комуњарски партиски војничиња, си ја ценам плукната повеќе од тоа :wink:

Туку, викаш знаеш многу за историјата на ВМРО, а сепак немаш ниту еден пост во подфорум историја каде што дискутираме за тоа...скржав си на знаење? :)

И не само тоа, да треснеш глупост како онаа за поврзаноста помеѓу Христо Татарчев и Ванчо Михајлов, не треба само да ја познаваш историјата на ВМРО повеќе од мене, ти бе брате треба да те прогласиме за Специјализиран експерт за таа „материја“( материја????)!!!!! Од тука се гледа колку ја познаваш историјата на ВМРО...јеботе историчар! :ples:

А од таму па дополнително се гледа МАНИПУЛАЦИЈАТА која ја вршиш!!

И после сакале нормална дискусија....БЦ тука би рекол „Не функсионира ова на тој нашин!“ :pos2:
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Моето беше само сугестија, не плукам јас по комуњарски партиски војничиња, си ја ценам плукната повеќе од тоа
Tvoe pravo e da gi mrazis site koi sto ne razmisluvaat kako tebe, no ne neznam zosto ne samo na ovaa tema tuku i na mnogu drugi koj ti dade za pravo da navreduvas clenovi na forumot.
Ako si moderator ne si bog. Treba nekoj maku da te "administrira" vaka samo mu nanesuvas steta na forumot. Tokmu poradi tebe i uste nekolkumina od tvojot vid povekje sum od siguren deka na forumov politika ne pisuvaat najmalku 20 luge koi redovno go citaat.
Ako si mu vistinski prijatel na onoj koj te postavil na nekakva "funkcija" na forumov, ti si prviot sto treba da mu pomognes ovoj forum da bide mesto kade sto kulturno kje se debatira so neistomislenicite , a ne da se vadis od koza sekogas koga kje se pojavi nekoj kontra-DPMNE i da davas se od sebe da go izbrkas od tuka.
Napravi si tvoj forum i primaj isklucivo clenovi na vladeackata partija.
Bog da cuva od takvi koi vcera izlegoa od klupa i mislat deka zanaat se. Na Bitushanec istorijata li kje ni ja propovedas ?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Tvoe pravo e da gi mrazis site koi sto ne razmisluvaat kako tebe, no ne neznam zosto ne samo na ovaa tema tuku i na mnogu drugi koj ti dade za pravo da navreduvas clenovi na forumot.
Мое право е, точно, но јас не ги мразам таквите, туку ги презирам, да бидеме на јасно те молам. Зошто? Затоа што сум супериорен и ми се може - и кој кур сеа?!:naaa:
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
...а од плукачи нема ништо друго да прочитам освен ’ти си комуњар’, ’ти тропаш’, ’ти манипулираш’ и слични работи...
Гледам дека арсеналот на плукачите бил многу побогат... Сум ги потценил на некој начин!
...да треснеш глупост... јеботе историчар... и кој кур сеа...
Да се вратам сега на дискусијата...
...takva provokacija , takov shamar za Makedonskiot narod u sred Skopje sramota
Македонија во НОБ имаше 24.000 жртви од бугарските окуп... т.е. “ослободители“... И денес во Македонија живеат илјадници сираци како последица на дејствувањето на таа бугарска армија... Ако ништо друго, поради чувствителноста на таа ситуација, никако не смееше да се дозволи во Домот на АРМ да се одржи таа прослава!

Него, има едно прашање кое што пред извесно време го поставив на едно друго место, а одговор сеуште немам добиено... Можеби овде ќе се најде некој кадарен:

Дали Груевски, откако стана премиер (или пред тоа), спомнал нешто за улогата на Бугарите во втората светска војна? Макар еден единствен збор!!!

p.s. Однапред им се извинувам на плукачите од форумов што ќе се изнервираат од ова и од многу други прашања кои што во иднина ќе ги поставам на оваа тема!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Мое право е, точно, но јас не ги мразам таквите, туку ги презирам, да бидеме на јасно те молам. Зошто? Затоа што сум супериорен и ми се може - и кој кур сеа?!:naaa:
a u koja smisla superioren ?

deka ti se moze ti se moze ama ova me zbuni superioren ?
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
intel: so gorniot komentar kon Trn ti si kriv za istoto za koe shto si i samiot go kritikuvash. Kakov e problemot so "istorijata na Bitushanec"? Zoshto takov podcenuvachki odnos? Ajde te kanam, dojdi na forum istorija da izdebatirame po bilo koe prashanje koe Bitushanec go tretira da vidime ti kakvi argumenti imash.

Shto se odnesuva do temata, providna e, zatoa reagira Trn. Najgolemite VMROvci se i voedno najgolemite kritichari na ostatokot na pro-bugarskite elementi vo DPMNE koi gi protna vrhovistot Ljubco Georgievski. Fakt e deka 98% od chlenstvoto na partijata bea "naj-Makedonci" (bev tamu, znam) i deka toj fakt dlaboko im zasmeta na raznoraznite strelci. I od togash trae ovaa "tema" koja se otvara po politichka potreba. Ete toa e.
 
N

n/a

Гостин
Kratko,jasno i odsecno:
Ima delovi od DPMNE koi sto treba da se trgnat,sosecat vo koren dodeka ne metastazirale.
I bez imeto na Gjoko Naumov i Gruevski,vo potpolnost sum soglasen so spisokot koj sto go postavil strelec,kako i mnooogu drugi sto preminaa vo sega vise onaa kvazi partija Narodna.
Sepak...da pravis obvinuvanja na smetka na karakterot na celata partija i clenstvo,na aktuelniot politicki kurs koj sto go drzi barajki smetka vo nekolku iminja... ne drzi voda.
Koga,kako i dali ke im se dade shut karta na nabrojanite...e toa vidish neznam.

ali...bitno e nesto drugo:
Makedonskiot duh mora da nadvladee vo site ovie presmetki...posto na tolku mnogu stapici postaveni i od srbite i od bugarite na patot na nashata samostojnost...ako odsecno i zaedno ne kazeme edno NO PASARAN...nema zosto da barame,da se kolneme i da izigravame drzavnost.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Само малку ќе реплицирам на сите:
-во составот на членството од ВМРО-ДПМНЕ има само окулу 10% Бугари или Бугарофили,останатите 90% се маргиналци кој им служат на оние 10% за дневнополитички цели и при избори а одвреме-навреме и по форуми.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Немам никакви дилеми за патриотизмот кај најголемиот дел од симпатизерите на ДПМНЕ... Тоа веќе и го кажав на оваа тема:
И јас сум убеден дека на огромно мнозинство од членството (и симпатизерите) на ДПМНЕ им пречат тие неколку кадровски решенија на премиерот.
Проблемот е во нешто друго... И за разноразните мисирки очигледно дискусиите за ДПМНЕ претставуваат табу теми.

А Љубчовизмот во ДПМНЕ не е минато... Освен Љубчо, сите негови истомисленици се вратија назад во ДПМНЕ... Да не ја сакаше Љубчо власта, и тој ќе беше сега дел од тимот на Груевски.
 
N

n/a

Гостин
Само малку ќе реплицирам на сите:
-во составот на членството од ВМРО-ДПМНЕ има само окулу 10% Бугари или Бугарофили,останатите 90% се маргиналци кој им служат на оние 10% за дневнополитички цели и при избори а одвреме-навреме и по форуми.
A ti be...ti....:nerv: advocatus diabolli...
ti na kogo sluzish...toa ne mi e jasno!
Ko crven piper u mandja...on sekade i sekogas da se dodade so nekoja `pametna konstatacija`.
Eiiii...vishe...
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Проблемот е во нешто друго... И за разноразните мисирки очигледно дискусиите за ДПМНЕ претставуваат табу теми.
Navistina? :) I shto mislish, koj konkretno na ovoj (i na sekoj drug forum) najmogu pokrenal temi, dal infgormacii i ja potenciral potrebata da se ischistat "crnite vrani" kupeni od Bugarite od tipot na Milosevski, Stamatov, itn.?! Upravo za da mozhe da se odi napred ekonomski, za da nema opstrukcii od kapoto i negovata mafija.

Mislam deka ne si svesen kolku ochajno izgledate od toa taborot, da ne ve imenuvam. Problemot sepak e vo motivacijata i pobudite.

Ako imash prashanje kon Gruevski, zoshto ne gi prashash da ti odgovori - nema li e-mail negoviot kabinet?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Немам никакви дилеми за патриотизмот кај најголемиот дел од симпатизерите на ДПМНЕ... Тоа веќе и го кажав на оваа тема:


Проблемот е во нешто друго... И за разноразните мисирки очигледно дискусиите за ДПМНЕ претставуваат табу теми.

А Љубчовизмот во ДПМНЕ не е минато... Освен Љубчо, сите негови истомисленици се вратија назад во ДПМНЕ... Да не ја сакаше Љубчо власта, и тој ќе беше сега дел од тимот на Груевски.
А дали си сигурен дека не е дел и од власта и од тимот?

A ti be...ti....:nerv: advocatus diabolli...
ti na kogo sluzish...toa ne mi e jasno!
Ko crven piper u mandja...on sekade i sekogas da se dodade so nekoja `pametna konstatacija`.
Eiiii...vishe...
Фактите се тие иако и мене ми сметаат.:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom