Фан Клуб: Охрид

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
http://ohridnews.com/index.php?mod=2&kat=7&id=24525
Ајде честито победа во дербито. Охрид сигурно чекори во прва лига, па се надевам ќе успеете во амбициите...
Инаку на овој меч како што пишува присуствувале и Рибари Охрид и Патриотет Струга и како што се вели во прилогот имале свое шоу :)
Да видиш ко му го дадоја вториот гол шо праеја овие. Голманот му ојде на помошникон го пљукна и му ја залепи една, и само жолт му даде. На трибини таму дамбентар. Почнаја да ги кршет столиците и ги фрлеја на терен.... :tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.695
Поени од реакции
71.045
Да видиш ко му го дадоја вториот гол шо праеја овие. Голманот му ојде на помошникон го пљукна и му ја залепи една, и само жолт му даде. На трибини таму дамбентар. Почнаја да ги кршет столиците и ги фрлеја на терен.... :tapp:
Диво племе што очекуваш од нив :wink:
Со оглед што пораснав со третите лиги, сум видел и многу пострашни работи кои не завршувале ниту со жолти картони. Али тоа е реалноста, си знаат судиите дека кога ќе одат таму ќе ги истепаат па се плашат да даваат картони...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Диво племе што очекуваш од нив :wink:
Со оглед што пораснав со третите лиги, сум видел и многу пострашни работи кои не завршувале ниту со жолти картони. Али тоа е реалноста, си знаат судиите дека кога ќе одат таму ќе ги истепаат па се плашат да даваат картони...
ОК то, во трета лига, во Велешта знам му оделе со пиштоли на судијата пред утакмица и шо ќе прајт судијата, човек е, сигурно ќе судит за нив. Дома тие ак сакет да победет ни Реал Мадрид немат да ги победит. :)

Зборот ми е, мислев дека втора лига колку-толку ќе се судит како шо требит и " без страв ", ама не било така....
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
ОК то, во трета лига, во Велешта знам му оделе со пиштоли на судијата пред утакмица и шо ќе прајт судијата, човек е, сигурно ќе судит за нив. Дома тие ак сакет да победет ни Реал Мадрид немат да ги победит. :)

Зборот ми е, мислев дека втора лига колку-толку ќе се судит како шо требит и " без страв ", ама не било така....
Како и да е, го јадеја стапот пак. Подобриот сепак победи...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Како и да е, го јадеја стапот пак. Подобриот сепак победи...
Една позитивна работа на дуелов. :) Иако појќе сум за Охрид Лоте (изгубиле 4-1 пат тие :(), не би ми сметало да ги видам Охрид 2004 прва лига.

И да, одвај чекам да дојт Охридското дерби. :)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Една позитивна работа на дуелов. :) Иако појќе сум за Охрид Лоте (изгубиле 4-1 пат тие :(), не би ми сметало да ги видам Охрид 2004 прва лига.

И да, одвај чекам да дојт Охридското дерби. :)
Моментално Охрид 2004 се 2ро, а Охрид Лоте 5то. Двете екипи имет шанси за прва лига, би било супер и барем една да влезе.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Моментално Охрид 2004 се 2ро, а Охрид Лоте 5то. Двете екипи имет шанси за прва лига, би било супер и барем една да влезе.
4-то се. :)

Иначе Охрид Лоте сега играт дома против Локомотива, не се лоши колку шо гледам на табелава, ама ако сакаат да одржвет чекор со првите позиции, морат да ги победат. Додека Охрид 2004 гостува кај 11 Октомври во Прилеп... Бод би било супер, да не зборвам за победа. :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Браво за Охрид 2004 се надевам дека ке влезе прва лига :D Ја следев утакмицата прв пат после кизнајт колку години да има онолку гледачи на стадион што ме бендисува, за Рибари ево да не ги заборавиме и нив Одлично почнаја во првиот дел да навиваат но едно време ги немаше нигде после израмнувањето направија добра забава на нивниот дел алал да ви е дечки имате убави песни така продолжете ич к*р да не ве боли што мислат другите и потрудете се да добиете повозрасни членови во гупата!
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Охрид в недела го очекува мошне значаен меч против Беласица, со победа остануваат во трката за освојување на титулата есенски првак. Во пресрет на неделниот меч, претпоследен во есенскиот дел, по сите случувања околу Беласица, отворено е прашањето дали треба Охрид да стравува од нефудбалските игри ?

http://www.ohridnews.com/index.php?mod=2&id=25843
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
F

FuckYouAll

Гостин
Нема ништо чудно, се знае колку е стабилен Охрид2004 а и колку се лојални навивачите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom