Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
Како би му одело во прилог?!
Наместо да продолжи со акција која ветува и од која може да се постигне гол:uvo::uvo: тој паѓа на минимален контакт. Нити фаул добива Манчестер, нити се создава шанса. Да жртвуваш 10 акции за еден шугав слободен....нема логика.
Сосема спротивен случај е Руни. Типот мајагери да му стегнеш ќе продолжи да иде кон гол.Тоа е непроценливо и затоа ако не се лажам е попочитуван меѓу фановите на Јунајтед.

Него доста со Роналдо. Сепак не вреди да се коментираат неговите постапки. Барем мислам дека доволно внимание доби од мене.:helou:
Јас не гледам како не би му идело на прилог тоа на Манчестер, типот провоцира и го исфрла противникот од колосек. Губење на концентрација, нервози и тн... Треба да објаснувам повеќе?
Еве да свирнеше фаул судијата конкретно на клипот постиран погоре, доста добра позиција и скоро 60 % гол. Непостоечки или не, него тоа не му е важно. Важно му е само да победи. Тој што нејќе да губи по автоматизам е победник или мене ми се измешани дефиницииве?
А Руни е друга приказна. Таков фудбалер мн ретко се раѓа.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Јас колку што прочитав Клиши е тој што ќе неможе да настапи за утакмицата со Јунајтед, а Ван Перси ќе биде опоравен само не се знаело дали ќе биде стартер или ќе грее првен клупа. Како и дае, постои можност да игра Ван Перси.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
4-5-1 формацијата не е за нас,не во моментот...Факт е дека синоќа беа очај нашите речиси само еден благ шут на Цеск и ништо друго и поголем факт е дека повредите не дотолчија али пак зашто не играше Џуру не ми е јасно овој Силвестер нема блага врска ... Али главните причини што ништо нема да освоиме ништо и оваа сезона се сепак заминувањето на Фламени и некупувањето на Аршавин уште на почетокот на сезоната
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Се поизгледно дека повторно сме со празни раце, што не би требало да биде случај за следната сезона.

Првата пријателска, стандардно како и секоја година, Арсенал ќе ја одигра кај Барнет:

BARNET v ARSENAL
SATURDAY 18th JULY 2009
At Underhill, Barnet FC.
Kick Off: 3pm
Ticket details TBA

Со Линколн Сити ќе играат претежно резервните фудбалери и фудбалерите што се под 18 години.

LINCOLN CITY v ARSENAL XI
MONDAY 20th JULY 2009
At Sincil Bank, Lincoln City FC
Kick Off: 7.30pm
Ticket details TBA
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
манцестер вцера не играсе бас добро но поостигна гол и победи:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па ни нас не ни треба добра игра...само голови ... и секако пласман понатаму....може еднаш и ние на начин каков што се вадат манчестер скоро секој меч...( добро изиграа против нас...не се бунам тоа) да се извадиме...и да се пласираме понатаму:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Напишано од bsplayer
Abe vamo mi se praes optimista nekoj a ovde im cestitas vlez vo finale...:tapp:
Остај другар, тука некој е дојден театар да прави ... познато е тоа.

Фердинанд излеа ке паузира 3 недели, па така ќе го пропушти мечот со Арсенал.
Колку е точна таа информација незнам, но негде пишува дека дури по крајот на сезона ќе се опорави.

Almunia - We have to be happy with result

Се слагам со „голмаништето“ ... Манчестер да не победеше и со 3/4-0 немаше да биде незаслужено, така да со овие 1-0 треба да бидеме задоволни. Сепак е тоа активен резултат.:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Хммм...дај боже да биде Рио така до крај на сезоната аут....само се плашам дека е само нова обична заебанција ... нов трач низ медиумите...и пред недела две беше “повреден“ и немало божем да игра...ете го игра....нема везе тоа .....
сепак ако е вистина...супер супер:smir: и точно иаме не лош резултат...ќе глеаме
Да не примиме гол и значи да постигнеме шо можеме поише:smir:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Остај другар, тука некој е дојден театар да прави ... познато е тоа.
Ај глеј си работа и продолжи да бидеш анти-Адебајор, анти-Сонг, анти-Бендтнер, анти-Венгер, анти-Диаби, анти-Арсенал и фали ги набројаниве после секој добар резултат. :tapp:

Барем на нас членовите на фан клубов ни е поинтересно со твоите коментари, ако ништо друго... :tapp:
 
V

Viktoranius

Гостин
По се изгледа трик е, ферги е стар лисец, ама никогаш не се знае.

Овде.

Во која минута се повреди? При крајот или?
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ај глеј си работа и продолжи да бидеш анти-Адебајор, анти-Сонг, анти-Бендтнер, анти-Венгер, анти-Диаби, анти-Арсенал и фали ги набројаниве после секој добар резултат. :tapp:

Барем на нас членовите на фан клубов ни е поинтересно со твоите коментари, ако ништо друго... :tapp:
:vozbud: Уживај генерале.

Ти веруваш во Венгер, но им честиташе финале на сите фанови на Јунајтед. :pos2:

Јас може не ги сака Адебајор, Бендтнер ... ама барем нема да глуматам ко тебе, и да се праам тука некој оптимист па да пичам таму у друг фан клуб.

А тие празни зборови, најди мислења па докажиим на луѓето, а не да ги залажуваш ко што правиш со тие твои пумпани коментари.
Кога ке си изиграат Адебајор, Бендтнер, Сонг ... никогаш не сум одрекол, секогаш сум рекол така нека продолжат не сум негирал тоа што направиле.
Мило ми е што се истакна за каков „навивач“ на Арсенал станува збор, поздрав.:back:
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Честито финале, но ќе ви треба целата среќа на светот ако саката по втор пат да го освоите овој трофеј.

ova go ima napisano fan na arsenal na fan klubot na man.utd
zosto ne mi e jasno.jas kolku sto znam izgubivne 1:0 a ne 3 ili 4 : 0 pa da im cestitame sega
dodusa jas i pri toj rezultat ne bi im cestital dodeka ne zavrsi vozvratnata utakmica zosto arsenal e arsenal
a sto ako bide 1:0 i ODIME PONATAKA NA PENALI
sto togas? vistinski fan na arsenal nikogas nema da se otkaze pred vreme kako nekoj (ARSENALMARTIN24)
sram mi e koga citam vakvi raboti
a i na nego treba da mu e sram :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom