Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Нема везе...трампа само Фабре иде... и така да тоа нема шанса...ама има некои шанси да даде добра понуда Венгер...уживајте... чекајте малку... ќе видиме летоска што ќе се случи:smir:
 
Т

Топџија

Гостин
Па не е само Фабрегас опција. Повеќе е можно РвП со оглед дека Барса е во потрага по напаѓач кој може да игра и како крило во дадени ситуации,а и имаат пројавено интерес за него. Али како што кажав и тоа не е опција според мене.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Па не е само Фабрегас опција. Повеќе е можно РвП со оглед дека Барса е во потрага по напаѓач кој може да игра и како крило во дадени ситуации,а и имаат пројавено интерес за него. Али како што кажав и тоа не е опција според мене.
Што се однесува до Ван Перси според анонимни извори од клубот тој на крајот на оваа сезона ќе потпише нов петгодишен договор со Арсенал.

Одлични вести, само треба да почекаме и официјално да потврдат од клубот.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Милан повторно ни го бара Адебајот... Ѕамброта изјавил дека Аде им е потребен на Милан...:toe:
Не ми се свиѓа ова... може да ни го земат ... нејќам:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Премногу си леткате, ама на лето излеа ниско ќе си паднете кога ќе видите дека Венгер нема да земе ништо. Го слушам како вика дека верува во своите момци, и дека оваа сезона го стекнале она потребното што ќе им помогне за во прв тим. Зборам за Сонг и Денилсон ...

Јас типивам, на максимум едно засилување ... веќе неме занимаат никакви шпекулации пошто знам дека Венгер последното засилување си го зима у 5 за 12, али и ова тешко! Дај боже да ме демантира Венгер, али гледајки каков фантазер е тој не би ме чудело од гремлините Сонг и Денилсон да пушти еден у прв тим.

пс. Нека го земат Адебајор. :)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Да,Зоки и ке играме со Бентнер у напад..:vozbud:
А последните натпревари Сонг е еден од најдобрите....Дени да оди некаде,а некој да дојде на негово место,тоа може.:pipi:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
За утре очекувам Фабрегас да биде одмаран, а Дуду да стартува.

Фабијански

Сања - Туре/Џуру - Силвестер - Гибс

Ебуе - Денилсон - Диаби - Аршавин

Бендтнер - Едуардо

Венгер нема победа над Саутгејт како менаџер, што загрижува. Мидлсброу се во лоша форма, ги загубиле сите 9 последователни натпревари на гостински терен.

Се надевам дека Професорот конечно утре ќе го победи тврдиот орев Саутгејт. :toe:
 
Т

Топџија

Гостин
Јас типивам, на максимум едно засилување ... веќе неме занимаат никакви шпекулации пошто знам дека Венгер последното засилување си го зима у 5 за 12, али и ова тешко! Дај боже да ме демантира Венгер, али гледајки каков фантазер е тој не би ме чудело од гремлините Сонг и Денилсон да пушти еден у прв тим.
И јас го делам ова мислење со тебе!:helou:

А за шпекулациите, отсекогаш ги имало. Десетици играчи се поврзувале со Арсенал па ништо. Хех, па дури имаше и шпекулација дека Венгер ќе го земе назад Алиадиер. Каква глупост! Не можев да поверувам кога читав таква една статија.
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Па не е само Фабрегас опција. Повеќе е можно РвП со оглед дека Барса е во потрага по напаѓач кој може да игра и како крило во дадени ситуации,а и имаат пројавено интерес за него. Али како што кажав и тоа не е опција според мене.
Слушнав дека РвП е идеално за нив, бидејки ке го замени Анри кој најави дека за 2-3 години ке се повлечи од играње фудбал во големи клубови, и среката ке ја побара во Катар...Така да Ван Перси би бил идеално решение за нив, бидејки повторно ке може да игра и како лево крило и како напагач.

Хлеб: Се вракам во Англија или Германија. Поранешниот играч од средниот ред на Арсенал и Штутгарт најави враќање во Англија и тоа во дресот на Манчестер Сити, кои за него нудат 27,000,000 фунти и неделна плата од 160,000 евра, а доколку ја прифати понудата од него ке земаат повеке само Роналдо и Лампард. Хлеб доби понуда и од Штутгард и Хамбургер а во игра е и Баер од Леверкузен.

За утре очекувам Фабрегас да биде одмаран, а Дуду да стартува.
Фабијански

Сања - Туре/Џуру - Силвестер - Гибс

Ебуе - Денилсон - Диаби - Аршавин

Бендтнер - Едуардо

Венгер нема победа над Саутгејт како менаџер, што загрижува. Мидлсброу се во лоша форма, ги загубиле сите 9 последователни натпревари на гостински терен.


Се надевам дека Професорот конечно утре ќе го победи тврдиот орев Саутгејт. :toe:


Саутгејт е единствениот тренер во Премиер лигата кој не бил поразен од Арсен Венгер... ЕДИНСТВЕНИОТ....Тоа треба да ни каже дека ке биде многу тешко за победа...

Oна што може да ве збуни е дека нема победа и над Тони Пулинс, во ПЛ од Стоук, но го има победено кога тој истиот беше тренер на Кардиф кога ние ги победивме во некој од куповите пред неколку години, со головите на Пирес...

Англиската фудбалска федерација (FA) му одреди казна од два натпревари неиграње на играчот на Арсенал заради недолично однесување на теренот.

Казната за Цекс Фабрегас се однесува за инцидентот кој го направи по завршувањето на повторното четвртфинале од ФА Купот. Бидејќи тој не играше, своето незадоволство кон играта на противничкиот тим го прикажа со плукање кон Брајан Хортон, асистент на клупата на Хал.

„Таква работа не сум направил никогаш во кариерата, па зошто да го правам тоа баш сега кога не ни играв“, се бранеше Фабрегас по натпреварот.

Сепак, по собрани докази ФА се одлучи да го казни шпанскиот интернационалец со два натпревари неиграње. Тој се соочува со две казни, една за влегување на теренот на натпревар на кој не играше, а другата за плукање.

Покрај Фабрегас казнет ке биде и тренерот на Хал Сити, Фил Браун заради недоличните изјави кој ги даде во медиумите. Двајцата имаат право на жалба до 12 мај.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567


Слушнав дека РвП е идеално за нив, бидејки ке го замени Анри кој најави дека за 2-3 години ке се повлечи од играње фудбал во големи клубови, и среката ке ја побара во Катар...Така да Ван Перси би бил идеално решение за нив, бидејки повторно ке може да игра и како лево крило и како напагач.

Хлеб: Се вракам во Англија или Германија. Поранешниот играч од средниот ред на Арсенал и Штутгарт најави враќање во Англија и тоа во дресот на Манчестер Сити, кои за него нудат 27,000,000 фунти и неделна плата од 160,000 фунти, а доколку ја прифати понудата од него ке земаат повеке само Роналдо и Лампард. Хлеб доби понуда и од Штутгард и Хамбургер а во игра е и Баер од Леверкузен.





Саутгејт е единствениот тренер во Премиер лигата кој не бил поразен од Арсен Венгер... ЕДИНСТВЕНИОТ....Тоа треба да ни каже дека ке биде многу тешко за победа...

Oна што може да ве збуни е дека нема победа и над Тони Пулинс, во ПЛ од Стоук, но го има победено кога тој истиот беше тренер на Кардиф кога ние ги победивме во некој од куповите пред неколку години, со головите на Пирес...
Венгер... со овој крпен состав... ќе успее конечно да ги порази беднине Мидлзбро... па од победата 8-1 или 8-0 не ми текнува убаво... неаме победа мислам ... :toe:
а за Хлеб... нека не дојде во Англија... нејќам да игра против нас... а ако иде у Германија.. ќе сум среќен за него... некаго нека успее... алал да му е ако успее:smir:

Глупости... чисти глупости..Фабрегас да биде казнет поради такво понашање...Фабрегас... ќе се вадиме и без него ваљда некако... :kesa:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Венгер... со овој крпен состав... ќе успее конечно да ги порази беднине Мидлзбро... па од победата 8-1 или 8-0 не ми текнува убаво... неаме победа мислам ... :toe:
а за Хлеб... нека не дојде во Англија... нејќам да игра против нас... а ако иде у Германија.. ќе сум среќен за него... некаго нека успее... алал да му е ако успее:smir:

Глупости... чисти глупости..Фабрегас да биде казнет поради такво понашање...
Фабрегас... ќе се вадиме и без него ваљда некако... :kesa:


7-0 беше тогаш за нас....Анри 2, Пирес 2, Љунгберг 1, Беркамп 1 и ако не се лажам Рејес 1...

А за Фабрегас, ако навистина го има направено тоа, тогаш алал да му е оти никој од нас не го виде...Но постојат снимки до кои ние немаме пристап и затоа е казнет со 2 натпревари....

Венгер рече дека спрема жалба која ке биде готова до 29,04,2009
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Еми ако имат право на жалба до 12 мај зошто фабрегас нема да игра утре?:toe:
 
Т

Топџија

Гостин
Причина поради која Фабрегас не би играл утре ќе биде само за да одмори пред дуелот во среда. Друга причина нема. Казната веројатно ќе уследи по 12 мај.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Зашто ФА нешто имаат против нас...или пак Венгер за утрешниот меч сака да го одмори за со Манчестер :smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Нема што да се вадиме без него, и така веќе Премиер Лигата за Арсенал и нее толку важна опција во моментов од колку што во ЛШ.

Казната не важи за дуелот со Манчестер, и како второ Фабрегас сеуште нее казнет туку има рок до 12 Мај на жалба, исто како и Фил Браун... па тогаш ќе одлучи ФА. Како трето, ако не игра утре Фабрегас значи ќе биде одморан.

ФА немаат ништо против нас, само си ја вршат нивната работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom