Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ај нека ни е со среќа победава.Ова беше слатка одмазда за онаа на Емирати.Само да продолжиме вака со ова темпо.Секоја чест на RvP.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Се знае кој ни е зверот хаха
РвП у мн добра форма влегува ... :vozbud: тоа ме радуе пред враќањето на Дуду у прв тим хмм.. Супер тандем со Аде ко полушпиц :pipi:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Се знае кој ни е зверот хаха
РвП у мн добра форма влегува ... :vozbud: тоа ме радуе пред враќањето на Дуду у прв тим хмм.. Супер тандем со Аде ко полушпиц :pipi:
Едуардо не верувам дека ќе добива одма можност за настап во првите 11 па затоа мислам дека овоа ќе биде напаѓачкиот тандем можеби и до крајот на сезоната.А одлично ќе биде да се има и конкуренција еве го и Бентнер влегува во форма и Дуду кога ќе се врате ќе биде интересно
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Па јас рекоф... пред враќањето на Дуду у прв тим .. а иначе он си игра за резервите сега :) и хет-трик им пукна на волвз :) :wink:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Ајде со мало задоцнување нека ни честит победата, и да се надоврзам денес немавме добра игра(со исклучок на стативите)до 82 мин. не се знаеше дали и бод ќе земеме !...1:3 е одличен резултат на таа игра што ја покажавме,на 1:1 бевме немоќни и малку фалеше така да заврши,тоа е тоа сепак победа и не се гледа играта а да завршевме нерешено или изгубемве ќе се гледаше играта.


Едит:Клиши нема да игта следната утакмица поради 5 жолти картони
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Ај нека ни е со среќа победава.Ова беше слатка одмазда за онаа на Емирати.Само да продолжиме вака со ова темпо.Секоја чест на RvP.
Добре дојде во фан клубов...(со мало закаснување):smir:

И од мене нека ни е честита победата и да ни се множат,и на сите други им благодарам за честитките.....

РвП е моментално најдобриот играч во тимот,последниве натпревари головите се 80% негови,само така нека продолжи,за Насри исто така имам пофални зборови,само денес го имаше пак ставено лево крило и некако послабо се снајде за разлика од претходниве неколку натпревари кога играше како плејмејкер,Бендтнер,хехе,интересен станува дечково,почнува да ни биде џокер...само нека продолжат вака.
Некој спомна дека до 90 минута не чуваат во неизвесност,јас не сум опуштен ни кога имаме 2 гола предност,а кога иде 85 минута,а посебно 90+,е тогаш минутите ги доживувам како години,вероватно сум и појак на срце па затоа сеуште сум здрав,само не е добро вака за некој со послабо срце,навистина треба да сменат нешто од таа гледна точка,па ќе не разболат на сите,хаха...:helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ајде со мало задоцнување нека ни честит победата, и да се надоврзам денес немавме добра игра(со исклучок на стативите)до 82 мин. не се знаеше дали и бод ќе земеме !...1:3 е одличен резултат на таа игра што ја покажавме,на 1:1 бевме немоќни и малку фалеше така да заврши,тоа е тоа сепак победа и не се гледа играта а да завршевме нерешено или изгубемве ќе се гледаше играта.


Едит:Клиши нема да игта следната утакмица поради 5 жолти картони
Оваа утакмица му е најлоша изиграна сезонава, убедливо!!
Силвестер може да го замени. :helou:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Оваа утакмица му е најлоша изиграна сезонава, убедливо!!
Силвестер може да го замени. :helou:
Силвестер е повреден:kesa:.
Инаку,Едударо може да игра како крило или полушпиц,а Насри во средина.Може да се најде место за него во првите 11.

--Ебуе-Денилсон-Насри--
------Рвп------Едуардо---
--------Адебајор--------

Вака некако=):pipi:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Нека ни е честита победата :smir:

Ван Перси игра во животна форма - три асистенции и му ги скина прстињата на Мајхил и убаво пукна пречката, Бендтнер супер замена, три гола на три натпревари, сите во 2009-та година, и ја скрши стативата кога требаше да даде гол, а и ја започна акцијата за пресвртот (подобро игра кога ќе влезе како замена), Насри дефинитивно е класа фудбалер, прекрасен гол за него.

Водевме со 1 - 0, но кога го примивме голот некако психички сите потпаднаа и ја препуштија иницијативата на противникот. Ветер, дожд, губење на траса... Сето тоа помогна да се освестат и разладат нашите фудбалери и да им се освежи сеќавањето за несреќниот пораз. Покажаа вистинска желба за победа на чело со спасителот Бендтнер и инзвонредниот класа фудбалер Ван Перси.

Тоа е тоа. Јунајтед и Челзи (кој ќе доживее уште една преродба, овојпат од Арапи) се спасија на крајот, Астон Вила победи, преостанува да се надеваме на нивен кикс, иако нашиот распоред до крајот е многу тежок, но храбрите секогаш ги следи среќата...

Следни Кардиф и четвртата рунда во ФА купот. 4 последователни победи и 8 последователни натпревари без пораз во Премиер лигатата доволно зборуваат за тоа иако во тимот средината на теренот ја сочинуваат Ебуе, Диаби и Денилсон.

По се изгледа во среда Аршавин ќе биде промовиран и официјално како фудбалер на Арсенал, па да се надеваме дека ќе си ги одработи парите фрлени по него. Можеби ќе дебитира против Кардиф...
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Силвестер е повреден:kesa:.
Инаку,Едударо може да игра како крило или полушпиц,а Насри во средина.Може да се најде место за него во првите 11.

--Ебуе-Денилсон-Насри--
------Рвп------Едуардо---
--------Адебајор--------

Вака некако=):pipi:
Гибс е тука :):)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Koj e oдличен во офанзива,но во дефанзива е дрво,да бидеме објективни,+ нема искуство.:nesum:
Добар е, слично како Клиши што игра.
Еден ке мора сеа ... неможе Сонг да го стаи лев бек. :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom