Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
имам проблем со режање на Windows7 кога ги ставам фајловите ми го покажува ова(режам преку dvd-rom (boot)

the file''INSTALL.WIM'' is larger than 2GB and therefore cannot be store in an ISO file system.Please use the UDF file system to write such large files.This can be done by selecting another compilation type.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
the file''INSTALL.WIM'' is larger than 2GB and therefore cannot be store in an ISO file system.Please use the UDF file system to write such large files.This can be done by selecting another compilation type.
ова, како нема
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
the file''INSTALL.WIM'' is larger than 2GB and therefore cannot be store in an ISO file system.Please use the UDF file system to write such large files.This can be done by selecting another compilation type.
ова, како нема
Тука ти е кажано решението

.....избери UDF file sistem при режењето.
Секој програм за режење ја има опцијата за избор.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
во ред ама дали тогаш ќе биде бутабилно цдто?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
во ред ама дали тогаш ќе биде бутабилно цдто?
Во Вин 7...во Компјутер....само десен клик врз ISO датотеката и од менито избери ...изрежи ја исо датотеката......
..само предходно стави празно двд ....
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
Вин 7цата како што ја симнав и ја одрарував и се состои од фолдери не е ISO фајл
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Вин 7цата како што ја симнав и ја одрарував и се состои од фолдери не е ISO фајл
Не си требало да ја распакуваш...таква каква си ја симнал..требало со десен клик.


Ееееј чекај да се разбереме вин 7 користиш или сакаш да го изрежеш?

Пишувајте бе луѓе кој оперативен систем го користите......вака додека се разбереме...

....и прашањето ти е за во подфорум софтвер.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
корисам 7ца али преку XP инсталација и не е ко што треба и затоа сакам да ја изрежам за да форматирам и наново инсталација ,а кога ја симнав 7цата беше рар како велиш одма да ја режам
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
WinRaR може да отвара и да отпакува .iso формат. Провери дали стварно било .rar или .iso
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
ах го делнав откако го отпаковав ми зафаќаше мн место
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ах го делнав откако го отпаковав ми зафаќаше мн место
Ај сеа симни го пак, и режај го директ. Отвори го фајлот со неро, намести брзина и терај, не отпакувај ништо.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ја спуштив Set Fsb,gledan na јутјуб intel pentium D 3ghz kloknat 3.80ghz.

GO kloknav malce ama koga ke go isklucam kompjuterot i pak go pustam pak si e normalno 3гхз,да не знет некој како да се зачуват клокувајнето и некоја др програма ако мозит да ми казите за клок.



А и кулер некој да ми препора4ате до кај 1500 ден ако имат за да мозам појке да го клокнам.
.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ја спуштив Set Fsb,gledan na јутјуб intel pentium D 3ghz kloknat 3.80ghz.

GO kloknav malce ama koga ke go isklucam kompjuterot i pak go pustam pak si e normalno 3гхз,да не знет некој како да се зачуват клокувајнето и некоја др програма ако мозит да ми казите за клок.



А и кулер некој да ми препора4ате до кај 1500 ден ако имат за да мозам појке да го клокнам.
.
Тебе може да ти препора4аме да си седиш мирен и да не експериментираш многу-многу со клокувањето....:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom